چگونه دوج کوین را به کیف پول انتقال دهیم؟

چگونه دوج کوین را به کیف پول انتقال دهیم؟

در مقاله، آموزش انتقال دوج کوین به کیف پول (قدم به قدم)، با انواع کیف پول‌های سخت افزاری و نرم ‌افزاری آشنا شدید. حالا که می‌دانید کدام کیف پول‌های دیجیتال هستند که از دوج کوین پشتیبانی می‌کنند، می‌خواهیم به سوال مهم دیگری پاسخ دهیم. چگونه دوج کوین را به کیف پول انتقال دهیم؟ برای جزئیات بیشتر پاسخ این سوال تا انتها با ما همراه بمانید.

پیش زمینه انتقال دوج کوین به کیف پول

انتقال دوج کوین به کیف پول می‌تواند از حساب صرافی خودتان به کیف پول یا از کیف پول به حساب کیف پول فردی دیگر انجام شود. اگر در حال حاضر از طریق صرافی دوج کوین خریده‌اید و می‌خواهید دوج‌ها را از صرافی به حساب کیف پول خودتان انتقال دهید، باید درباره انتخاب بهترین کیف پول دوج کوین اطلاعات کافی داشته باشید. سه مورد مهم پیش زمینه انتقال دوج کوین به کیف پول به شرح زیر است.

1-     بررسی ویژگی‌های کیف پول ها

قبل از انتقال دوج کوین به کیف پول، باید انواع کیف پول‌های دوج کوین را بشناسید. ویژگی‌های هر یک را بررسی کنید و براساس امکاناتی که دارد، یکی از بهترین‌ها را انتخاب کنید. پشتیبانی 24 ساعته، بروزرسانی کیف پول برای عملکرد بهتر، امنیت کیف پول، پشتیبانی‌ کردن از رمز ارز دوج و… ویژگی‌های مهمی هستند که باید هنگام انتخاب کیف پول آن را در نظر بگیرید.

2-     کارمزد کیف پول

برخی از کیف پول‌ها برای انتقال دوج، کارمزد بالایی دریافت می‌کنند. اگر مقدار کمی دوج کوین دارید، کارمزد کیف پول نیز مسئله‌ای است که در هنگام انتخاب کیف پول باید به آن توجه کنید.

3-    آشنایی با آدرس دوج کوین

هر یک از ارزهای رمزنگاری شده دارای یک آدرس مخصوص به خود هستند. آشنایی با آدرس دوج کوین این امکان را به شما می‌دهد تا از صحت آدرس حساب کیف پول دوج کوین اطمینان حاصل کنید. برای اطلاعات بیشتر در این‌باره به مقاله آدرس دوج کوین چیست و ضرورت آشنایی با ماهیت آدرس دوج کوین چقدر است؟، مراجعه کنید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بالاترین قیمت دوج کوین چقدر بوده است؟

انتقال دوج کوین به کیف پول

انتقال دوج کوین به کیف پول با اهداف متفاوتی انجام می‌شود که بطور کلی آن را در سه روش زیر خلاصه کرده‌ و مرحله به مرحله آن را توضیح داده‌ایم.

1-    انتقال دوج کوین از صرافی به کیف پول نرم افزاری

صرافی‌های دیجیتال دارای کیف پول‌های اختصاصی هستند. پس از ثبت‌نام در صرافی، به هر فرد یک کیف پول شخصی تعلق می‌گیرد تا پس از خرید دوج کوین از صرافی، دارایی‌های هر فرد در حساب شخصی خود نگهداری شود. این کیف پول از امنیت بالایی برخوردار است اما اگر دارایی دوج کوین شما زیاد است پیشنهاد می‌شود که آن‌ها را به کیف پول انتقال دهید. برای انتقال رمز ارز دوج از صرافی به کیف پول باید دستور العمل‌های زیر را مرحله به مرحله اجرا کنید.

 1. از طریق لپ‌تاپ، گوشی موبایل یا وب وارد حساب صرافی شوید.
 2. وارد حساب دوج کوین شوید و گزینه ارسال یا برداشت را بزنید تا صفحه انتقال دوج کوین برای شما باز شود.
 3. در صفحه انتقال دوج کوین باید شبکه انتقال را مشخص کنید (شبکه انتقال حساب کیف پول مبدا و مقصد یکی باشد).
 4. مقدار دوج کوینی که قصد دارید آن را به کیف پول منتقل کنید را انتخاب کنید.
 5. آدرس کیف پول مقصد را وارد و تایید را بزنید.
 6. انتقال دوج کوین انجام شد.

2-    انتقال دوج کوین از صرافی به کیف پول سخت افزاری

انتقال دوج کوین به کیف پول سخت افزاری مانند انتقال رمز ارزها به کیف پول‌های نرم افزاری به اینترنت نیاز دارد. اما چون کیف پول‌های سخت افزاری دسنگاه‌های کوچک آفلاین هستند باید از سیستم‌های کامپیوتری یا گوشی‌های همراه برای اتصال آن‌ها به اینترنت کمک گرفت. پس از آن‌که کیف پول را به لپ تاپ یا گوشی موبایل متصل کردید باید طبق مراحل زیر تراکنش انتقال دوج خود را انجام دهید.

 1. وارد دستگاه (کیف پول دیجیتال سخت افزاری) شوید.
 2. ارز رمزنگاری شده دوج را از داخل منو کیف پول پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
 3. گزینه‌های پیش‌رو برای شما نمایش داده می‌شود: Receive – Send – Buy – Exchange

با کلیک روی گزینه Receive (به معنی دریافت) تراکنش دریافت دوج کوین ثبت می‌شود.

 1. نوع آدرس کیف پول خود را انتخاب کنید.
 2. گزینه Show Full Address، آدرس دوج کوین کیف پول نرم افزاری شما را به‌طور کامل به شما نمایش می‌دهد. آدرس دوج کوین را کپی کنید.
 3. وارد حساب صرافی که در آن دوج کوین دارید وارد شوید.
 4. دارایی دوج کوین خود را انتخاب کرده و گزینه انتقال (Send) را انتخاب کنید.
 5. آدرس کیف پول سخت افزاری را که در مرحله 4، کپی کرده‌اید را در محل درج آدرس گیرنده، الصاق کنید.
 6. مقدار دوج کوینی که قصد دارید آن را انتقال دهید را مشخص کرده و سپس next را بزنید.
 • جزئیات تراکنش برای شما نمایش داده می‌شود. چنانچه از آدرس و مقدار وجه ثبت شده برای انتقال مطمئن هستید، تایید (send) را بزنید.
 • پس از تکمیل تراکنش می‌توانید مقدار دوج کوین‌های انتقال داده شده را در کیف پول سخت افزاری خود مشاهده کنید. این تکمیل انتقال می‌تواند بین پنج دقیقه تا دو ساعت زمان ببرد.
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
 آموزش انتقال دوج کوین به کیف پول (قدم به قدم)

3-    انتقال دوج کوین از یک کیف پول به کیف پول دیگر

همانطور که می‌دانید کیف پول‌ها را بطور کلی می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. شما می‌توانید دوج کوین‌های خود را از یک کیف پول سخت افزاری به یک کیف پول نرم افزاری انتقال دهید. همچنین ممکن است تصمیم بگیرید تراکنش دوج کوین را بین دو کیف پول که از یک پلتفرم هستند، انجام دهید.

▪         کیف پول نرم افزاری

انتقال دوج کوین از کیف پول نرم افزاری به انواع کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری تنها با یک روش زیر انجام می‌شود.

 1. به Account شخصی خود در کیف پول نرم افزاری‌تان بروید.
 2. روی دارایی دوج کوین خود ضربه زده و گزینه send را بزنید.
 3. شبکه انتقال را تعیین کنید. این شبکه باید مطابق با شبکه آدرس کیف پول مقصد باشد.
 4. مقدار دوج کوین‌ مورد نظر برای انتقال را مشخص کنید.
 5. آدرس کیف پول مقصد را در قسمت آدرس گیرنده بنویسید یا الصاق کنید.
 6. چنانچه برای امنیت حساب خود، تایید دو مرحله‌ای را فعال کرده‌اید؛ پس از گزینه تایید برای ارسال، باید کد تایید دو مرحله‌ای را نیز درج کنید.
 7. پس از تایید بلاک چین برای انتقال تراکنش، نوتیفیکیشنی حاوی “تراکنش تایید شد و دوج کوین مورد نظر انتقال یافت” برای شما ارسال می‌شود.

▪         کیف پول سخت افزاری

برای انتقال دوج کوین از یک کیف پول سخت افزاری به کیف پول سخت افزاری دیگر یا کیف پول نرم افزاری باید ابتدا درخواست خود را در کیف پول سخت افزاری ثبت کنید.

 1. به سراغ حساب دوج کوین در کیف پول سخت افزاری خود بروید.‌
 2. گزینه انتقال دارایی را بزنید (Send یا Deposits).
 3. مقدار دارایی که قصد دارید آن را انتقال دهید را مشخص کنید.
 4. شبکه انتقال را براساس شبکه انتقال آدرس کیف پول مقصد مشخص کنید.
 5. آدرس کیف پول مقصد (سخت افزاری یا نرم افزاری) را در محل آدرس گیرنده جایگذاری کنید.
 6. کلید خصوصی کیف پول سخت افزاری خود را امضا کنید.
 7. سپس لازم است برای تایید نهایی، درخواست خود را به‌صورت فیزیکی با لمس دکمه‌ای که برای شما نمایش داده می‌‎شود، ثبت کنید.
 8. درخواست شما به بلاک چین ارسال می‌شود و در کوتاه‌ترین زمان انتقال انجام می‌شود.
 9. سوابق تراکنش‌ شما ذخیره شده و می‌توانید آن را در بخش Transactions ببینید.

نکاتی که باید در زمان انتقال دوج کوین به کیف پول بدانید

 • آدرس دوج کوین را بشناسید و آدرس دوج مقصد را با اطلاعاتی که دارید بررسی کنید. زیرا درصورتی‌که دوج کوین را به آدرس رمز ارز دیگری انتقال دهید، دارایی خود را از دست خواهید داد.
 • از آنجایی که تراکنش‌های دوج کوین قابل بازگشت نیستند، اطمینان حاصل کنید که آدرس کیف پول مقصد را درست وارد کرده‌اید.
 • برای جلوگیری از اشتباه وارد کردن آدرس کیف پول مقصد، آن را مستقیم کپی و سپس الصاق کنید. درصورتی‌که می‌توانید اسکن کردن آدرس کیف پول مقصد نیز گزینه مناسبی است.
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
نحوه انتقال اتریوم به متامسک

کدام کیف پول دوج کوین در ایران امن تر است؟

تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، باعث شده تا معامله‌گران در انتخاب کیف پول وسواس بیشتری به‌خرج دهند. زیرا درصورتی‌که کیف پول‌ دوج کوین مورد نظر شما تحریم باشد ارسال دوج از صرافی به کیف پول یا از کیف پول به کیف پول دیگر ممکن است موجب ازبین رفتن دارایی شود. ازاین‌رو، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که با انتخاب صرافی معتبر در ایران، درگیر نگرانی‌های ناشی از دست دادن دارایی در کیف پول‌های بین‌المللی نشوید. اکس اونیکس یکی از صرافی‌های دیجیتال معتبر ایرانی است که با پشتیبانی شبننه‌روزی می‌تواند بهترین گزینه برای نگهداری دوج کوین در ایران باشد. شما به راحتی و با کمترین زمان می‌توانید معامله دوج کوین را در این صرافی انجام دهید و از دارایی‌های خود با اطمینان نگهداری کنید.

انتقال دوج کوین به کیف پول در یک نگاه

انتقال دوج کوین به کیف پول دشوار نیست و نیاز به دانش و اطلاعات خاصی ندارد. کیف پول‌های دوج می‌توانند سخت افزاری یا نرم افزاری باشند که هرکدام دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند. ازاین‌رو، معامله‌گران باید براساس نیاز خود ویژگی‌های انواع کیف پول را بررسی کنند. سپس کیف پول مورد نیاز خود را انتخاب و دوج‌های خود را از صرافی به کیف پول دوج انتقال دهند. در پاسخ به سوال چگونه دوج کوین را به کیف پول انتقال دهیم، انتقال دوج از صرافی به کیف پول یا از انواع کیف پول به آدرس‌های مختلف را مرحله به مرحله در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم.

همچنین در ادامه این مطلب به مهمترین نکاتی که برای انتقال ارز رمزنگاری شده دوج به کیف پول لازم است بدانید نیز اشاره کردیم. پاسخ به سوال امن‌ترین کیف پول دوج کوین در ایران نیز یکی از موضوعات دیگری بود که به آن در این وبلاگ از اکس اونیکس به آن پرداختیم. امیدواریم با خواندن این مقاله، پاسخ همه سوالات خود را دریافت کرده باشید. در صورت داشتن هرگونه سوال درباره انتقال دوج کوین به کیف پول، آن را با کارشناسان ما درمیان بگذارید تا در کوتاه‌ترین زمان پاسخ آن را دریافت کنید.


برچسب ها

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد