بنیان گذار اتریوم نسبت به سقوط لونا واکنش نشان داد

بنیان گذار اتریوم نسبت به سقوط لونا واکنش نشان داد

بنیان گذار اتریوم ویتالیک بوترین نسبت به سقوط باورنکردنی توکن لونا و استیبل کوین UST واکنش نشان داد. امروز در این خبر به این مسئله بیشتر می‌پردازیم

ویتالیک بوترین در واکنش به سقوط لونا و UST، خواستار کمک به هولدرهای کوچک UST شده است که با وعده های بازدهی بالای این استیبل کوین توسط اینفلوئنسرهای کریپتو جذب شده‌اند.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، فکر می‌کند که Terra (ارائه دهنده دو توکن لونا و  باید به عنوان بخشی از هر طرح بازپرداخت پیشنهادی، مالکان کوچک را در اولویت قرار دهد.

در ادامه بحث بیشتر به جزئیات پیشنهاد بنیان گذار اتریوم خواهیم پرداخت.

پیشنهاد ویتالیک بوترین

همانطور که احتمالا می‌دانید، اکوسیستم Terra در حوالی 9 می دچار یک سقوط مرگبار شد.  در پی این اتفاق توکن لونا 100 درصد از ارزش خود را از دست داد و استیبل کوین TerraUSD (UST) نیز قیمتش به شدت کاهش یافت.

قیمت این استیبل کوین که در حالت عادی باید 1 دلار باشد در زمان نوشتن این خبر 0.16 دلار بود.

در شرایطی که سرمایه‌گذاران LUNA و UST از زیان‌های قابل توجهی رنج می‌برند، جامعه هولدر این توکن اکنون به دنبال راه‌هایی برای بازسازی اکوسیستم است تا بتواند به کسانی که ضرر هنگفت از این سقوط دیدند کمک نمایند.

یکی از این پیشنهادات این است که ابتدا تمام سپرده‌های اولیه (نه بازده) به هولدرهای کوچک UST بازپرداخت شود تا روحیه و احساسات عمومی را تا حد زیادی بهبود بخشد. هزینه پرداختی برای این پیشنهاد بین 1 تا 1.5 میلیارد دلار برآورد شده است.

بوترین روز یکشنبه از طریق توییتر از این ایده حمایت کرد. او گفت که تمرکز باید روی سرمایه‌گذار کوچک‌تری باشد که به پولش بیشترین نیاز را دارد. به نظر او نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران قوی‌تر باید بار سقوط را بر عهده بگیرند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کاهش رشد بازار ارزهای دیجیتال

اگرچه بنیان گذار اتریوم مستقیما از قانون گذاری در عرصه ارزهای دیجیتال جمایت نکرد، اما تأکید کرد که پوشش‌های بالقوه مانند بیمه سپرده مالی می‌تواند در این شرایط مفید باشد.

در این مرحله، مشخص نیست که آیا پروژه قادر به بازسازی خواهد بود یا اینکه هدف آن احیای موقتی برای جبران زیان سرمایه‌گذاران است. باید ببینیم که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

شما درباره پیشنهاد بنیان گذار اتریوم چه نظری دارید ؟

سقوط لونا و ضرر هنگفت سرمایه‌گذاران دوباره بحث قانون گذاری و حمایت در دنیای ارز دیجیتال را مطرح کرده است. حوزه کریپتو به خاطر استقلال و  عدم تمرکز خود از نهادهای دولتی و میانجی معروف است.

اگرچه این هدف در بسیاری از مواقع مفید واقع می‌شود، اما در لحظات سقوط بازار به دلیل نبود حمایت‌های بیرونی نقصان‌های این ایده نمایان می‌گردد.

اکنون می‌خواهیم از شما بپرسیم که آیا با پیشنهاد بوترین موافقید؟ آیا باید از هولدرهای کوچک حمایت شود؟ آیا نیاز به دخالت نهادهای دولتی برای حمایت در این مواقع وجود دارد؟ یا همه چیز باید بر دوش خود فرد سرمایه‌گذار باشد.

اگر می‌خواهید در ارزهای دیجیتال و یا ارزهای الکترونیکی دیگری مانند پرفکت مانی سرمایه‌گذاری کنید، صرافی اکس اونیکس بهترین انتخاب است.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد