هش ریت شبکه بیت کوین به شدت افزایش پیدا کرده است

هش ریت شبکه بیت کوین به شدت افزایش پیدا کرده است

هش ریت شبکه بیت کوین به بالاترین میزان خود در چند ماه اخیر رسیده است. این مسئله نشان‌گر افزایش فعالیت در شبکه بزرگترین ارز دیجیتال بازار است.

داده‌های CoinWarz نشان می‌دهد که هش ریت شبکه بیت‌ کوین همچنان در حال انفجار است. هش ریت بیت کوین در روز دوشنبه به بالاترین حد خود یعنی 270 EH/s رسید، اما مدتی بعد در حدود 220 EH/s ثابت گردید.

افزایش نرخ هش بیت کوین نشان می‌دهد که تعداد ماینرها در شبکه در حال افزایش است. این شاخص اغلب به عنوان معیاری برای افزایش اعتماد ماینرها به بیت کوین در نظر گرفته می‌شود.

با توجه به وضعیت نزولی و رکورد بازار این پرسش پیش می‌آید که آیا ماینرها از چیزی خبر دارند که ما نداریم؟ در ادامه بیشتر درباره این مسئله صحبت خواهیم کرد.

آیا باید منتظر رکود در بازار باشیم ؟

ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را پس از رکود اقتصادی سال 2008 برای مقابله با کاهش ارزش پول اصلی کشورها و ایجاد جایگزینی برای سیستم بانکی سنتی ایجاد کرد.

به‌عنوان جایگزینی برای TradFi، برخی تصور می‌کردند که بیت کوین به‌عنوان یک دارایی ریسک‌پذیر عمل می‌کند.

با این حال داده‌های اخیر بلومبرگ نشان می‌دهد که همبستگی بین بازار بورس نزدک و بیت کوین بسیار زیاد است. این نشان می‌دهد که با سقوط سهام بازارهای بورس در طول زمان رکود، بازار ارز دیجیتال نیز دچار افت می‌شود.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
سقوط قیمت بیت کوین به زیر 20 هزار دلار

یک شاخص اغلب مورد استفاده برای رکود، منحنی بازده است. به طور معمول، ابزارهای بدهی بلندمدت به دلیل افزایش ریسک وام در بلندمدت، بازدهی بالاتری نسبت به بدهی کوتاه مدت دارند.

منحنی بازده معکوس، که در آن بدهی بلندمدت بازدهی کمتری نسبت به بدهی کوتاه مدت دارد، یک شاخص قوی از رکود معلق است. از سال 1955، رکود تمام موارد منحنی بازده معکوس را دنبال کرد، به جز یک مورد.

هش ریت شبکه بیت کوین

در اواخر مارس 2022، تفاوت نرخ بین اوراق قرضه دو و ده ساله دولت ایالات متحده به تنها 0.2٪ کاهش یافت. ادامه این روند منجر به معکوس شدن منحنی بازده خواهد شد.

چشم انداز مثبت اقتصادی با عوامل دیگری مانند افزایش نرخ بهره در انتظار ایالات متحده و درگیری در اروپای شرقی منتفی به‌نظر می‌رسد.

با این حال، افزایش هش ریت شبکه بیت کوین نشان می‌دهد که ماینرها انتظار دارند قیمت بیت کوین افزایش یابد، برخلاف آنچه که با توجه به وضعیت چشم انداز اقتصاد کلان انتظار می‌رود.

اکنون در ادامه بحث هش ریت شبکه بیت کوین می‌خواهیم درباره ارتباط نرخ هش ریت بیت کوین و قیمت آن صحبت کنیم.

ارتباط بین هش ریت با قیمت بیت کوین

اختلاف نظرهای متعددی درباره رابطه بین نرخ هش بیت کوین و قیمت آن وجود دارد.

ویلی وو، تحلیلگر معروف ، استدلال می‌کند که قیمت بیت کوین از نرخ هش پیروی می‌کند. این خط فکری ادعا می‌کند که افزایش نرخ هش، همانطور که اکنون شاهد آن هستیم، منجر به افزایش قیمت BTC خواهد شد.

با این حال، برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که هش ریت شبکه بیت کوین از قیمت آن تبعیت می‌کند و نه برعکس، زیرا این قیمت است که ماینرها را به سرمایه گذاری در تجهیزات گران قیمت ماینینگ سوق می‌دهد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ادامه رکوردهای منفی بیت کوین

از نوامبر 2021، قیمت بیت کوین روند نزولی داشته است، اما در این مدت، نرخ هش افزایش یافته است. این نشان می‌دهد که استدلال وابستگی هش ریت شبکه بیت کوین به قیمت آن اشتباه است، زیرا کاهش قیمت باید باعث کاهش نرخ هش می‌شد که این اتفاق نیافتاده است.

اما استدلال نخست نیز به نظر غلط می‌آید، چرا که افزایش نرخ هش ریت بیت کوین باعث افزایش قیمت آن نشده است، تنها نتیجه‌ای که در این زمان می‌توان گرفت این است که همبستگی بین نرخ هش و قیمت ضعیف است.

نظر شما درباره هش ریت شبکه بیت کوین

همانطور که در طول خبر توضیح دادیم، نرخ هش ریت بیت کوین در چند روز اخیر به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش پیدا کرده است. مسئله‌ای که باعث شده حتی برخی در وضعیت نزولی بازار نسبت به افزایش قیمت بیت کوین امیدوار شوند.

اکنون از شما مخاطبین صرافی اکس اونیکس می‌پرسیم که آیا به نظر شما این افزایش نرخ هش ریت بیت کوین می‌تواند باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال شود یا خیر.

به این مطلب امتیاز دهید

4.83 /5
تعداد شمارش آرا : 6

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد