افزایش فعالیت های ماینرهای چینی

افزایش فعالیت های ماینرهای چینی

علیرغم ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در چین داده ها حاکی از افزایش فعالیت های ماینرهای چینی دارند. امروز بیشتر در اینباره صحبت می کنیم.پیش از ممنوع شدن استخراج ارزهای دیجیتال در چین، ماینینگ در این کشور بسیار پر رونق بود. اکنون داده ها نشان می دهد که به لطف قانون سختگیرانه مسئولین چینی، آمریکا توانسته این کشور را در این حوزه پشت سر بگذارد.

با این حال ماینرهای چینی ناامید نشده و به صورت زیرزمینی همچنان به استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین ادامه می دهند. در این خبر تلاش خواهیم کرد بیشتر در این باره صحبت نماییم.

فعالیت غیرقانونی ماینرهای چینی

بر اساس تحقیقات جدید، علیرغم غیرقانونی بودن تجارت و استخراج بیت کوین در چین، این کشور همچنان یکی از بزرگترین نیروگاه های استخراج بیت کوین است.

دانشمندان مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج (CCAF) به صورت دوره‌ای نتایج خود را درباره شاخص مصرف برق بیت کوین منتشر می‌کنند. این داده ها درک درستی از سطح فعالیت ماینرها در برخی کشورها  ارائه می کنند.

بر مبنای این داده ها، میانگین سهم هش‌ریت ماهانه  چین 21.11 درصد است. تنها آمریکا از این کشور سهم هش ریت ماهانه بیشتری دارد.

شهر سیچوان دارای هش ریت عظیم 42.59 درصد است در حالی که سین کیانگ 32.25 درصد را ثبت کرده است. شایان ذکر است که این دو شهر در بین مکان‌های برتر پیشتاز هستند.

این دو شهر حتی از ایالت جورجیا (ایالات متحده آمریکا) که دارای هش 30.76 درصد است، بالاتر می باشند.

از سپتامبر 2021 تا ژانویه 2022، سهم استخراج بیت کوین چین به حدود 20 درصد از هش ریت کلی جهان رسید. حکم ممنوعیت استخراج بیت کوین در این کشور در ماه می سال گذشته صادر شد و پس از آن هش ریت به سرعت کاهش یافت.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ماینرهای بیت کوین 14 هزار BTC را به یک بلوک ارسال کردند

اما این تنها یک شکست موقتی بود، زیرا اکنون به نظر می رسد چین جایگاه خود را به عنوان یک بازیگر کلیدی در صنعت ماینینگ پس گرفته است.

هش ریت استخراج بیت کوین در چین در ماه سپتامبر به سرعت به 22 درصد افزایش یافت، در حالی که ایالات متحده با 27.7 درصد پیشتاز جهان بود.

به نظر می رسد ماینرهای چینی بیت کوین توانسته اند با حرکت زیرزمینی، ممنوعیت استخراج کریپتو را دور بزنند و به طور فعال از VPN (شبکه های خصوصی مجازی) برای ادامه عملیات استخراج رمزارز خود استفاده کنند.

یکی از صاحبان کسب و کار، که مایل بود ناشناس بماند گفت: ماینرهای چینی از VPN استفاده می کنند و سعی می کنند انرژی زیادی را از یک نقطه مصرف نکنند، بنابراین شرکت برق نمی تواند هیچ انرژی عجیبی را تشخیص دهد.

نظر شما درباره افزایش فعالیت ماینرهای چینی چیست ؟

به نظر می رسد طرح دولت چین برای مقابله با صنعت ارزهای دیجیتال و استخراج بیت کوین به شکست انجامیده است، زیرا ماینرهای چینی توانسته اند، علیرغم ممنوعیت ها به صورت فعال به کار خود ادامه دهند.

به نظر دولت ها قادر نیستند با مجموعه ای از قوانین و مقررات موج توجه رو به گسترش ارزهای دیجیتال را کنترل کنند. اکنون از شما می پرسیم که شما درباره شکست طرح دولت چین و افزایش فعالیت ماینرهای اهل این کشور چه فکر می کنید.

اگر علاقمند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، صرافی اکس اونیکس یک گزینه ایده آل است. برای شروع معاملات رمزنگاری خود تنها باید در وب سایت این صرافی ثبت نام کنید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد