بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در روز، ماه و سال چه موقع است ؟

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در روز، ماه و سال چه موقع است ؟
مژگان امیر یوسفی
تاریخ انتشار 2022-06-02

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال چه تاثیری در معاملات ما میگذارد؟ احتمالا میدانید که بیت کوین حدود ۱۵۶.۷ میلیارد دلار از پول جهان را تشکیل میدهد.

بنابراین شما میتوانید برای خرید آن از طریق صرافی های مختلف مانند صرافی اکس اونیکس اقدام کنید و نیازی نیست که حتما عضو یک باشگاه انحصاری باشید.

ما در این مطلب سعی داریم شما را در مورد زمان مناسب برای خرید ارز دیجیتال، آگاه کنیم. زمان هایی در سال، ماه و روز وجود دارند که ارز دیجیتال در آن زمان ها در ارزان ترین حالت خود است.

همچنین برخی موارد مانند میزان محبوبیت یک ارز دیجیتال و..‌. که در ادامه درباره آن ها میخوانید میتوانند در تعیین قیمت ارز دیجیتال، تاثیر گذار باشند.

علاوه بر آن نظریه های مختلفی در مورد زمان مناسب خرید ارز دیجیتال وجود دارد که توسط کارشناسان این حوزه، بررسی شده است. بررسی این موارد به بهبود معاملات شما کمک بسیاری میکند. ..

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین موقع خرید ارز دیجیتال را بررسی کنیم. ابتدا باید ببینیم که بهترین روز هفته برای خرید ارز دیجیتال چه روزی است؟

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال، چه زمانی است ؟

در این قسمت بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در هفته، در روز و در ماه به صورت کامل توضیح داده می شود.

بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال
بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال

کدام روز هفته برای خرید ارز دیجیتال، مناسب‌تر است ؟

علاوه بر این‌ که ساعت انجام معاملات در حوزه ارز دیجیتال ممکن است‌ تاثیر بسیاری در نرخ ارز داشته باشد بهترین روز هفته نیز اهمیت بسیاری دارد.

بهترین روز هفته برای خرید ارزهای دیجیتال در اکس اونیکس و سایت های دیگر، دوشنبه است. زیرا در روزهای دوشنبه، قیمت ها در پایین ترین حد ممکن است.

البته ممکن است نتوانید خرید خود را در بهترین زمان خرید ارز دیجیتال یعنی روز دوشنبه هفته جاری انجام دهید. در این صورت اگر برای انجام آن عجله داشتید میتوانید معامله خود را در روز یکشنبه هفته بعد انجام دهید. زیرا پس از آن قیمت ها افزایش مییابد.

همچنین یکی از بدترین روزهای هفته برای انجام معاملات ارز دیجیتال، جمعه است. زیرا در روزهای جمعه، قیمت ها در گران ترین حالت خود هستند.

در کل باید همیشه به این موضوع دقت کنید که معمولا بازار ارز دیجیتال در روزهای وسط هفته فعال ‌تر بوده و تراکنش های بیشتری انجام میشود.

ولی زمانی که فعالیت بازار، کم میشود بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال خواهد بود. اما نظر اقتصاددانان در این باره چیست؟

زمان مناسب برای خرید ارز دیجیتال
نمودار تغییر قیمت ارز دیجیتال در زمان

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال از نظر اقتصاددانان

به گفته برخی از کارشناسان، شما باید هنگام معامله در صرافی هایی مانند صرافی آنلاین اکس اونیکس، قیمتی بیش از ارزش فعلی ارز دیجیتال را در نظر بگیرید.

به هر حال بیت کوین دارای ارزشی است که میتواند در رابطه با دلار آمریکا و سایر ارزها نسبت به ارزهای فیات، نوسان بیشتری داشته باشد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
معرفی ارزهایی که با بیت کوین رشد می‌کند؛ بررسی ۷ ارز کلیدی

بنابراین شما نمیتوانید معامله بیت کوین را مانند مبادله بین دو ارز سنتی تصور کنید. وقتی تقاضا برای یک ارز دیجیتال، زیاد باشد قیمت ها نیز بالا خواهد رفت.

بنابراین بهتر است زمانی از هفته یا روز را برای معامله در نظر بگیرید که تقاضای زیادی برای خرید و فروش، وجود ندارد.

میتوان گفت ساعات کاری بدترین زمان برای خرید بیت کوین بوده زیرا افراد بیشتری در حال معامله ارزهای دیجیتال هستند. البته شما باید هنگام در نظر گرفتن ساعات کاری و بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در کشور خودتان، ساعات کاری سایر نقاط دنیا را نیز در نظر بگیرید.

همچنین پوشش رسانه ای ارزهای دیجیتال نیز میتواند تاثیر زیادی بر ارزش ارز دیجیتال در آینده نزدیک داشته باشد. پیش‌ بینی زمان مناسب خرید بیت کوین و… ممکن است دشوار باشد.

با این حال اگر یک معامله گر حرفه ای باشید میتوانید بهترین ساعت خرید و فروش ارز دیجیتال را حدس بزنید.در قسمت بعد بهترین ساعت روز را به طور دقیق برای خرید ارزهای دیجیتال بررسی کرده ایم.

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال بیت کوین
تغییر قیمت بیت کوین

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در روز

هنگامی که قصد خرید ارز دیجیتال را داشته باشید باید زمان خرید آن را نیز در نظر بگیرید. به طور کلی بهتر است که ارزهای دیجیتال محبوب مانند بیت کوین، اتریوم و… را بعد از ظهرها بخرید. زیرا قیمت ارز دیجیتال در این موقع از روز، کاهش پیدا میکند.

به طور متوسط بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال، ساعت ۱۵ تا ۱۶ بعد از ظهر است. البته شما میتوانید از ساعت ۲۳ شب به بعد هم مبادلات خوبی داشته باشید. زیرا در این زمان نیز ارزش ارزهای دیجیتال کاهش یافته و نیازی نیست مبلغ اضافی برای خرید آن ها بپردازید.

این ها مواردی هستند که باید هنگام سرمایه گذاری، رعایت کنید. اما میدانستید زمانی در ماه برای خرید ارز دیجیتال وجود دارد که بهتر از زمان های دیگر است؟ با ما همراه باشید تا آن را نیز بررسی کنیم.

بهترین ساعت های خرید ارز دیجیتال
نمودار تغییر بهترین ساعت های خرید ارز دیجیتال

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در ماه

برخی از ماه های سال وجود دارند که بهترین زمان خرید ارز دیجیتال هستند و شما میتوانید خرید ارز دیجیتال خود را با قیمت کمتری در آن ماه انجام دهید.

معمولا ماه آگوست یا همان مرداد، بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال بوده و ارزهای دیجیتال، بهترین قیمت را در این ماه دارند. اکنون بیایید بررسی کنیم که آیا باید ارزهای دیجیتال خود را با قیمت پایین بفروشیم یا بالا؟

آیا باید ارز دیجیتال خود را با قیمت پایین خریده و آن را با قیمت بالا بفروشیم ؟

خرید با قیمت کم و فروش با قیمت بالا میتواند یک استراتژی عالی برای کسب درآمد از ارز دیجیتال باشد. بنابراین اگر میخواهید به خرید و فروش ارز دیجیتال به عنوان یک ابزار کاربردی برای کسب درآمد نگاه کنید این استراتژی، بهترین شانس برای کسب سود خواهد بود.

با این حال اگر میخواهید در طولانی مدت به مقدار زیادی ارز دیجیتال برسید باید ابتدا آن را نگه دارید و با استراتژی درست پیش بروید. اگر مردم ارز دیجیتال بیشتری بخرند شما شانس بیشتری در کسب ارزش و قدرت خرید بیشتر ارز دیجیتال خواهید داشت.

اگر ارز دیجیتال خود را در زمانی که قیمت، تا حدودی بالا است بخرید نگه داشتن آن تا رسیدن به سود نیز میتواند هوشمندانه باشد. این کار نه تنها شما را از از دست دادن پول خود باز میدارد بلکه شما همچنان میتوانید در بلند مدت به سود خود برسید.

در ادامه، اطلاعاتی در مورد نظریه های جالب در مورد بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال به دست می آورید.

زمان مناسب برای خرید ارزهای دیجیتال
زمان مناسب برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال

نظریه های مختلف در مورد بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال

بیایید نظریه های مختلف در رابطه با بهترین زمان خرید ارز دیجیتالی را با یکدیگر بررسی کنیم.

 • نظریه شماره ۱
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آیا قیمت شیبا اینو به یک سنت خواهد رسید؟

یکی از دلایلی که باعث میشود یکشنبه و دوشنبه بهترین روز برای خرید ارز دیجیتال باشند این است که در این روزها فعالیت در بازار رمز ارز کمتر است. معمولا معامله گران حرفه ای در این روزها معامله ای انجام نمیدهند.

انجام معامله قبل از شروع شدن شلوغی بازار رمز ارز به این معنی است که شانس بیشتری برای رسیدن به قیمت مناسب دارید. اگر تا اواخر هفته منتظر بمانید احتمالاً بازار، فعال تر شده و قیمت ها بالاتر میرود.

 • نظریه شماره ۲

همچنین شما میتوانید در روزهای پنجشنبه و جمعه که از لحاظ کاری، سرتان شلوغ نیست به استراتژی های سودآور فکر کنید. در این صورت میتوانید تصمیم خود را برای خرید ارز دیجیتال در روز دوشنبه، قطعی کنید.

شما باید همیشه این موضوع را در نظر بگیرید که با شروع خرید ارز دیجیتال از روز دوشنبه به بعد، قیمت و تقاضا افزایش مییابد. همچنین پس از پایان هفته این تقاضا کاهش مییابد و این چرخه هر هفته تکرار میشود.

بنابراین اگر میخواهید ارز دیجیتال بخرید سعی کنید عجله نکنید تا مجبور نباشید پول بیشتری بپردازید.

 • نظریه شماره ۳

اگر میخواهید از پرداخت قیمت‌ های بالا اجتناب کنید باید از پرداخت ‌های معمولی خودداری کنید. از این گذشته، وقتی پول بیشتری در حساب خود دارید ممکن است وسوسه شوید که آن را خرج کنید.

از آن جایی که بسیاری از مردم در اواسط و پایان ماه چک حقوق خود را دریافت میکنند ممکن است این موقع از ماه، بهترین زمان خرید ارز دیجیتال نباشد. زیرا قیمت ارز دیجیتال در این زمان ها به سرعت افزایش یابد.

بنابراین اگر میتوانید بهتر است که قبل از سرمایه گذاری، تا یک هفته بعد از روز پرداخت حقوق صبر کنید تا بتوانید معامله بهتر با پرداخت هزینه کمتری داشته باشید. البته ارزش ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین همچنان در حال تغییر خواهد بود.

بنابراین اگر با بررسی هایی که انجام دادید به این نتیجه رسیدید که ۱ هفته بعد شاهد افزایش قیمت ها خواهید بود بهتر است که سریع‌ تر خرید کنید. اما اکنون بیایید ببینیم که اصلا چرا باید بهترین ساعت روز را برای انجام معاملات خود پیدا کنیم.

پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله بهترین صرافی برای خرید ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

نمودار افزایش قیمت بیت کوین
نمودار افزایش قیمت بیت کوین

چرا بهترین زمان روز را برای خرید ارزهای دیجیتال پیدا کنیم؟

در این قسمت میخواهیم ببینیم که اصلا چرا باید بهترین موقع خرید ارز دیجیتال پیدا کنیم؟ شما میتوانید هر زمان که خواستید اقدام به خرید ارز دیجیتال کنید. اما چرا مهم است که ظهر بخرید یا نصف شب؟ جواب همه این سوال ها به بهینه سازی معاملات برمیگردد.

شما باید بدانید که همه زمان های معاملاتی، یکسان نیستند. اگر بتوانید زمان خرید ارز دیجیتال را بهینه کنید میتوانید در بلند مدت وضعیت بهتری داشته باشید و به یک معامله گر حرفه ای تبدیل شوید. حتی اگر با معامله در بهترین زمان، فقط ۲% سود اضافی به دست آورید باز هم سود کرده اید.

در اینجا ۳ دلیل برای پیدا کردن “بهترین ساعت خرید و فروش ارز دیجیتال” جهت معامله ارز دیجیتال وجود دارد:

 • قیمت های بهینه

قیمت ارزهای دیجیتال در بهترین زمان خرید ارز دیجیتال اغلب تا ۵۰ درصد، متفاوت است. بنابراین احتمالا متوجه تاثیر آن در میزان سود و ضرر خود شده اید.

بنابراین واضح است که شما میخواهید با بهترین قیمت بازار وارد معامله شوید. در غیر این صورت شما فقط پول خود را در معاملات هدر میدهید.

 • تجارت آسان تر

همه ارزهای دیجیتال تقاضای معاملاتی یکسانی ندارند. البته در این مورد مطمئناً با بیت کوین مشکلی نخواهید داشت. اما سایر ارزهای دیجیتال خارج از ۱۰۰ سکه برتر این کار را انجام خواهند داد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
تتر یا بیت کوین؟ کدام را بخریم؟

بنابراین اگر سعی کنید در زمان نامناسبی خرید کنید احتمالا قیمت های بدی دریافت خواهید کرد. بنابراین پیدا کردن زمان مناسب در روز، خرید ارز دیجیتال را بسیار آسان تر میکند.

 • به حداکثر رسیدن سود

اگر بدانید چه زمانی میتوانید انتظار افزایش و کاهش قیمت ها را داشته باشید سود خود را به حداکثر خواهید رساند. اگر میدانید که قیمت‌ های یک ارز دیجیتال معمولاً در ساعت ۱۲ صبح ۲۰ درصد بالاتر است متوجه خواهید شد که بهترین زمان فروش ارز دیجیتال است.

بنابراین زمانی که قیمت ها افت میکند و تقاضا نیز کم میشود بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال خواهد بود. همچنین عوامل موثری نیز وجود دارند که بر بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال تاثیر می‌گذارند. در ادامه به بررسی آن ها پرداخته ایم.

پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله بهترین برنامه خرید ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

نمودار تغییر قیمت ارزهای دیجیتال مختلف
نمودار تغییر قیمت ارزهای دیجیتال مختلف

عوامل موثر بر بهترین زمان خرید ارز دیجیتال

در تعیین بهترین زمان روز برای خرید ارز دیجیتال، برخی موارد میتوانند بسیار تاثیرگذار باشند. این موارد را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

 • عرضه در مقابل تقاضا

قیمت ارزهای دیجیتال در بهترین زمان خرید ارز دیجیتال بر اساس عرضه در مقابل تقاضا است. یعنی توکن ‌های کریپتو فقط به اندازه ‌ای ارزش دارند که کسی بخواهد برای آن ها پولی بپردازد.

بنابراین زمانی که کمترین تقاضا در بازار وجود داشته باشد قیمت ‌ها پایین ‌تر است. عرضه در مقابل تقاضا از مهم‌ ترین مواردی است که بر بهترین زمان خرید تأثیر میگذارد.

 • بازرگانان بین المللی

تجارت ارزهای دیجیتال، یک بازار جهانی است. از این رو معامله گران در سراسر چین، کره جنوبی، ایالات متحده و اروپا وجود دارند. اما همه آن ها در مناطق زمانی مختلف، مستقر هستند. این مورد یکی از بزرگترین عوامل تأثیرگذار در بهترین زمان روز برای خرید ارز دیجیتال است.

اگر بخواهیم این مورد را به طور شفاف تر بیان کنیم باید بگوییم که:

 • ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر به وقت استاندارد شرقی: معاملات در ایالات متحده در بالاترین میزان خود خواهد بود.
 • ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر CST (زمان استاندارد چین): معاملات در چین بالاترین میزان خود خواهد بود.
 • ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر (KST) زمان استاندارد کره: بیشترین معاملات در کره انجام میشود.

اکنون شما اطلاعات لازم در مورد بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال به دست آورده‌اید و وقت آن است که به انجام معاملات خود بپردازید.

یادگیری تشخیص بهترین موقع برای خرید ارز دیجیتال
یادگیری تشخیص بهترین موقع برای خرید ارز دیجیتال

انجام معامله در بهترین زمان خرید ارز دیجیتال

اکنون که در مورد بهترین روز و ساعت برای خرید ارز دیجیتال، آگاه شدید وقت آن است که معاملات خود را سود بیشتر انجام دهید. البته برای دنبال کردن بازار و تعیین بهترین زمان خرید ارز دیجیتال، لازم نیست در زمینه ارزهای دیجیتال متخصص باشید.

فقط کافی است که به موارد گفته شده در بالا توجه کافی را داشته باشید و در بهترین زمان به خرید و فروش ارزهای دیجیتال خود بپردازید.

شما میتوانید همین الان از طریق صرافی خرید و فروش ارز دیجیتال اکس اونیکس اقدام به خرید ارز دیجیتال کنید.

بهترین زمان در سال و روز برای خرید ارز دیجیتال کدام است ؟

معمولا بهترین زمان برای معامله ارزهای دیجیتال، مرداد ماه و در روزهای دوشنبه و یکشنبه هر هفته است.

بهترین زمان فروش ارز دیجیتال چه زمانی است ؟

زمانی که قیمت توکن هایی که خریده اید ۲۵ درصد افزایش داشته باشد بهترین زمان برای فروش ارز دیجیتال است.

آیا میتوان مبادله ارز دیجیتال را بین کشورهای مختلف انجام داد ؟

بله شما میتوانید تبادلات رمزارز خود را با نقاط مختلف دنیا انجام دهید اما برای فهمیدن بهترین زمان مبادله در آن کشور باید ساعات کاری آن ها را بررسی کنید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد