کاهش تعداد هک ها در حوزه رمزنگاری

کاهش تعداد هک ها در حوزه رمزنگاری

کاهش تعداد هک ها در حوزه رمزنگاری می تواند خبر خوبی برای فعالین حوزه کریپتو باشد. امروز بیشتر در اینباره با شما صحبت خواهیم کرد.

تعداد هک‌های ارزهای دیجیتال از ابتدای سال به طور قابل توجهی کاهش یافته است. بر اساس آخرین تحقیقات BestBrokers، صنعت کریپتو تا اواسط ژوئن شاهد 64 نقض امنیتی بود که کاهش شدیدی نسبت به 251 هک در سال گذشته داشته است.

با این حال، در حالی که تعداد هک های موفق در حال کاهش است، آسیبی که آنها به صنعت وارد کرده اند مطمئناً اینطور نبوده است. داده ها نشان می دهد که میانگین میزان سرقت شده در هر هک کریپتو نسبت به میانگین سال 2021 206 درصد افزایش یافته است. در ادامه بیشتر در اینباره صحبت می کنیم.

کاهش تعداد سرقت ها در حوزه ارزهای دیجیتال

بر اساس تحقیقاتی انجام شده در سال 2021 در مجموع شاهد 251 هک بودیم که به واسطه اینه هک ها حدود 3.2 میلیارد دلار به سرقت رفته است. امسال، از اواسط ژوئن، این صنعت شاهد سرقت حدود 1.7 میلیارد دلار تنها در 65 مورد نقض امنیتی بود.

آخرین داده‌های Chainalysis نشان می‌دهد که میانگین مقدار سرقت شده به ازای هر هک کریپتو در سال جاری 26.6 میلیون دلار است که در مقایسه با میانگین 12.9 میلیون دلاری سال 2021، 206 درصد افزایش داشته است.

این رقم در مقایسه با میانگین 4.7 میلیون دلار سرقت شده در هر هک در سال 2020 حتی بیشتر می شود که نشان دهنده افزایش 465.9 درصدی است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بازگشت بایننس کوین به کانال صعودی

محققان بر این باورند که هکرها در سال 2022 اهداف بزرگتری را هدف قرار داده اند و با موفقیت به آنها دست می زنند. به نظر می رسد بازار DeFi هدف مورد علاقه هکرها باشد، زیرا آنها به طور کلی قادر به کسب بیشترین بازده در پروتکل های غیرمتمرکز هستند.

حدود 72 درصد از کل رمزارزهای سرقت شده در سال 2021 به پروتکل ها و خدمات DeFi نسبت داده شده است. امسال این درصد به رقم خیره کننده 97 درصد افزایش یافته است.

رابرت هافمن، تحلیلگر ارزهای دیجیتال در BestBrokers، گفت که DeFi به دلیل حجم زیادی از پول سرمایه گذاری خطرپذیر که به بازار سرازیر شده است، به هدف اصلی هکرها تبدیل شده است.

ماهیت رقابتی بازار به این معنی است که پروتکل هایی که ابتدا راه اندازی می شوند، بیشترین شانس موفقیت را خواهند داشت.

ماهیت فنی قراردادهای هوشمند و تخصص مورد نیاز برای برنامه نویسی آنها، جای زیادی برای دستکاری باقی می گذارد. با این حال، هافمن معتقد است هنگامی که DeFi به جریان اصلی تبدیل شود، بیشتر مسائل امنیتی آن “مانند هر فناوری جدیدی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد” حل خواهد شد.

شما درباره کاهش تعداد هک ها در حوزه رمزنگاری چه فکر می کنید؟

اگرچه تعداد هک ها در حوزه رمزنگاری کم شده اما همانطور که گفته شده میزان خسارت وارد شده و دارایی به سرقت رفته شده افزایش پیدا کرده است. مسئله ای که نشان می دهد هکرها ترجیح می دهند کمتر فعال باشند و تمرکز خود را روی پروژه های بزرگتر بگذارند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
افزایش دارایی بزرگ‌ترین نهنگ بیت کوین

اکنون باید دید که آیا فعالین و متخصصان در حوزه ارزهای دیجیتال می توانند راه حلی برای رفع این مشکل پیدا نمایند.

نظر شما درباره این کاهش تعداد هک ها چیست؟ آیا در آینده شاهد نقص های فنی و سرقت های بزرگ تر خواهیم بود و یا جلوی این مسئله گرفته خواهد شد.

اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در حوزه کریپتو هستید، وب سایت اکس اونیکس بهترین خدمات و بستر را برای شما فراهم می نماید.

 

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد