سقوط قیمت بیت‌ کوین هم‌زمان با بازار سهام

سقوط قیمت بیت‌ کوین هم‌زمان با بازار سهام

سقوط قیمت بیت‌ کوین هم زمان با بازار سهام‌های عمده در وال استریت خبر چندان خوبی برای سرمایه‌گذاران و تریدرها نیست. امروز در این خبر بیشتر دراین باره صحبت می‌کنیم.

ادعای اصلی سازنده یا سازندگان بیت کوین این بود که این ارز دیجیتال برخلاف دیگر عرصه‌های مالی سنتی به‌طور مستقل عمل می‌کند و نوسانات قیمت آن وابسته به هیچ جریانی بیرون از بازار ارزهای دیجیتال نیست.

اساسا ساتوشی ناکاموتو بیت‌کوین را درست پس از سقوط بازار سهام و بی‌ثبات شده اقتصاد‌های ملی در سال 2008 ایجاد کرد.

با اینحال به‌نظر می‌رسد این استقلال بیت‌کوین از بازارهای سنتی به خصوص‌ بازار سهام آرزویی بیش نبوده است. آرزویی که اکنون تحقق آن بیش از پیش دور از انتطار به نظر می‌رسد.

چراکه هم‌زمان با سقوط ارزش بازار سهام قیمت بیت کوین نیز کاهش یافته است. در این خبر تلاش می‌کنیم بیشتر در اینباره صحبت کنیم.

چشم‌انداز بازار

روز چهارشنبه، ارزش سهام S&P 500 افزایش یافت و همزمان با آن قیمت بیت کوین نیز افزایش ارزش را تجربه کرد. اما در روز پنجشنبه، زمانی که شاخص بازار سهام سقوط کرد، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان از این روند پیروی کرد و قیمتش کاهش یافت.

همبستگی نزدیک بین وال استریت و بیت کوین چند ماه است که ادامه دارد. از برخی جهات، با توجه به عدم اطمینان اقتصادی که با آن مواجه هستیم، این پدیده قابل درک است. اما با توجه ادعای بیت‌کوین مبنی بر استقلال از بازارهای دیگر، این امر خطرناک است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
فعالیت مجدد یک نهنگ بیت کوین پس از هشت سال

استقبال وال استریت از کریپتو در سال‌های اخیر، این دو بازار را به هم نزدیک‌تر کرده است.  علاوه بر این، ممنوعیت ماینینگ توسط چین اکنون باعث شده بخش بزرگتری از صنعت کریپتو در ایالات متحده آمریکا متمرکز شود.

قیمت بیت کوین

اگر این همبستگی پابرجا بماند، بالا رفتن بیت کوین بسیار دشوار خواهد بود و احتمال افزایش قیمت بیت ‌کوین به 100000 دلار کاهش خواهد یافت.

در حال حاضر، بیت کوین مانند یک سهام فناوری در بازار بورس به روند خود ادامه می‌دهد، بنابراین اکنون این باور که بیت کوین می‌تواند به‌عنوان یک دارایی پوششی در برابر تورم عمل کند، بیش از گذشته رویایی به‌نظر می‌رسد.

اکنون پس از صحبت درباره چشم‌انداز بازار کریپتو در ادامه می‌خواهیم درباره وضعیت قیمت بیت کوین صحبت نماییم.

وضعیت قیمت بیت‌کوین

بزرگترین ارز دیجیتال جهان در عرض 12 ساعت از 39789.28 دلار به 35856.52 دلار سقوط کرد. به طور کلی، می‌توان ادعا کرد که این کاهش قیمت بسیار قابل توجه است.

بیت کوین همچنان در تلاش برای شکست دادن سطح مقاومت سرسختانه 40000 دلار، است.

به‌نظر بسیاری اقتصادهای بزرگ درحال وارد شدن به یک دوران رکورد اقتصادی هستند. وضعیت در وال استریت نیز چندان خوشایند نیست، همانطور که گفتیم بازار بورس S&P 500 با افت 3.6 درصدی روبرو است.

سقوط قیمت بیت کوین

بازار بورس  Nasdaq 100 که  متمرکز بر شرکت‌های تکنولوژی محور است است، افت 5 درصدی را تجربه کرده است. اکنون باید ببینیم که آیا با این چشم‌انداز می‌توان امیدواری نسبت به افزایش قیمت بیت کوین داشت یا خیر.

شما درباره وضعیت قیمت بیت کوین چه فکر می کنید ؟

ماه‌هاست که وضعیت بازار ارزهای دیجیتال چندان خوب نیست. در سال 2022 دیگر خبری از آن سودهای هنگفتی که بیت کوین، اتریوم و سایر آلت کوین ها به مشتریان می‌دانند، نیست. هم‌زمان وضعیت کلی اقتصاد جهانی هم‌چندان مطلوب به‌نظر نمی‌رسد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
رکورد منفی شاخص ترس و طمع بیت کوین به دلیل شیوع کووید-19

با توجه به همه این مسائل به‌نظر شما آیا امکان یک رشد قابل توجه در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ و یا همین روند تا پایان سال جاری میلادی ادامه پیدا خواهد کرد.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد