لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ در ۲۰۲۴

لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ در ۲۰۲۴

سهام‎گذاری یا استیکینگ «Staking»، از جمله اصطلاحاتی است که امروزه در دنیای ارز دیجیتال بسیار شنیده می شود. این کلمه در واقع به معنی تخصیص ارزهای دیجیتال به یک شبکه بلاک‌ چین مبتنی بر اجماع اثبات سهام (PoS) جهت دریافت پاداش است. لذا افرادی که بدون صرف انرژی و وقت تمایل به کسب درآمد غیر فعال دارند، این گزینه برای آن‌ها ایده‌آل و کاربردی است.

ولی بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ کدامند؟ این رمز ارزها چه ویژگی‌هایی دارند؟ آیا این نوع سرمایه‌گذاری دارای ریسک است؟ در ادامه توضیحاتی در پاسخ به این سوالات و نکات پیرامون آن‌ها ارائه می‌دهیم.

مولفه های انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای استیکینگ

مولفه های انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای استیکینگ

پیش از آغاز فرآیند استیکینگ یک ارز، ابتدا باید در مورد مولفه‌های انتخاب رمز ارزهای مناسب برای استکینگ اطلاعات لازم را به دست آورید. لذا در ادامه به منظور سهولت این روند، به این مولفه‌ها اشاره خواهیم داشت.

ثبات قیمت

یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در انتخاب ارزهای دیجیتال برای استیکینگ، ثبات قیمت آن‌ها است. بسیاری از سرمایه‌گذاران تمایل به سهام‌گذاری بر روی ارزهایی با نوسان بالا و برخی دیگر تمایل به استیکینگ بر روی ارزهایی با نوسان کمتر و ثبات بیشتر دارند. دقت داشته باشید که ارزهایی با نوسان بالا، اغلب دارای ثبات و پایداری در بازار نیستند.

همین مسئله می‌تواند سبب افزایش ریسک دارایی قفل شده در فرآیند استیکینگ شود. به این ترتیب، با توجه به اهداف سرمایه‌گذاری و میزان ریسک‌پذیری، می‌توانید ارزهای با ثبات بیشتر یا نوسان بالاتر انتخاب کنید.

پتانسیل بازار

از دیگر فاکتورهای مهم در انتخاب ارزهای دیجیتال برای استیکینگ می‌توان به ارزش بازار و پتانسیل رشد ارز دیجیتال اشاره داشت. رمز ارزهایی که دارای پشتوانه قوی هستند و از آینده مثبتی در انتظار آن‌ها است، می توانند گزینه‌های ایده‌آل‌تری برای استیکینگ باشند؛ زیرا احتمال رشد قیمت و افزایش تقاضا در آن بیشتر از سایر رمز ارزها است.

لذا توصیه می‌کنیم قبل از هر گونه اقدامی ابتدا وضعیت بازار، نقشه راه پروژه، میزان پذیرش رمز ارز توسط سرمایه‌گذاران و کاربران و تیم توسعه‌دهنده را بررسی کنید.

میزان پاداش سالانه «APY»

بدون شک، میزان پاداش سالانه یا همان APY در انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ تاثیر بسیار زیادی دارد. در حالت کلی، هر چقدر درصد بازده سالانه بیشتر باشد، سرمایه‌گذار سود بیشتری کسب خواهد کرد. دقت داشته باشید که نرخ‌های بالاتر APY لزوما به معنی سودآوری بیشتر نیستند؛ زیرا عوامل مختلف دیگری بر روی آن تاثیر دارند.

از مهم‌ترین عوامل موثر بر سودآوری می‌توان به قیمت ارز، نقدشوندگی، اعتبار پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات استیکینگ اشاره داشت. لذا بهتر است در کنار میزان پاداش سالانه، سایر جوانب و عوامل موثر را در نظر داشته باشید.

سادگی فرآیند استکینگ «سهام‌گذاری»

در انتخاب بهترین رمز ارز باید سادگی و کاربرپسند بودن فرآیند استیکینگ را در نظر داشته باشید. بسیاری از رمز ارزها، روش‌های پیچیده و خاصی را برای استیکینگ استفاده می‌کنند که این مسئله سبب سختی و افزایش ریسک‌های احتمالی برای کاربران می‌شود. در نتیجه بسیاری از کاربران از ورود به این فرآیند منصرف می‌شوند.

در این بین، پلتفرم‌هایی که فرآیند استیکینگ را به شکلی ساده و قابل درک برای کاربران طراحی کرده‌اند، از محبوبیت و شهرت بیشتری برخوردار هستند. به این ترتیب باید نحوه استیکینگ و میزان سادگی آن در پلتفرم‌های مختلف را پیش از انتخاب ارز دیجیتال، بررسی کنید.

زمان و دوره قفل شدن دارایی

در زمان انتخاب ارزهای دیجیتال برای استیکینگ کوتاه مدت، حتما دوره قفل شدن دارایی را در نظر داشته باشید. در این دوره دسترسی شما به اصل دارایی امکان‌پذیر نیست. این دوره و بازه زمانی با توجه به نوع ارز دیجیتال و پلتفرم ارائه دهنده خدمات استیکینگ می‌تواند متفاوت باشد.در برخی از پلتفرم‌ها، امکان استیکینگ کوتاه مدت (بین چند روزه تا چند هفته) فراهم شده است.

ولی در برخی از پلتفرم‌ها دوره قفل شدن دارایی‌ها طولانی‌تر (بین چند ماه تا چند سال) است. دقت داشته باشید که انتخاب بازه زمانی مناسب بستگی به میزان نقدینگی و اهداف سرمایه‌گذاری شما دارد. به همین علت پیش از انتخاب ارزهای دیجیتال برای استیکینگ، زمان قفل شدن دارایی‌ها و تطبیق آن با برنامه‌های سرمایه‌گذاری، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

پیروی از مکانیزم اثبات سهام

پیروی از مکانیزم اثبات سهام «PoS» یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب بهترین ارز جهت استیک است. به طور کلی ارزهایی مثل: بایننس کوین، اتریوم، کاردانو و … که از مکانیزم اثبات سهام یا همان Pos پیروی می‌کنند، گزینه های ایده‌آل و مناسبی برای استیکینگ به شمار می‌روند.

جالب است بدانید که بیت کوین مبتی بر الگوریتم اثبات کار است، ولی قابلیت استفاده برای استینیگ را ندارد.

محدودیت های شبکه ارز دیجیتال برای استیک

برای استیکینگ ارزهای دیجیتال حتما باید به محدودیت‌های شبکه مد نظر خود دقت داشته باشید. به عنوان مثال: در بعضی شبکه‌های محدودیت‌های مختلفی نظیر: حداقل میزان سرمایه مورد نیاز قفل شدن، لغو کردن دوره‌های قفل کردن دارایی دیجیتال و مواردی از این قبیل در نظر گرفته شده است. این موارد می‌تواند در دوره افت قیمت شدید، ضرر و زیان زیادی به سرمایه‌گذاران وارد کند.

حجم بالای نقدینگی ارز دیجیتال

قطعا یکی از مهم‌ترین معیارها در انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ، حجم معاملات و قابلیت نقدینگی آن‌ها است. در صورت انتخاب رمز ارزی که قابلیت نقدشوندگی و حجم معامله پایینی دارد، در پروسه تبدیل آن به سایر ارزها یا برداشت سود با مشکلات متعددی روبه‌رو خواهید شد. لذا بهتر است ارزهایی با قابلیت نقدشوندگی و حجم معاملات بالا انتخاب کنید.

نکته: به طور کلی، انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ، نیاز به بررسی دقیق عوامل مختلف و مطابقت دادن آن‌ها با اهداف و استراتژی سرمایه‌گذاری دارد. با بی‌توجهی به این موارد، ریسک‌های مختلفی متوجه سرمایه شما خواهد بود.

فهرست بهترین ارزهای دیجیتال برای استکینگ

فهرست بهترین ارزهای دیجیتال برای استکینگ

با توجه به مولفه‌های مهم در انتخاب ارزهای دیجیتال، اکنون می‌توانیم فهرست ارزهای دیجیتال برای استیکینگ پر سود در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همانطور که اشاره شد، انتخاب ارز دیجیتال برای استیکینگ بر اساس پارامترهای مختلفی صورت می‌گیرد. یعنی افراد نباید صرفا به دلیل APR بالا اقدام به انتخاب کنند

امروزه تنوع توکن‌ها افزایش چشمگیری داشته است. در این بین، بسیاری از آن‌ها در خطر نابودی قرار دارند که استیکینگ آن‌ها هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. لذا با در نظر گرفتن تمامی این موارد، لیست ارزهای دیجیتال برای استیکینگ به شرح زیر است.

اتریوم «ETH»

یکی از مشهورترین و قدیمی‌ترین ارزهای دیجیتال مشهور، اتریوم نام دارد. این رمز ارز بدون شک در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ قرار می‌گیرد. پس از به روزرسانی مرج اتریوم، سازوکار اجماع شبکه اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام تغییر یافت. این رخ داد سبب استیکینگ اتریوم در بسیاری از پلتفرم‌های معتبر استینگ شد.

اتریوم سودآوری بسیار بالایی دارد و از سرمایه‌گذاری‌های ایمن در بازار کریپتو به شمار می رود. به همین علت استیکینگ آن در یک پلتفرم معتبر بسیار جذاب خواهد بود. دقت داشته باشید که تا ابتدای سال 2024، بیش از 30 میلیون اتریوم استیک شده که نمایانگر محبوبیت این ارز برای استیکینگ است.

الگورند «ALGO»

ارز دیجیتال الگورند دارای پتانسیل سودآوری بسیار بالایی بوده و امکان استیکینگ آن برای کاربران فراهم شده است. دقت داشته باشید که با توجه به پلتفرم انتخابی شما برای استیکینگ الگورند، امکان رسیدن به سود سالانه به 4.5 درصد و حتی بیشتر وجود دارد.

بی ان بی «BNB»

ارز دیجیتال بی ان بی به دلیل استفاده از الگوریتم اثبات سهام، امکان استیکینگ آن فراهم شده است. این رمز ارز در لیست توکن‌های بومی صرافی بایننس قرار گرفته و از حمایت مستقیم و همه جانبه این صرافی برخوردار است. لذا امکان استیکینگ رمز ارز بی ان بی در انواع کیف پول‌های نرم‌افزای وجود دارد.

پالیگان «MATIC»

پایگان پروژه خاصی است که تحت عنوان یک راهکار لایه دوم در بازار کریپتوکارنسی معرفی شده و دارای کاربردهای جذابی است. شما می‌توانید از طریق بزرگترین صرافی‌های جهان به استیکینگ ارز دیجیتال MATIC بپردازید.

پولکادات «DOT»

از دیگر ارزهای دیجیتال برای استیکینگ می‌توان به پولکادات «DOT» اشاره داشت. این توکن بومی در سال 2021 به قیمت 55 دلار رسید. لذا با شروع روندهای صعودی بازار ارزهای دیجیتال می‌توانیم انتظار تکرار این رخداد و افزایش قیمت پولکادات باشیم. این رمز ارز در بین کاربران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

همین جذابیت در سرمایه گذاری بر روی این ارز سبب شده تا امکان استیکینگ آن در بسیاری از پلتفرم‌ها فراهم شود. کاربران ایرانی برای استیکینگ پولکادات می‌توانند از انواع کیف پول‌های نرم‌افزاری یا صرافی‌های مختلف استفاده کنند.

تزوس «XTZ»

بدون شک، تزوس یکی از شبکه‌های محبوب به شمار می‌رود که با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام کار می‌کند. به همین دلیل افراد با استفاده از شبکه‌های مختلف می توانند به استیکینگ این رمز ارز بپردازند. دقت داشته باشید که اگر قیمت تزوس به اوج قبلی خود برسد، ارزش کنونی آن 10 برابر خواهد شد.

لذا در بازار ارزهای دیجیتال، اینگونه فرصت ها برای توکن‌های معتبر و کاربردی کمتر در دسترس قرار می‌گیرد. به این ترتیب شما با خرید و نگهداری تزوس، علاوه‌بر امکان دستیابی به پتانسیل سودآوری بالا، می توانید از سود تضمینی استیکینگ آن بهره‌مند شوید. استفاده از این فرصت‌ها می‌تواند سودآوری جذابی برای شما به ارمغان بیاورد.

چین لینک «LINK»

چین لینک از جذاب‌ترین پروژه‌های تعریف شده در زمینه دیفای به حساب می‌آید. این توکن دارای قابلیت‌های خاصی در Web3، ارائه خدمات در زمینه دیفای و خدمات قراردادهای هوشمند است. متخصصان بر این عقیده‌اند که توکن لینک پتانسیل سودآوری بسیار بالایی دارد و می‌تواند گزینه ایده آلی برای سرمایه‌گذاری باشد.

جالب است بدانید که پس از فراهم شدن امکان استیکینگ به دلیل استفاده از الگوریتم اثبات سهام، محبوبیت آن در بین هولدرها و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافت.

کاردانو «ADA»

قطعا سرمایه‌گذاری و استیک روی کاردانو «ADA» بسیار جذاب و سودآور خواهد بود. کاردانو پتاسیل سودآوری بالا و امنیت سرمایه‌گذاری چشمگیری دارد. این توکن توسط یک تیم بسیار حرفه‌ای توسعه یافته و مدیریت می‌شود. دقت داشته باشید که شبکه کاردانو از همان ابتدا کار خود را با سازوکار اجماع اثبات شروع کرده و امکان استیکینگ آن از همان اول وجود داشت.

با استیک توکن‌های ADA در پلتفرم‌های گوناگون می‌توانید به سود سالانه قابل توجهی برسید. قیمت این ارز با سقف قیمتی خود فاصله زیادی دارد و همین مسئله نمایانگر پتانسیل سودآوری بالای آن است. جالب است بدانید که با اضافه شدن فرآیند استیک کاردائو، امکان کسب سود تصاعدی فراهم می‌شود.

به خاطر داشته باشید که سود حاصل از استیکینگ کاردانو، با توکن‌های ADA پرداخت می‌شود. در نتیجه با افزایش قیمت ارز در داخل کشور، می‌توانید ضریب بیشتری برای سود حاصل از سرمایه‌گذاری خود در نظر بگیرید.

کازماس «ATOM»

افرادی که تمایل به افزایش نرخ سود سالانه خود در استیکینگ هستند، می‌توانند ارز دیجیتال ATOM را در نظر بگیرند. این توکن بومی شبکه کازماس در لیست آینده‌دارترین ارزها قرار گرفته و علاوه بر استیکینگ، سرمایه‌گذاری بر روی آن می‌تواند سود چشمگیری نصیب شما بکند. شبکه کازماس به دلیل ارائه خدماتی جهت بهبود مقایس‌پذیری، افزایش سرعت انجام تراکنش‌ها و … در شبکه‌های بلاک چین، به اینترنت بلاک چین‌ها شهر یافته است.

سولانا «SOL»

از بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ می‌توان به سولانا اشاره داشت. البته این ارز دیجیتال به دلیل فاجعه در صرافی معتبر FTX با افت ارزش و قیمت بسیار زیادی روبه‌رو شد. ولی پس از آن مجددا توکن سولانا اوج گرفت و به شرایط اولیه خود نزدیک شد. بر اساس نظر متخصصان و پیش‌بینی‌های صورت گرفته شده، شاهد افزایش قیمت بسیار زیاد سولانا خواهیم بود. به همین دلیل استیکینگ این رمز ارز بسیار سودآور خواهد بود.

آوالانچ «AVAX»

شبکه آوالانچ با توکن بومی AVAX از ارزهای دیجیتال دیگری است که کاربران علاقه‌مند و سرمایه‌گذاران آن را برای استیکینگ انتخاب کنند. دقت داشته باشید که شبکه آوالانچ در زمینه دیفای تعریف شده و امکان بهره‌برداری از قراردادهای هوشمند را برای کاربران فراهم کرده است. این شبکه با سازوکار اجماع اثبات تنظیم شده و قابلیت استیک کردن دارد.

جدول مقایسه ارزهای دیجیتال برای استیکینگ

در ادامه برای راحتی و سهولت در مقایسه ارزهای دیجیتال به منظور استیکینگ، جدولی ارائه می‌دهیم.

نام رمز ارز پتانسیل سودآوری ارز امنیت سرمایه گذاری سود فعلی حاصل از استیکینگ
اتریوم: متوسط بالا حدود 3 درصد
الگورند: خیلی بالا متوسط حدود 4.67 درصد
بی ان بی: متوسط متوسط 3 الی 11 درصد
پالیگان: متوسط متوسط حدود 5 درصد
پولکادات: خیلی بالا بالا حدود 14 درصد
تزوس: بالا متوسط از 4.5 درصد
چین لینک: خیلی بالا متوسط حدود 4.75 درصد
کاردانو: بالا بالا 2 الی 6 درصد
کازماس: متوسط متوسط 15 تا 22 درصد
سولانا: بالا بالا حدود 6 درصد
آوالانچ: متوسط متوسط حدود 8.6 درصد

نکات مهم در استکینگ ارزهای دیجیتال

نکات مهم در استکینگ ارزهای دیجیتال

همانطور که اشاره شد، استیکینگ ارز دیجیتال از جمله روش‌های جذاب به منظور کسب سود منفعل از طریق قفل کردن کوین‌ها در یک شبکه بلاک چین به حساب می‌آید. در حالت کلی، استیکینگ کار نسبتا راحت و آسانی است. به همین دلیل کاربران زیادی به منظور کسب سودهای چشمگیر، از این روش استفاده می‌کنند.

با این وجود، نکات مهمی وجود دارد که دانستن آن‌ها می‌تواند ریسک‌های احتمالی را کاهش دهد. در ادامه به نکات مهم در استیکینگ ارزهای دیجیتال اشاره خواهیم داشت.

انتخاب ارزهای دیجیتال مناسب برای استیکینگ

قطعا تمام ارزها ارز استیکینگ ندارند. شما باید ارزهای دیجیتالی را قفل کنید که پتاسیل سودآوری داشته باشند. استیکینگ برخی از رمز ارزها نه تنها سودی ندارند، بلکه سبب ضرر و زیان شما نیز می‌شوند. لذا توصیه می‌کنیم در زمان انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ، فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید.

● ثبات: ابتدا میزان ریسک‌پذیری خود را مشخص کنید و سپس ارزهایی با ثبات مناسب انتخاب کنید.
● بازده درصدی سالانه «APY بالا»: ارزهایی را انتخاب کنید که دارای APY بالا باشند و در کنار آن، به ثبات و پتانسیل رشد بلند مدت هم توجه داشته باشید.
● پتانسیل بازار: بدون شک سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای با ارزش بازار، پتانسیل رشد بیشتری دارند. در نتیجه می‌توانند سودآوری بیشتری برای شما به ارمغان بیاورند.
● گزارش‌دهی مالیاتی: زمانی که یک ارز دیجیتال را انتخاب می‌کنید، از شفافیت گزارش‌دهی مالیاتی آن اطمینان حاصل کنید.

نکته: در نظرگیری هر یک از این فاکتورها نمی‌تواند برای انتخاب مناسب کاربردی باشند. در واقع تمام این فاکتورها را در کنار هم باید در نظر داشته باشید.

انتخاب پلتفرم مناسب برای استیکینگ

انتخاب پلتفرم مناسب، از دیگر نکات بسیار مهمی است که در استیکینگ باید به آن توجه کنید. همانطور که اشاره شد، پلتفرم‌های مختلفی امکان استیکینگ رمز ارزها را فراهم کرده‌اند. ولی شما باید پلتفرمی را مطابق با شرایط و نیازهای خاص خود انتخاب کنید.

در این بین، برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال خدمات استیکینگ را ارائه می‌کنند؛ اما توجه داشته باشید که این صرافی‌ها از نظر نرخ سود و کارمزدهایشان با یکدیگر متفاوت هستند. لذا شما می‌توانید با مقایسه آن‌ها با یکدیگر، بهترین گزینه را برای استیکینگ انتخاب کنید. همچنین، توصیه می‌کنیم تنها در صرافی‌های معتبر و شناخته شده، استیکینگ انجام دهید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
مفهوم استیکینگ ارز دیجیتال چیست ؟

بیت پین یکی از صرافی‌های ایرانی است که کاربران و سرمایه‌گذارای می‌توانند در آن به استیکینگ 5 رمز ارز ترون، بایننس کوین، کاردانو، فانتوم و کازماس بپردازند. دقت داشته باشید که بعضی از کیف پول‌های ارز دیجیتال هم امکان استیکینگ را برای کاربران خود فراهم کرده اند. از معتبرترین کیف پول‌های ارز دیجیتال می‌توان به تراست ولت، گواردا و اکسودوس اشاره داشت.

استخرهای استیکینگ نیز در لیست پلتفرم‌های مناسب برای اینکار قرار می‌گیرند. این استخرها برای استیکینگ با سرمایه کم، گزینه بسیار ایده‌آل و مناسبی به حساب می‌آیند.

ریسک‌های موجود در بازار کریپتوکارنسی

نوسانات قیمت در واقع از مشخصه های اصلی و مهم بازار ارزهای دیجیتال است. به همین دلیل نادیده گرفتن این اصل می تواند شما را در تصمیم گیری هایتان گمراه کند. زمانی که به استیکینگ یه ارز دیجیتال می‌پردازید، گاهی با نوسان روبه‌رو خواهید شد. حال اگر تمایل به فروش آن داشته باشید، به خاطر قفل بودن رمزارزها امکان فروش فراهم نخواهد شد.

دقت داشته باشید که گاهی نوسانات بازار سبب تغییر میزان سود حاصل از استیکینگ می‌شود. پس نباید بر روی یک سود ثابت حساب کنید. علاوه بر موارد ذکر شده، احتمال کلاه‌برداری و بروز حملات سایبری در پلتفرم‌های ارز دیجیتال وجود دارد. بعضی از پلتفرم‌ها با وعده سودهای وسوسه‌انگیز و عجیب، شما را ترغیب به فعالیت در آن‌ها می‌کنند.

توصیه می کنیم پیش از اعتماد به این پلتفرم‌ها، تمامی اطلاعات مهم در مورد آن‌ها را به دست آورده و از اعتبار آن‌ها اطمینان حاصل کنید. در کنار این موارد، به امنیت پلتفرم توجه داشته باشید. یک پلتفرم ایده‌آل از تدابیر امنیتی خوبی به منظور جلوگیری از حملات سایبری استفاده می‌کند.

دوره و مدت زمان قفل شدن توکن ها

زمانی که ارز دیجیتالی را در یک پلتفرم استیک می‌کنید، پلتفرم مدت زمانی را به منظور قفل شدن آن مشخص می‌کند. زمانی که رمز ارزی قفل شود، شمت تا پایان مدت زمان تعیین شده نمی توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. به طور کلی دو نوع قفل کردن «کوتاه مدت» و «بلند مدت» وجود دارد.

افرادی که تمایل دارند در طی مدت زمان کوتاهی به رمز ارزهای خود دسترسی پیدا کنند، می‌توانند استیک کوتاه مدت را انتخاب کنند. ولی دقت داشته باشید که در این روش، پاداش کمتری دریافت خواهید کرد. حال اگر استیک بلند مدت انتخاب کنید، تا مدت زمان طولانی دسترسی به رمز ارزهای خود نخواهید داشت و در ازای آن پاداش بیشتری کسب خواهید کرد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم پیش از انتخاب مدت زمان قفل رمز ارز، این فاکتور را بررسی کرده و آکاهانه تصمیم‌گیری کنید.

جمع‌بندی

استیکینگ ارزهای دیجیتال در شبکه‌های بلاک‌ چین مبتنی بر اجماع اثبات سهام، از روش‌های کاربردی برای کسب درآمد و سودهای چشمگیر است. در حالت کلی، این نوع سرمایه ریسک نسبتا پایینی دارد. سرمایه‌گذارای با برداشت به موقع پاداش های خود می‌توانند سود بسیار خوبی کسب کنند.

با این وجود توصیه می‌کنیم پیش از هر گونه اقدامی، اهداف استیکینگ و میزان ریسک‌پذیری خود را مشخص کنید. استیکینگ تنها در زمانی که با اهداف سرمایه‌گذاری شما همخوانی داشته باشد می‌تواند یک منبع درآمد غیرفعال مناسب تلقی شود. همچنین، در این نوع سرمایه‌گذاری، کسب اطلاعات در مورد ریسک‌های احتمالی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

سوالات متداول

 پرسودترین ارز دیجیتال برای استیکینگ کدام است؟

کاردانو، ترون، بایننس کوین، سولانا، اتریوم، آوالانچ و … از جمله بهترین و پرسودترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ به حساب می‌آیند.

 سود استیک ارزهای دیجیتال را چطور محاسبه کنیم؟

برای محاسبه سود خود به صورت درصدی، قیمت خرید اولیه را در درصدی که برای کسب سود هدف‌گذاری کرده‌اید، ضرب کنید.

 آیا استیک ارز دیجیتال گزینه مناسبی است؟

بله؛ در صورت دقت به نکات مهم در این زمینه، استیک ارز دیجیتال می‌تواند گزینه سودآوری در کوتاه مدت و بلند مدت باشد.

 بهترین شبکه انتقال ارز دیجیتال کدامند؟

انتخاب شبکه انتقال کریپتو بستگی به عوامل مختلفی نظیر: ارز دیجیتال و حجم تراکنش شما دارد. بر اساس سرعت بالا و کارمزد پایین، شبکه‌های ترون، دوج کوین، ریپل، سولانا، استلار از جمله گزینه‌های ایده‌آل برای انتقال ارزهای دیجیتال به شمار می‌روند.

 ویژگی ارزهای دیجیتال برای استیکینگ کدامند؟

از مهم‌ترین ویژگی‌های ارزهای دیجیتال برای استیکینگ می‌توان به داشتن ثبات قیمت، دارای پتانسیل در بازار، میزان پاداش سالانه «APY»مناسب، سادگی فرآیند استکینگ «سهام‌گذاری»، پیروی از مکانیزم اثبات سهام و حجم بالای نقدینگی ارز دیجیتال اشاره داشت.

 آیا امکان استفاده از ارزهای دیجیتال برای استیکینگ در صرافی معتبر وجود دارد؟

بله؛ امکان استیک کردن برخی از رمز ارزها در صرافی‌های معتبر و مشهور دنیا فراهم شده است.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد