بند پروتکل چیست ؛ پیش بینی قیمت ارز Band

بند پروتکل چیست ؛ پیش بینی قیمت ارز Band

Band Protocol  نرم‌افزاری است که به منظور ارائه داده‌های دنیای واقعی به برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) در حال اجرا بر روی بلاک چین طراحی شده است. در ادامه این مطلب بیشتر با BAND اپلیکیشن و ارز دیجیتال اختصاصی آن آشنا خواهیم شد.

نام اختصاری BAND
شبکه اختصاصی دارد
ارزش بازار 219 میلیون 680 هزار و 725 دلار
رتبه فعلی 291
معاملات روزانه 5 میلیون و 337 هزار و 395 دلار
وب سایت رسمی https://bandprotocol.com/
بالاترین قیمت 21.01 دلار
سکه در گردش 141 میلیون و 536 هزار و 111 BAND

 

بند پروتکل چیست؟

همان طور که گفتیم بند پروتکل، پروتکلی برای انتقال داده‌های دنیای خارج از بلاکچین به فضای غیر متمرکز داخل بلاکچین‌ها است. به عنوان مثال، اگر یک توسعه‌دهنده dapp بخواهد به کاربران خود اجازه دهد تا قیمت آتی طلا را پیشبینی کرده و برای آن پاداش دریافت کنند، بلاکچین باید به قیمت آن در تاریخ‌های بعدی دسترسی داشته باشد.

برای اطمینان از اجرای صحیح قرارداد‌های هوشمند، Band Protocol چنین سرویسی را از طریق نرم‌افزاری ارائه می‌کند که دسته خاصی از کاربران خود را که به عنوان اعتبار سنج شناخته می‌شوند، تشویق می‌کند تا داده‌های خارجی را ارائه و تأیید کنند.

به این ترتیب، پروتکل باند اغلب به عنوان یک سیستم «اوراکل غیرمتمرکز» توصیف می‌شود، توصیفی که به زنجیره‌های بلوکی مانند Chainlink نیز داده می‌شود، که مانند Band کاربران را برای ارائه داده‌های قابل تأیید تشویق می‌کند.

پروتکل Band که در اصل بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شد، در نهایت بلاک چین خود را با استفاده از فناوری Cosmos برای انتقال داده‌ها در بلاک چین‌های مختلف، از جمله آن‌هایی که بر روی Cosmos ساخته شده بودند، ساخت.

Band Protocol در تایلند توسط سه بنیانگذار BAND راه‌اندازی شد.

آشنایی با تیم سازنده و توسعه پروژه بند پروتکل

Band Protocol در تایلند توسط سه بنیانگذار BAND راه‌اندازی شد. مدیر عامل شرکت، سوراویس سریناواکون دارای مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر و فوق لیسانس در علوم مدیریت و مهندسی از دانشگاه استنفورد است. او قبل از راه‌اندازی Band Protocolسمت‌هایی در گروه مشاوره بوستون داشت.

مدیر ارشد فنی، Sorawit Suriyakarn دارای مدرک کارشناسی ارشد در مهندسی برق و علوم کامپیوتر از MIT است. او قبل از پیوستن به تیم راه‌اندازی Band Protocol، در Hudson River Trading، Quora و Dropbox کار می‌کرد.

مدیر محصول، فردی با نام پل ناتاپاتسیری است که بازی‌های مبتنی بر رمزنگاری را ایجاد کرده است که از سال ۲۰۱۳ بیش از ۸۰۰ هزار کاربر را به خود جذب کرده است. او پس از کار در تریپ ادوایزر و Turfmapp به تیم پروتکل Band پیوست.

بررسی تاریخچه پیدایش و روند توسعه بند پروتکل

نسخه اولیه Band Protocol در سپتامبر سال ۲۰۱۹ در اتریوم میزبانی شد. در سال ۲۰۲۰، این شرکت نسخه جدیدی را بر اساس BandChain منتشر کرد. BandChain که بر اساس مشخصات Cosmos ساخته شده است، یک بلاک چین عمومی است که قابلیت همکاری با dApps را بر اساس طیف گسترده‌ای از بلاک چین‌ها فراهم می‌کند.

توکن‌های BAND در سه روش فروخته شدند: دانه‌ای، خصوصی و عمومی.

مجموع عرضه BAND به ۱۰۰ میلیون محدود شده است ۱۴۱ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۴۰۳ توکن در زمان نگارش این مقاله در گردش است.

بیست درصد از کل عرضه توکن BAND برای اعضای تیم و مشاوران آن‌ها محفوظ است. 25.63درصد دیگر به هزینه‌های عملیاتی اختصاص دارد.

پروتکل باند به عنوان یک واسطه بین منابع داده‌های اینترنتی قدیمی و بلاک چین عمل می‌کند.

کاربرد BAND چیست؟

پروتکل باند به عنوان یک واسطه بین منابع داده‌های اینترنتی قدیمی و بلاک چین عمل می‌کند. این نرم‌افزار درخواست‌های داده از برنامه‌های غیرمتمرکز را مدیریت می‌کند و اطلاعات را با استفاده از فید‌های داده از بقیه اینترنت ارسال می‌کند.

بند پروتکل این کار را با استفاده از بلاک چین خود انجام می‌دهد، که اجازه می‌دهد تمام تراکنش‌های آن به طور عمومی بررسی و تأیید شوند. تیم Band استدلال می‌کند که این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که داده‌هایی که کاربران ارائه می‌دهند دستکاری یا خراب نشود.

اگر بخواهیم دقیق‌تر در مورد این موضوع صحبت کنیم می‌توانیم بگوییم، قرارداد‌های هوشمند از محدودیت فلج‌کننده‌ای رنج می‌برند که می‌تواند مانع از کارکرد آن‌ها به‌عنوان پایه برنامه‌های کاربردی واقعاً مفید شود.

فرض کنید در حال نوشتن یک dApp هستید که به کاربران اجازه می‌دهد در صورت برآورده شدن شرایط خاص معاملات را به صورت خودکار انجام دهند. به عنوان مثال، زمانی که قیمت طلا در یک دوره ۳۰ روزه ۱۰۰ دلار یا بیشتر کاهش می‌یابد، کاربر ممکن است بخواهد میزان اتریوم خود را ۱۰ درصد افزایش دهد.

مشکل این است که dApp شما بر روی بلاک چین اجرا می‌شود که کاملاً غیر متمرکز است و قیمت طلا در وب سایت‌هایی که در این بلاک چین نیستند گزارش می‌شود. هیچ پلی وجود ندارد که به قرارداد هوشمند شما اجازه دهد قیمت طلا را به بلاک چین خود وارد کند. بنابراین معامله شما هرگز راه‌اندازی نخواهد شد. راه حل این مشکل چیست؟

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
اطلاعات در مورد ارز دیجیتال ترون؛ آشنایی با توکن trx

پروتکل باند یکی از معدود پلتفرم‌های اوراکل بلاک چین است که این مشکل را برطرف می‌کند. اوراکل‌ها به‌عنوان پل‌هایی عمل می‌کنند که به قرارداد‌های هوشمند مبتنی بر بلاک چین اجازه می‌دهند تا به داده‌های دیجیتال معتبر در خارج از بلاک چین دسترسی پیدا کنند.

پروتکل باند، بلاک چین خود را اجرا می‌کند، یک بلاک چین عمومی سازگار که با نام BandChain شناخته می‌شود. اعتبار سنج‌ها در BandChain داده‌های دریافتی از منابع دیجیتال را تأیید می‌کنند تا این اطلاعات برای قرارداد‌های هوشمند در شبکه اتریوم و سایر بلاک‌چین‌هایی که قرارداد‌های هوشمند اجرا می‌کنند قابل دسترسی باشد. برنامه غیر متمرکز شما می‌تواند از Band Protocol به عنوان یک اوراکل قابل اعتماد در مورد قیمت طلا استفاده کند!

ارز BAND سکه و نشانه حکومتی پروژه پروتکل باند است. اعتبار سنج‌ها موقعیت خود را با داشتن حداقل آستانه توکن‌های BAND یا داشتن حق وکالت اعتبار سنجی توسط سایر دارندگان BAND به دست می‌آورند.

اعتبار سنج‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده بند پروتکل هستند.

نگاهی به معماری و تکنولوژی بند پروتکل

اعتبار سنج‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده بند پروتکل هستند. اعتبار سنج‌ها مسئول بررسی دقیق بودن تراکنش‌های روی پروتکل باند و افزودن تراکنش‌های جدید به بلاک چین پروتکل باند هستند. یک اعتبار سنجی در پروتکل باند باید کنترل مقدار معینی از توکن‌های BAND را در دست داشته باشد.

در حقیقت۱۰۰ نامزد برتر با بیشترین توکن BAND توسط شبکه انتخاب می‌شوند تا اعتبار سنج شوند. اعتبار سنج‌ها باید از قوانین خاصی پیروی کنند، مانند اطمینان از اینکه آفلاین نمی‌شوند، به رویداد‌های شبکه پاسخ می‌دهند و تراکنش‌ها را به طور دقیق تأیید می‌کنند. اگر این کار را نکنند، شبکه ممکن است برخی از توکن‌های BAND را که در اختیار دارند مصادره کند.

سؤال دیگر این است که بند چین، خود چگونه اطلاعات را از خارج بلاک چین دریافت می‌کند؟ در پاسخ به این سؤال باید بدانید منابع داده جدید معمولاً زمانی در دسترس قرار می‌گیرند که یک ارائه دهنده داده از یک API عمومی برای درخواست انتشار داده‌های خود در BandChain استفاده کند. ارائه‌دهندگان باید برای انتشار داده‌های خود در BandChain هزینه کنند. اما این هزینه به صرفه است چون آن‌ها هر بار که یک نفر توسط یک قرارداد هوشمند یا dApp به داده‌های آن‌ها دسترسی پیدا کند، درآمد کسب می‌کنند.

پروتکل باند از محاسبات پیچیده استفاده می‌کند تا تعیین کند که چه مقدار از ارائه‌دهندگان داده برای حضور در BandChain و چه مقدار از توسعه‌دهندگان و کاربران برای اعتبارسنجی هزینه دریافت کنند. بنابراین همان طور که قبلاً گفتیم، می‌توان با قرارداد‌های هوشمند در Ethereum، Cosmos و سایر بلاک چین‌ها به داده‌های بند چین دسترسی داشت.

BAND ارزی است که ارائه‌دهندگان داده و مصرف‌کنندگان برای پرداخت و دریافت هزینه خدمات پروتکل باند از آن استفاده می‌کنند. BAND همچنین برای مقاصد سرمایه‌گذاری در صرافی‌های رمزنگاری موجود است.

موضوع دیگر در مورد امنیت داده‌های ورودی به بند پروتکل است. یک بلاک چین که داده‌ها را از منابع داده خارجی وارد می‌کند، با نگرانی‌های امنیتی منحصر به فردی مواجه است. اعتبار سنج‌ها می‌توانند داده‌ها را دستکاری کنند!

پروتکل باند این نگرانی را با انتخاب اعتبار سنجی به صورت تصادفی برای هر تراکنش برطرف می‌کند. اسکریپت‌هایی که اطلاعات را رله می‌کنند تنها پس از گذراندن یک اعتبارسنجی امنیتی در زمان اجرا، عملیاتی می‌شوند. dApp‌هایی که به داده‌های پروتکل باند دسترسی دارند می‌توانند شرایط امنیتی خود را نیز بر روی این پروتکل تحمیل کنند.

با انجام این اقدامات، داده‌های پروتکل باند قبل از وارد شدن به BandChain یا ارسال به dApps به وفور آزمایش و تأیید می‌شوند. این اقدامات امنیتی را به اقداماتی که در وهله اول توسط ارائه‌دهندگان داده اعمال می‌شود اضافه کنید.

در نهایت باید بدانید که شبکه BandChain توسط یک الگوریتم اثبات سهام واگذار شده ایمن شده است. این بدین معنا است که داده‌ها و تراکنش‌ها توسط جامعه اعتبارسنج‌ها تأیید می‌شوند که دارایی‌های BAND آن‌ها به عنوان سهام واگذار شده است.

حرکت Band Protocol از اتریوم به معماری Cosmos یک مزیت رقابتی است.

مزایا و معایب بند پروتکل

حرکت Band Protocol از اتریوم به معماری Cosmos یک مزیت رقابتی است. سایر اوراکل‌های بلاک چین به دلیل تبدیل سکه و سایر هزینه‌ها می‌توانند با هزینه‌های بالا و اجرای کند مواجه شوند. تراکنش‌های Cosmos سریع‌تر و کم هزینه‌تر هستند.

همچنین یکی از چالش‌های اصلی ناشی از ماهیت سلب‌شده پروتکل‌های بلاک‌چین فردی، ارتباط زنجیره‌ای متقابل است. به عنوان یک پروژه مبتنی بر بلاک چین، پروتکل باند قادر است داده‌های خود را از طریق IBC Cosmos به سایر بلاک چین‌ها ارسال کند. IBC Cosmos یک لایه ارتباطی تعاملی بین شبکه‌های مختلف بلاک چین است. پروتکل باند همچنین از پل‌های یک طرفه سفارشی پشتیبانی می‌کند که انتقال سریع داده‌ها را با بلاک چین‌هایی که توسط IBC پشتیبانی نمی‌شوند، امکان‌پذیر می‌کند.

بنابراین مهم‌ترین مزایای Band Protocol عبارتند از:

 • سرعت بالا
 • هزینه پایین
 • شبکه مستقل
 • معماری برتر
 • مقیاس‌پذیری
 • سازگاری زنجیره‌ای متقابل
 • انعطاف‌پذیری در ارسال و دریافت داده
 • امنیت اعتبارسنجی
 • کسب درآمد از اعتبار سنجی

در ادامه به پیشبینی‌های انجام گرفته آینده BAND بلندمدت/کوتاه‌مدت خواهیم پرداخت

آینده ارز دیجیتال بند پروتکل چگونه خواهد بود؟

در ادامه به پیشبینی‌های انجام گرفته آینده BAND بلندمدت/کوتاه‌مدت خواهیم پرداخت:

پیش‌بینی قیمت پروتکل باند (BAND) ۲۰۲۴

در پایان سال ۲۰۲۴، می‌توان انتظار داشت که قیمت Band Protocol Coin افزایش بیشتری پیدا کند و به طور بالقوه به 6.09 دلار یا بیشتر برسد. این تخمین مبتنی بر درک این موضوع است که تقاضا برای ارز‌های دیجیتال همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد زیرا سیستم‌های مالی سنتی با چالش‌ها و محدودیت‌هایی روبرو هستند. علاوه بر این، با پیشرفت در فناوری و افزایش پذیرش ارز‌های دیجیتال توسط مؤسسات و دولت‌ها، Band Protocol Coin می‌تواند افزایش قابل توجهی در ارزش خود داشته باشد.

پیش‌بینی قیمت BAND 2025

تا این دوره،BAND  به طور محکم خود را به عنوان یک ارز دیجیتال پیشرو در صنعت ارز‌های دیجیتال تثبیت خواهد کرد. انتظار می‌رود قیمت آن همچنان در حال افزایش باشد و برخی پیش‌بینی می‌کنند که تا سال ۲۰۲۵ به 8.39 دلار می‌رسد. علاوه بر این، شروع استفاده از پروتکل Band برای تراکنش‌های بیشتر توسط افراد و کسب‌وکار‌ها، می‌تواند به رشد ارزش آن کمک کند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آینده قیمت بیت کوین

علاوه بر این، ادغام پروتکل باند در سیستم‌های مالی اصلی و سبد‌های سرمایه‌گذاری نیز می‌تواند به افزایش قیمت آن کمک کند. با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران بیشتری برای تنوع و بازدهی بالا به ارز‌های دیجیتال روی می‌آورند، تقاضا برای پروتکل باند احتمالاً افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

پیش‌بینی قیمت پروتکل باند (BAND) ۲۰۲۶

همانطور که به سمت آینده پیش می‌رویم، پیش‌بینی دقیق قیمت در مورد قیمت Band Protocol Coin به طور فزاینده‌ای چالش برانگیز می‌شود. با این حال، بر اساس روند‌های فعلی و پیشرفت‌های بالقوه در فناوری، کارشناسان بر این باورند که ارزش BAND Coin می‌تواند در سال‌های آینده به سطوح بالاتری نیز برسد.

تا سال ۲۰۲۶، برخی از کارشناسان پیش‌بینی کردند که سکه پروتکل باند می‌تواند بیش از 10.58دلار ارزش داشته باشد. این تخمین اساساً بر این فرض استوار است که پروتکل باند همچنان به پذیرش و مقبولیت در سراسر جهان ادامه خواهد داد و این اتفاق منجر به افزایش تقاضا می‌شود. علاوه بر این، پیشرفت‌ها در فناوری بلاک چین و مشارکت‌های بالقوه با شرکت‌های بزرگ نیز می‌تواند قیمت BAND Coin را افزایش دهد.

پیش‌بینی قیمت پروتکل باند (BAND) ۲۰۲۷

با توجه به تحلیل BAND توسط OvenAdd.com و FinanaceShots.comتا سال ۲۰۲۷، پروتکل باند می‌تواند به طور بالقوه به ارزش 12.76 دلار یا بالاتر برسد. این پیش‌بینی مبتنی بر این باور است که افراد و کسب‌وکار‌های بیشتری شروع به استفاده از Band Protocol Coin در تراکنش‌های روزانه خود خواهند کرد که منجر به افزایش تقاضا می‌شود.

علاوه بر این، از آنجایی که دولت‌ها و مؤسسات همچنان با بی‌ثباتی اقتصادی و نرخ تورم دست و پنجه نرم می‌کنند، ممکن است به پروتکل باند به عنوان یک راه حل بالقوه روی بیاورند و با این کار ارزش آن را افزایش دهند. علاوه بر این، پیشرفت در فناوری بلاک چین و ادغام احتمالی پروتکل باند در سیستم‌های مالی سنتی نیز می‌تواند به رشد آن کمک کند.

پیش‌بینی قیمت پروتکل باند (BAND) ۲۰۲۸

در سال ۲۰۲۸، برخی از کارشناسان بر این باورند که سکه‌های پروتکل باند می‌توانند از مرز 15.06 دلار یا بیشتر فراتر روند. این پیش‌بینی به شدت تحت تأثیر پذیرش و مقبولیت رو به رشد باند پروتکل به عنوان یک شکل قانونی ارز است. همانطور که افراد بیشتری از مزایای بالقوه آن آگاه می‌شوند، تقاضا برای پروتکل باند احتمالاً افزایش می‌یابد و این منجر به افزایش ارزش آن می‌شود.

علاوه بر این، کارشناسان همچنین حدس می‌زنند که توسعه و استفاده مداوم از فناوری بلاک چین می‌تواند قیمت ارز پروتکل باند را افزایش دهد. این فناوری نوآورانه پتانسیل ایجاد انقلابی در صنایع مختلف از جمله امور مالی را دارد که این موضوع می‌تواند منجر به افزایش تقاضا برای ارز‌های رمزنگاری شده مانند پروتکل Band شود.

پیش‌بینی قیمت پروتکل باند (BAND) ۲۰۲۹

تا سال ۲۰۲۹، برخی از تحلیل‌کنندگان منابع مانند پلتفرم‌های OvenAdd و FinanceShots پیش‌بینی کردند که پروتکل Band به طور بالقوه می‌تواند به ارزش 17.25 دلار یا حتی بالاتر برسد. این پیش‌بینی مبتنی بر این باور است که عرضه محدود توکن پروتکل باند و افزایش تقاضا به افزایش ارزش آن در طول زمان ادامه می‌دهد.

علاوه بر این، از آنجایی که تعداد بیشتری از کشور‌ها و مؤسسات پروتکل باند را به عنوان یک شکل قانونی ارز به رسمیت می‌شناسند، نرخ پذیرش آن می‌تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد و بیشتر به رشد آن کمک کند. علاوه بر این، ادغام پروتکل باند با صنایع مختلف و سیستم‌های مالی نیز می‌تواند نقش مهمی در پیش‌بینی قیمت آن برای سال ۲۰۲۹ داشته باشد.

پیش‌بینی قیمت پروتکل باند (BAND) ۲۰۳۰

طبق پیش‌بینی بلندمدت قیمت OvenAdd، قیمت سکه باند پروتکل می‌تواند تا پایان سال ۲۰۳۰ به. 19.43 دلار یا به طور بالقوه بالاتر برود. این پیش‌بینی بر این فرض استوار است که تا این زمان، Band Protocol به پذیرش و استفاده گسترده دست یافته باشد. به عنوان یک شکل قانونی ارز پذیرفته شده باشد.

پیش‌بینی قیمت پروتکل باند (BAND) ۲۰۴۰

با نگاهی به آینده دورتر، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کردند که ارزش سکه پروتکل باند می‌تواند تا سال ۲۰۴۰ به سطوح نجومی برسد. برخی حتی معتقدند که می‌تواند به طور بالقوه جایگزین ارز‌های سنتی فیات به عنوان شکل اولیه پول شود. ما معتقدیم که قیمت BAND Coin در سال ۲۰۴۰ از 57.52 دلار عبور خواهد کرد. این پیش‌بینی بر این واقعیت استوار است که عرضه توکن محدود Band Protocol به این معنی است که ارزش آن می‌تواند با افزایش تقاضا برای آن همچنان افزایش یابد. همانطور که افراد و مؤسسات بیشتری شروع به استفاده از پروتکل باند به عنوان ذخیره ارزش و وسیله مبادله می‌کنند، کمبود آن می‌تواند قیمت‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

پیش‌بینی قیمت پروتکل باند (BAND) ۲۰۵۰

تا سال ۲۰۵۰، باند پروتکل کوین به طور بالقوه می‌تواند به ارز غالب در جهان تبدیل شود. عرضه محدود توکن و افزایش پذیرش آن می‌تواند حتی به قیمت‌های بالاتری برای آن نیز منجر شود و برخی کارشناسان تخمین می‌زنند که تا این زمان به 120.75 دلار یا بیشتر برسد. علاوه بر این، با ادامه پیشرفت و تکامل فناوری، پروتکل باند ممکن است به طور گسترده‌تری پذیرفته شود و در بخش‌های مختلف مانند مالی، مراقبت‌های بهداشتی و املاک و مستغلات ادغام شود. این می‌تواند موقعیت آن را به عنوان یک دارایی ارزشمند و غیرقابل جایگزین در اقتصاد جهانی تثبیت کند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
برای خرید اتریوم چه باید کرد؟

از کجا و چگونه ارز BAND را بخریم؟

BAND رمزارزی محبوب است که در بسیاری از صرافی‌های ایرانی و خارجی لیست شده است. در ادامه به بهترین صرافی‌ها برای خرید این رمزارز اشاره خواهیم کرد.

لیست بهترین صرافی‌های ایرانی برای خرید باند:

 • صرافی اوکی اکسچنج
 • صرافی نوبیتکس
 • صرافی تبدیل

لیست بهترین صرافی‌های خارجی برای خرید باند:

 • صرافی بایننس
 • صرفی کوکوین
 • صرافی کوین بیس
 • صرافی کریپتومات
 • صرافی کاراکن

بهترین روش نگهداری رمزارز BAND

توکن‌های BAND را می‌توان تقریباً در هر کیف پول رمزنگاری ذخیره کرد. یکی از بهترین راه‌ها برای ایمن نگه داشتن BAND و سایر ارز‌های دیجیتال، استفاده از کیف پول سخت‌افزاری رمزگذاری شده است. در میان محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توان به کیف پول‌های ساخته شده توسط Ledger و Trezor اشاره کرد. کیف پول‌های سخت‌افزاری از تکنیک‌های پیچیده رمزگذاری برای حفظ امنیت استفاده می‌کنند. حتی برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری از مکانیسم‌هایی برای بازگرداندن دسترسی به وجوه رمزنگاری شما در صورت گم شدن، سرقت یا آسیب دیدن کیف پول پشتیبانی می‌کنند.

کیف پول‌های نرم‌افزاری گزینه دیگری هستند و استفاده از آن‌ها رایگان و آسان است. آن‌ها برای دانلود به عنوان برنامه‌های گوشی هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند اگرچه استفاده از این کیف پول‌ها راحت‌تر است، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای تعداد کم BAND یا کاربران مبتدی‌تر مناسب‌تر باشند.

کیف پول‌های آنلاین یا کیف پول‌های وب نیز رایگان و آسان برای استفاده هستند و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با این حال، کیف‌پول‌های داغ محسوب می‌شوند و می‌توانند امنیت کمتری نسبت به جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری داشته باشند.

لیست بهترین کیف پول‌های نرم‌افزاری برای نگه داری باند:

 • تراست ولت (Trust Wallet) – نرم‌افزار موبایلی
 • مای اتر والت (My Ether Wallet) – نرم‌افزار موبایلی
 • کوین بیس ولت (Coinbase Wallet) – نرم‌افزاری برای موبایل (در ایران توصیه نمی‌شود)
 • اتمیک ولت (Atomic Wallet) – نرم‌افزاری برای موبایل و دسکتاپ
 • لجر ولت (Ledger Wallet) – سخت‌افزاری

سؤالات متداول

بند پروتکل بر روی چه شبکه‌ای است؟

BAND در ابتدا یک توکن ERC-۲۰ بر روی شبکه اتریوم بود. به مرور زمان شبکه مستقل باند طراحی شد و از شبکه اتریوم به آن نقل مکان کرد. در حال حاضر باند شبکه بلاک چین کاملاً مستقل خود را دارد.

آیا BAND برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

توکن BAND به عنوان وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری طراحی نشده است. تصمیم تیم پروتکل باند مبنی بر اجرای یک فرآیند تورم تدریجی برای کاهش ارزش توکن در طول زمان نشان دهنده این موضوع است. نرخ تورم سالانه BAND از ۷٪ تا ۲۰٪ در نوسان است.

با این حال کارشناسان بازار می‌گویند که توکن‌ها می‌توانند ارزش سرمایه‌گذاری خوبی برای سرمایه‌گذارانی داشته باشند که آن‌ها را به اعتبارسنج‌ها واگذار کرده یا به عبارت دیگر آن‌ها را برای اعتبار سنجی داده‌ها وکیل خود می‌کنند. عوامل زیادی بر بازده تأثیر می‌گذارند، اما دارندگان BAND در زمان نگارش این مقاله بازده سالانه حدود ۱۵ درصد یا بیشتر را برای واگذاری دارایی‌های خود به اعتبارسنجی‌ها مشاهده می‌کنند.

BAND در حال حاضر با ارزش بازار ۲۰۲ میلیون و ۶۱ هزار و ۶۰۸ در رتبه ۲۹۱ در بین تمام ارز‌های دیجیتال قرار دارد. همچنین عرضه در گردش آن ۱۴۱ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۴۰۳ توکنBAND است. قیمت BAND به تومان  104 هزار و 422 تومان در زمان نگارش این مقاله است.

آیا BAND یک توکن است یا یک کوین؟

BAND از این نظر تا حدودی منحصر به فرد است که هم دارای یک توکن مبتنی بر اتریوم ERC-۲۰ – باقیمانده از مراحل اولیه پروتکل به عنوان یک پلتفرم اتریوم محور است و هم دارای یک کوین مربوط به شبکه اصلی و جدید پروتکل باند است. این دو با نسبت ۱: ۱ قابل تعویض هستند، اما فقط سکه اصلی جدیدتر را می‌توان انتقال داده و به اشتراک گذاشت.

اوراکل بلاک چین چیست؟

اوراکل‌ها یک فناوری نوظهور هستند که نقش مهمی را در چشم انداز بلاک چین امروزی ایفا می‌کنند. بخشی از چیزی که بلاک چین و قرارداد‌های هوشمند را ایمن می‌کند این است که آن‌ها سیستم‌های بسته هستند. هر پروتکل بلاک چین در اصل منبع ذخیره داده‌های خودش است. در حالی که این طراحی فوق‌العاده امن و کارآمد است، چالش‌هایی را نیز به همراه دارد. دو مورد از چالش‌های اصلی این است که چگونه می‌توان ارتباط زنجیره‌ای متقابل بین بلاک‌چین‌های سیلد را فعال کرد و چگونه داده‌های خارجی را به این سیستم‌های بسته وارد کرد.

بطور خلاصه اوراکل‌های داده‌های بلاک چین، روشی را برای ارائه ایمن داده‌های خارج از زنجیره به محیط زنجیره‌ای شبکه بلاک چین ارائه می‌دهند. یک اوراکل به هر پلتفرم یا محصولی که داده‌های دنیای واقعی را شامل می‌شود – از دما، قیمت اوراق بهادار یا تأخیر در پرواز تا اطلاعاتی درباره موجود شدن یک کالا – امکان عملکرد مؤثر را می‌دهد. اوراکل‌ها ( که می‌توانند نرم‌افزار، سخت‌افزار یا مبتنی بر اجماع باشند ) امکان تأیید دقیق داده‌های خارجی را فراهم می‌کنند و سپس به یک محیط بلاک چین ارائه داده می‌شوند. این اوراکل‌ها می‌توانند به طور ایمن داده‌های بلاک چین را به دنیای خارجی نیز صادر کنند. به زبان ساده، اوراکل‌ها به عنوان پل داده‌ای برای قرارداد‌های هوشمندی عمل می‌کنند که بر روی پلتفرم‌های بلاک چین کار می‌کنند.

سخن پایانی

Band Protocol یک اوراکل داده مبتنی بر اکوسیستم Cosmos است که راه حل های بین زنجیره ای را ارائه می دهد. اعتباردهنده های BandChain توکن BAND بومی را به منظور ایجاد بلوک های جدید و اعتبارسنجی تراکنش ها دریافت می کنند. امیدواریم با مطالعه این مقاله کاملا با BAND و ویژگی های آن آشنا شده باشید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد