رکورد منفی شاخص ترس و طمع بیت کوین به دلیل شیوع کووید-19

رکورد منفی شاخص ترس و طمع بیت کوین به دلیل شیوع کووید-19

شاخص ترس و طمع به بیت کوین رکورد منفی دیگری ثبت کرده است. امروز در این خبر تلاش می کنیم بیشتر پیرامون این مسئله با شما صحبت نماییم.

در میان سقوط ادامه دار بازار ارزهای دیجیتال، شاخص ترس و طمع بیت کوین به شدت به حالت “ترس شدید” سقوط کرده است. در واقع، این معیار در پایین ترین موقعیت خود از زمان سقوط COVID-19 قرار دارد.

یه نظر می رسد رکوردهای منفی بیت کوین دیگر برای فعالین بازار پدیده ای نامعمول نیست. با اینحال این میزان از احساسات منفی که در شاخص نشان داده می شود می تواند وضعیت را پیچیده تر از آن چیزی که اکنون هست، بکند. در ادامه خبر با جزئیات بیشتر پیرامون نرخ این شاخص و تاثیرات آن با شما بحث می کنیم.

رکورد منفی شاخص ترس و طمع بیت کوین

بازار کریپتو از اواخر ماه مارس چرخش گسترده‌ای را به سمت وخامت داشته است. پیش از سقوط، بیت کوین در روند افزایشی قرار داشت و قیمت آن به نزدیک به 50000 دلار رسید جامعه کریپتو منتظر بود که ببیند آیا این ارز دیجیتال پیشگام می‌تواند این سطح را بشکند و حتی به سمت یک ATH جدید حرکت کند یانه.

با این حال، روند کاملا معکوس شد و بیت کوین وارد طولانی ترین دوره منفی خود گردید. معاملات بیت کوین به مدت 9 هفتگی متوالی را با رنگ قرمز بسته شد و در این مدت بیش از 20000 دلار از ارزش خود را از دست داد.

برای مدتی حدود 30000 دلار باقی ماند اما جمعه گذشته دوباره شروع به کاهش کرد. آخر هفته سیر نزولی شدیدتری به وجود آمد و در نتیجه آن، بیت کوین به سطح کمی بیش از 20000 دلار سقوط کرد که به پایین ترین موقعیت قیمت آن از دسامبر 2020 تبدیل شد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
گزارش ویژه لیست شدن همستر کامبت در صرافیهای بزرگ جهان

این روند عمدتاً نزولی منجر به تغییر گسترده ای در باورها و نگاه کلی سرمایه گذاران به بازار شد. این مسئله به بهترین وجه توسط شاخص ترس و طمع بیت‌کوین مشخص می گردد.

معیاری که احساسات کلی را با سنجش انواع مختلف داده‌ها، مانند نوسانات، نظرسنجی‌ها، نظرات رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر تعیین می‌کند.
نتایج نهایی را از 0 (ترس شدید) تا 100 (طمع شدید) نشان می دهد. از ابتدای ماه می، این شاخص در عمق “ترس شدید” قرار گرفته است. چند روز گذشته شاهد کاهش دیگری در این شاخص بودیم که اکنون 7 را نشان می دهد.

این پایین ترین موقعیت شاخص از زمان همه گیری COVID-19 است.

هر زمان که چنین نوسانات شدید قیمت به بازار می رسد، تحلیلگران عجله می کنند تا پیش بینی های خود را در مورد اتفاقات بعدی ارائه دهند.

پیتر برانت، تاجر کهنه کار مشتقات،گفت که بیت کوین در آستانه سقوط حتی بیشتر است که نشان دهنده پایین آمدن کوتاه مدت کمی بیش از 13000 دلار است.در مقابل، یکی دیگر از تحلیل‌گران محبوب  ویل کلمنته  این سقوط را فرصتی برای خرید به حساب آورد.

نظر شما درباره  افت شدید شاخص ترس و طمع به بیت کوین چیست؟

شاخص ترس و طمع درواقع مجموعه داده هایی است که  احساسات بازار و یا یک کوین مشخص را ارزیابی می کند. معمولا در سیر نزولی بازار شاخص به سمت ترس و زمان بهبودی و جهش به سمت طمع سیر می کند.

با اینحال سقوط اخیر بازار ارزهای دیجیتال تاثیر بسیار عمیق تری از بحران های قبلی بر شاخص ترس و طمع گذاشته است، چراکه اکنون این شاخص به سطح هفت (ترس بسیار شدید) رسیده است. این اتفاق از زمان سقوط بازار به دلیل شیوغ ویروس کووید-19 بی سابقه بوده است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کاهش هزینه های گس اتریوم

اکنون می خواهیم از شما کاربران وب سایت اکس اونیکس بپرسیم که نظر شما در اینباره چیست؟ آیا این شاخص به افت خود ادامه خواهد داد و بازار بحران جدی تر تجربه خواهد کرد و یا روند معکوس پیش خواهد آمد.

اگر می خواهید در بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگر سرمایه گذاری کنید، صرافی اکس اونیکس بهترین انتخاب است. با پرداخت کمترین هزینه و به ساده ترین شکل ممکن می توانید هم اکنون از وب سایت این صرافی خرید ارز دیجیتال خود را آغاز نمایید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد