چرا مصرف برق دستگاه بیت کوین بالاست؟ رابطه قطع برق با بیت کوین چیست؟

چرا مصرف برق دستگاه بیت کوین بالاست؟ رابطه قطع برق با بیت کوین چیست؟
علیرضا رحمانی
تاریخ انتشار 2022-07-21

مصرف برق دستگاه بیت کوین یکی از مهمترین ویژگی ها برای خرید ماینر بیت کوین است. این پارامتر نقش تعیین کننده ای در سود حاصل از ماینینگ دارد. به همین دلیل قبل از خرید ماینر باید با استفاده از ماشین حساب بیت کوین هزینه ها و درآمدهای احتمالی محاسبه شود. میزان مصرف برق بیت کوین در ایران آن قدر زیاد بود که موجب قطعی هایی در سال گذشته شد. پس از مشخص شدن ارتباط قطعی برق با استخراج بیت کوین در سال گذشته، محدودیت هایی برای ماینینگ اعمال شد.

مصرف برق دستگاه بیت کوین
استخراج بیت کوین از برق

ماینر بیت کوین چیست؟

ماینر بیت کوین دستگاهی است که با استفاده از جریان برق و توان محاسباتی می تواند بلاک های جدید شبکه بیت کوین را استخراج کند و در ازای این کار پاداش به دست آورد. امروزه ماینرهای بسیار قدرتمندی به بازار عرضه شده است که البته مصرف برق قابل توجهی دارند. به همین دلیل در دو سال گذشته مصرف برق دستگاه بیت کوین به یک معضل برای سرمایه گذاران و حتی دولت ها تبدیل شده است.

چرا مصرف برق بیت کوین بالا است؟

قبل از آن که علت مصرف بالای برق ماینرها را مورد بررسی دهیم، باید بدانیم استخراج بیت کوین از برق یعنی چه؟

مصرف برق یک دستگاه بیت کوین
میزان مصرف برق دستگاه استخراج بیت کوین

ماینرهای بیت کوین برای ایجاد بلاک های جدید باید جواب تابع هش را پیدا کنند. برای این کار باید محاسبات پیچیده ای دائما تکرار شود تا پس از آزمون و خطاهای زیاد، جواب نهایی به دست آید. هر چه توان پردازشی یک دستگاه ماینر بیشتر باشد، محاسبات سریعتر انجام خواهد شد و در نتیجه جواب نهایی نیز زودتر به دست می آید. این قاعده شبکه بیت کوین باعث شد تا سرمایه گذاران دائما به دنبال ماینرهای جدیدتر و پرقدرت تر باشند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
memo در پرفکت مانی چیست؟

طبیعی است که ماینرهای قوی تر تجهیزات و سخت افزارهای قدرتمندتری دارند و برق بیشتری مصرف می کنند. با افزایش قیمت خرید بیت کوین و محبوبیت این ارز دیجیتال به مرور شاهد افزایش تعداد ماینرها بودیم و به همین دلیل میزان مصرف برق بیت کوین در ایران به یکباره سر به فلک کشید.

برای مثال دستگاه انت ماینر s9 هر ساعت حدود ۱۳۰۰ وات برق مصرف می کند. سایر ماینرها قدرتمند نیز مصرفی در همین محدوده دارند. ماینرهای ضعیف تر زیر ۱۰۰۰ وات در ساعت برق مصرف می کنند.

ارتباط قطعی برق با بیت کوین چیست؟

همان طور که ذکر شد میزان مصرف برق دستگاه استخراج بیت کوین بسیار زیاد است. از سال گذشته شاهد افزایش شدید مصرف برق در فصول گرم بودیم. در این فصل ها مردم از دستگاه های خنک کننده بیشتر استفاده می کنند اما از سال گذشته برق مصرفی دستگاه های استخراج بیت کوین تمام پیش بینی ها را دستخوش تغییر کرد.

مصرف برق دستگاه ماینر بیت کوین باعث شد نهادهای دولتی به دنبال راهکاری برای کنترل و تامین میزان انرژی بیفتند. از همان ابتدای تابستان شاهد قطعی های گسترده در مناطق مختلف کشور بودیم. البته این معضل فقط مختص ایران نبود و کشورهای زیادی نگرانی خود را بابت مقدار مصرف برق دستگاه بیت کوین اعلام کردند و حتی مجبور به اعمال محدودیت هایی شدند.

ارتباط بیت کوین و برق
ارتباط قطعی برق با بیت کوین

خیلی زود مشخص شد ارتباط بیت کوین و برق باعث افزایش انرژی مصرفی توسط مردم شده است. بنابراین هر گونه فعالیت ماینینگ در فصل گرم ممنوع و برای استخراج ارز btc به صورت رسمی نیز قوانین سفت و سختی اتخاذ شد. بدین ترتیب شاهد کاهش انرژی برق مصرفی و قطعی های مکرر بودیم و تا حدی وضعیت انرژی مصرفی در کشور سر و سامان گرفت.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
مقایسه پرفکت مانی و سایر روش های پرداخت

هنوز هم افراد زیادی اقدام به استخراج بیت کوین با برق خانگی می کنند. برق خانگی قیمت کمی دارد و به همین علت هزینه های استخراج ارز دیجیتال را کاهش می دهد. البته این کار غیرقانونی است و در صورت کشف ماینرها توسط نهادهای نظارتی و امنیتی، جریمه های سنگینی برای عاملان در نظر گرفته می شود. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر راجب راهنمای کامل استخراج ارزهای دیجیتال مقاله روش های استخراج ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید.

با توجه به رابطه بیت کوین و مصرف برق آیا استخراج توجیه اقتصادی دارد؟

پاسخ به این سوال نیاز به بررسی های مختلفی دارد. بدین منظور باید از ماشین حساب های بیت کوین استفاده کرد یا از متخصصان و کارشناسان باتجربه مشاوره گرفت.

ماشین حساب های بیت کوین می توانند هزینه های مربوط به رابطه استخراج بیت کوین و مصرف برق  را محاسبه کنند و درامد احتمالی را با توجه به هزینه های برق به دست آورند. البته این درآمد با توجه به قیمت btc محاسبه می‌شود. بنابراین احتمال تغییر آن در آینده وجود دارد. همچنین سختی شبکه بیت کوین نیز دائما در حال تغییر است. پس دو عامل غیرقطعی در محاسبه درآمد احتمالی مد نظر قرار گرفته است.

در چند سال گذشته افراد زیادی وارد صنعت استخراج ارز دیجیتال شده اند و بازار خرید و فروش ماینرها رونق گرفته است. با این حال در چند ماه گذشته و با کاهش شدید قیمت btc، شاهد خاموش شدن ماینرهای زیادی بوده ایم.

بنابراین قبل از هر گونه اقدامی باید با استفاده از ماشین حساب ها هزینه های مربوط به ارتباط بیت کوین و برق محاسبه و با درآمد حاصل از پاداش های به دست آمده مقایسه شود. گرچه این محاسبات بر پایه احتمالات شکل گرفته است اما داده های ارزشمندی را در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد داد. همچنین می توانید از مطالب مربوط به آموزش ارز دیجیتال بیت کوین استفاده کنید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
معرفی بهترین بروکرهای سهام ایالات متحده آمریکا
رابطه استخراج بیت کوین و مصرف برق
ارتباط قطعی برق با استخراج بیت کوین

اگر قصد سرمایه گذاری در صنعت ماینینگ را دارید، می توانید به وبلاگ صرافی اکس اونیکس مراجعه کرده و مقالات متعددی در حوزه استخراج بیت کوین و آموزش ارزهای دیجیتال مطالعه کنید. به علاوه اگر اهل معاملات رمز ارزی هستید می توانید از بخش خرید و فروش صرافی آنلاین ارز دیجیتال اکس اونیکس ، نسبت به معامله توکن مورد نظر خود اقدام کنید. صرافی اکس اونیکس یکی از بهترین، سریعترین و امن ترین پلتفرم های معاملات ارز دیجیتال در داخل کشور است.

سوالات متداول مصرف برق دستگاه بیت کوین

چرا مصرف برق دستگاه بیت کوین بالا است؟

ماینرهای بیت کوین از سخت افزارهای بسیار قدرتمندی استفاده می کنند تا شانس کسب درآمد داشته باشند. استفاده از چنین تجهیزاتی باعث مصرف بالای برق شده است.

ارتباط قطعی برق با استخراج بیت کوین چه بود؟

با توجه به افزایش استخراج بیت کوین با برق خانگی در سال گذشته، مصرف انرژی رشدی تصاعدی داشت و منجر به کمبود برق در بخش خانگی شد.

با وجود مصرف بالای برق دستگاه بیت کوین، آیا استخراج btc توجیه اقتصادی دارد؟

برای محاسبه هزینه و درآمد استخراج باید از ماشین حساب بیت کوین استفاده کرد. در حال حاضر با توجه به قیمت کم btc، افزایش سختی شبکه و رشد قیمت برق بعید به نظر می رسد استخراج قانونی بیت کوین درآمدز زیادی داشته باشد.

 

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد