سیر نزولی بیت کوین برای هفتمین هفته متوالی

سیر نزولی بیت کوین برای هفتمین هفته متوالی

سیر نزولی بیت کوین تمامی ندارد. اکنون هفت هفته است که معاملات این ارزشمندترین کوین بازار قرمز بسته می‌شود. امروز بیشتر در این باره صحبت می‌کنیم.

شاخص ترس و طمع بیت کوین وارد قلمرو ترس شدیدی شده  که از زمان سقوط بازار به دلیل شیوع کووید-19 سابقه نداشته است. اکنون بیت کوین طولانی ترین دوره نزولی هفتگی را طی کرده است.

قیمت بیت کوین در هفته‌ گذشته (بر مبنای تقویم میلادی) نوسانات زیادی داشته است، با اینحال در نهایت معاملات این ارز دیجیتال در پایان هفته قرمز بسته شد.

این برای نخستین بار است که بیت کوین هفت هفته متوالی با قیمت نزولی معاملات خود را به اتمام می‌رساند. در ادامه خبر بیشتر در اینباره صحبت می‌کنیم.

بر بیت کوین چه گذشته است ؟

هفته گذشته بود که بیت کوین پس از هشت سال، شش هفته متوالی قرمز بسته شد، اما اکنون با رسیدن به عدد هفت رکورد جدیدی ثبت گردیده که تا به حال سابقه نداشته است.

بدترین روز معاملاتی در 12 مه رخ داد، زمانی که بیت کوین از 30000 دلار به پایین ترین موقعیت قیمتی خود از اواخر دسامبر 2020 به 25300 دلار رسید.

علیرغم افزایش سریع و بازیابی چند هزار دلاری ارزش آن در چند روز، این ارز دیجیتال همچنان شمع هفتگی را پایین‌تر از شمع قبلی بسته است.

این بدان معناست که طولانی‌ترین سیر نزولی بیت کوین با هفت شمع متوالی قرمز ثبت گردیده است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
رشد قابل توجه قیمت لونا

شایان ذکر است که شمع هفتگی جدیدی که از ساعاتی پیش آغاز شد، بار دیگر قرمز است، اما در بازارهای ارزهای دیجیتال در عرض هفت روز چیزهای زیادی می تواند تغییر کند.

با توجه به شرایط ذکر شده با قطعیت می‌توان گفت که شاخص ترس و طمع اکنون به قلمرو ترس شدید رفته است.

این شاخص داده‌های مختلف از جمله نظرسنجی، نوسانات، نظرات رسانه‌های اجتماعی و غیره را اندازه‌گیری می‌کند تا احساسات عمومی در جامعه در رابطه با BTC را تعیین کند. نتایج از 0 تا 100 (ترس شدید تا طمع شدید) متغیر است.

داده‌ها نشان می‌دهد که شاخص به پایین‌ترین موقعیت خود (ترس شدید) از زمان سقوط بازار به دلیل شیوع COVID-19 رسیده است.  این شاخص در آخر هفته عدد 9 را نشان می‌داد.

با این حال، بیت کوین در چنین مواقع ناامیدی  واکنش خوبی نشان می دهد. به عنوان مثال، در طول افت COVID-19، زمانی که BTC بیش از 50 درصد در روز کاهش یافت، شاخص به 8 کاهش رسید.

با این حال، در هفته‌ها و ماه‌های بعد، این ارز دیجیتال نه تنها تمام زیان‌های خود را جبران کرد، بلکه پیش از ترسیم یک ATH جدید تا پایان سال، ارتفاعات جدیدی را ثبت کرد.

شما درباره سیر نزولی بیت کوین چه فکر می کنید ؟

همانطور که گفته شد، بیت کوین سابقه خوبی در واکنش نسبت به ناامیدی و ترس بازار دارد. شاید اکنون خوش بینانه به نظر برسد، اما می‌توان انتظار داشت که این ارز دیجیتال در چند هفته آینده عملکرد بهتری از خود نشان دهد و حتی زیان‌های عظیم خود را جبران کند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
مقادیر عظیمی از توکن های بیبی دوج سوزانده شد

به نظر شما آیا بیت کوین قادر به جبران ضررها است و یا تجربه گذشته اینبار تکرار نشده و بازار به سقوط خود ادامه خواهد داد.

برخی سرمایه‌گذاری در زمان سقوط بازار را به دلیل پایین بودن بیش از حد قیمت‌ها توصیه می‌کنند، چراکه در صورت بهبود افراد می‌توانند سود خوبی از سرمایه‌گذاری خود به جیب بزنند.

شما اگر جزوه این دسته هستید می‌توانید با مراجعه به صرافی اکس اونیکس به خرید بیت کوین بپردازید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد