کاهش هزینه های گس اتریوم به پایین ترین حد خود

کاهش هزینه های گس اتریوم به پایین ترین حد خود

هزینه های گس اتریوم در چند ماه گذشته روند کاهشی قابل توجهی را طی کرده است. امروز در این خبر بیشتر در اینباره با شما صحبت خواهیم کرد.

پس از رسیدن به سطحی که آخرین بار در نوامبر 2020 مشاهده شده بود، میانگین هزینه گاز اتریوم اکنون زیر 1 دلار است.  در روز شنبه کارمزد تراکنش های شبکه اتریوم  تا 69 سنت پایین آمد که در 19 ماه گذشته اتفاق نیفتاده است. اما روز بعد، قیمت گاز به 1.57 دلار یا 0.0015 ETH رسید که معادل هزینه ها در دسامبر 2020 است.

هزینه گس در اکوسیستم اتریوم از ژوئیه 2016 تا مه 2017 از 0.01 تا 0.10 دلار متغیر بود. اما در می 2021، میانگین کارمزد تراکنش به 69 دلار در هر تراکنش رسید. در ادامه بیشتر در روند طی شده این هزینه ها با شما صحبت خواهیم کرد.

بررسی هزینه های گس اتریوم

بلاک چین اتریوم به دلیل هزینه های بالای گس یا هزینه های شبکه، پرداخت های لازم برای تکمیل تراکنش در یک بلاک چین، برای استفاده گسترده تلاش کرده است که باعث ناراحتی کاربران شده است. با کاهش تعداد، دارندگان NFT از این کاهش سود می برند.

DappRadar گزارش می دهد که 50,466 نفر دارایی های خود را در OpenSea معامله کرده اند که 10.14 درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافته است. در زمان نگارش این مقاله، حجم معاملات بزرگترین بازار NFT با 34.18 درصد افزایش به 15.92 میلیون دلار رسید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
فرایند ادغام موجب کاهش هزینه‌ گس اتریوم نخواهد شد

بر اساس داده‌های DappRadar، تمامی 20 مجموعه برتر که توسط Ethereum Name Service، DopeApeClub، God Hates NFTees، Bored Ape Yacht Club (BAYC) و Mutant Ape Yacht Club (MAYC) هدایت می‌شوند، در اتریوم معامله شده‌اند.


قیمت اتریوم به دلیل تثبیت نزدیک به 1050 دلار و رد بهبود بیشتر، نزولی است. در نتیجه، ETH/USD آماده است تا حتی بیشتر کاهش یابد و از حمایت محلی 1000 دلاری فراتر رود. پس از اتمام آن، نوسان قبلی در 900 دلار باید هفته بعد به چالش کشیده شود.

این کاهش به منطقه 1040-1000 دلاری نزدیک شده که به عنوان حمایت نزدیک عمل می کند و با افزایش شدید فشار تقاضا همراه بوده است. تعداد زیادی شمع قرمز در این مرحله نشان دهنده تلاش های فروشندگان برای شکستن این حمایت است که ناموفق بود.

بنابراین، شتاب مثبت دوباره می‌تواند خریداران را تشویق کند تا دوباره به سد بالای 1260 دلار حمله کنند و فرصتی برای بازیابی هولدر ETH فراهم کند.
در ابتدای هفته، نوسان قابل توجهی در حرکت قیمت اتریوم ایجاد شد. پس از کاهش بیش از 21 درصدی، قیمت ETH/USD به پایین ترین سطح خود یعنی 1000 دلار رسید.

از آن زمان، یک واکنش سریع رو به بالا تا سطح 1115 دلار ادامه یافت، جایی که روز جمعه رد بهبود بیشتر مشاهده شد. به دنبال تثبیت جانبی، اوج و پایین های محلی پایین تر تعیین شد.

از آن زمان، سطح 1050 دلار به عنوان محدوده معاملاتی اصلی عمل کرده است، با انکار افزایش بیشتر در صبح امروز. در نتیجه، ETH/USD آماده است تا حتی بیشتر کاهش یابد و سعی کند از پایین ترین سطح فعلی 1000 دلار عبور کند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
افزایش قابل توجه میزان هک‌ها در حوزه بلاکچین

اگر معامله گران همچنان توسط فروشندگان متقاعد شوند تا از سطح حمایتی پایین تر عبور کنند، کاهش بعدی می تواند قیمت ETH را با 12.56 درصد کاهش به 880 دلار برساند.

شما درباره کاهش هزینه های گس اتریوم چه فکر می کنید؟

شبکه اتریوم معروف به هزینه های بسیار بالای تراکنش ها و یا همان گس است. این مسئله باعث شده که بسیاری از کاربران قید این شبکه را بزنند و به دنبال جایگزین های ارزان تر بگردند.

با اینحال همانطور که توضیح دادیم اکنون هزینه های گس اتریوم به پایین ترین حد خود در 19 ماه گذشته رسیده است. هزینه ها تراکنش در شبکه اتریوم اکنون زیر یک دلار می باشد.

نظر شما درباره این کاهش هزینه های گس اتریوم چیست؟ آیا می توان انتظار داشت که در زمان بهبود قیمت و افزایش معاملات این هزینه ها همینقدر بماند و یا این پایین آمدن هزینه صرفا یکی از ابعاد بحران بازار کریپتو است.

اگر می خواهید به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید، صرافی اکس اونیکس بهترین بستر در اختیار شما قرار می دهد.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد