افزایش علاقه مردم به سرمایه گذاری در بازار کریپتو

افزایش علاقه مردم به سرمایه گذاری در بازار کریپتو

افزایش علاقه مردم به سرمایه گذاری در بازار کریپتو علیرغم رکود بازار همه را متعجب کرده است. امروز در این خبر بیشتر در این ارتباط صحبت خواهیم کرد.

کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال و همچنین رکود ادامه دار بازار باعث ضرر و زیان های زیادی برای سرمایه گذاران شده است. بیت کوین به پایین قیمت در 18 ماه گذشته رسیده است. اتریوم نیز درحال سقوط به زیر سطح حیاتی 1000 هزار دلار بود بقیه ارزها نیز به همین منوال کاهش قیمت ها قابل توجهی داشتند.

با اینحال نتایج یک نظرسنحی نشان می دهد، علیرغم این اتفاقات ناگوار علاقه افراد به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال نه تنها کم نشده، بلکه افزایش نیز پیدا کرده است. در ادامه این خبر ببشتر پیرامون این مسئله صحبت خواهیم کرد.

افزایش میزان سرمایه گذاری در بازار رمزنگاری

بانک آمریکا در اوایل ژوئن پس از سقوط LUNA تحقیقاتی را برای تعیین احساسات بازار نسبت به Crypto انجام داد. در کمال تعجب، نتایج این تحقیقات نشان داد که مردم همچنان در حال برنامه ریزی برای خرید  و حتی استفاده از Crypto برای تراکنش های آنلاین هستند.

این نتیجه غافلگیرکننده است زیرا جامعه ارزهای دیجیتال هنوز درگیر سقوط بازار است. اما حتی با وجود روند نزولی ادامه دار، بسیاری از مردم هنوز بر این باورند که بازار کریپتو به روند بهبود بازخواهد گشت.

پاسخ دهندگان در این نظرسنجی 1000 نفر بودند. 90 درصد از این افراد به محققان گفته اند که قصد دارند تا قبل از پایان سال 2022 در Crypto سرمایه گذاری کنند.
محققان همچنین دریافتند که تعداد کسانی که قبلاً از رمزنگاری استفاده می کردند و کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند یکسان است.، تحلیلگران  به این نتیجه رسیدند که حتی با وجود مشکلات جاری در بازار، احساسات نسبت ارزهای دیجیتال همچنان مثبت است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کاهش بیست درصدی قیمت اتریوم در یک هفته گذشته

اما این موضع با آنچه که منتقدان ارشد ارزهای دیجیتال فکر می کنند متفاوت است. برای اشخاضی مانند مدیر عامل برکشایر هاتاوی، وارن بافت، بیت کوین هیچ ارزشی ندارد زیرا چیزی تولید نمی کند.

بافت زمانی که اعلام کرد تمام بیت کوین های موجود را به قیمت 25 دلار نمی خرد موضع خود را کاملا درباره کریپتو روشن کرد.

بافت بیت کوین را به عنوان دارایی می بیند که سرمایه گذاران منفعلانه امیدوارند که قیمت آن افزایش یابد. از نظر او، این چیزی نیست که قابل تحسین باشد.
از این نظرسنجی، تحلیلگران BoA دریافتند که 30 درصد از افراد شرکت کننده، هولدر ارزهای دیجیتال بودند. این گروه گفتند که قصد ندارند رمزارز خود را امسال بفروشند. در عوض، آنها قصد HODL را دارند و منتظر قیمت بهتر در آینده هستند.

به نظر می رسد ، برخی از سرمایه گذاران هنوز امیدوارند که کریپتو دوباره از خاکستر رشد کند. اگرچه برخی از تحلیلگران می گویند که پایانی برای روند نزولی ادامه ندارد، سرمایه گذاران همچنان منتظر هستند.

به گفته تحلیلگران BoA، این احساس خوب است. این نشان می دهد که تمام امیدها برای ارزهای دیجیتال هنوز از بین نرفته است. اما او همچنین اظهار داشت که سرمایه گذاران باید محتاط باشند زیرا FUD اخیر در این صنعت ممکن است همچنان روند نزولی دیگری ایجاد کند.

برای 39 درصد دیگر، از افراد شرکت کننده گفتند که برخی خریدهای آنلاین را با دارایی های دیجیتال انجام می دهند. برای آنها، دارایی های دیجیتال وسیله ای برای پرداخت برای خریدهای آنلاین است، نه یک فروشگاه ارزش، همانطور که علاقه مندان می گویند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
سقوط اتریوم به زیر 1500 دلار

این نظرسنجی نشان می دهد که صاحبان ارزهای دیجیتال در کانادا از آن به عنوان روش پرداخت استفاده نمی کنند. در عوض، آنها از آن به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری استفاده می کنند. در سال 2021، 13 درصد از کانادایی ها بیت کوین داشتند در حالی که در سال 2020، 5 درصد صاحب بیت کوین بودند.

طبق گفته این بانک، هولدرهای بیت کوین به طور متوسط ​​500 دلار ارزش ارزهای دیجیتال را در اختیار داشتند. بانک مرکزی کانادا از رشد دو برابری استفاده از بیت کوین خبر داد.

نظر شما درباره افزایش علاقه مردم به سرمایه گذاری در بازار کریپتو چیست؟

به نظر می رسید که سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال احساسات منفی نسبت به کلیت عرصه کریپتو را افزایش دهد و جهش قابل توجه هولدرها و استفاده کنندگان از ارزهای رمزنگاری را کاهش دهد.

با اینحال همانطور که توضیح دادیم نتایج یک نظرسنجی نشان داد که نه تنها پذیرش ارزهای دیجیتال کاهش پیدا نکرده است، بلکه روند صعودی آن هنوز ادامه دارد. این نظرسنجی نشان داد اکثر سرمایه گذاران باور دارند که این روند نزولی یک اتفاق موقتی است و بازار دوباره بلند خواهد شد.

شما درباره این افزایش علاقه و امید سرمایه گذاران به دنیا کریپتو چیست؟ آیا این مسئله می تواند کمکی برای بهبود وضعیت باشد و یا همه این مسائل امیدی واهی است.

اگر می خواهید خرید و فروش ارزهای دیجیتال را آغاز کنید، صرافی اکس اونیکس بهترین انتخاب خواهد بود. برای شما تنها نیاز است که در وب سایت این صرافی با ثبت نام، حساب کاربری ایجاد نمایید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد