افزایش احتمال پایین آمدن قیمت بیت کوین

افزایش احتمال پایین آمدن قیمت بیت کوین

افزایش احتمال پایین آمدن قیمت بیت کوین دوباره بسیاری از فعالین در حوزه کریپتو را نگران کرده است. امروز بیشتر در اینباره با شما صحبت خواهیم کرد.

مقایسه این بازار نزولی با بازارهای قبلی نشان می دهد که هولدرهای بیت کوین ممکن است همچنان با فشار فروش اضافی دست و پنجه نرم کنند.

بنا به ادعای گلاس نود، سرمایه‌گذاران BTC همچنان باید انتظار کاهش بیشتر قیمت را داشته باشند، زیرا هنوز پایین‌ترین قیمت (کف) ارزشمندترین کوین بازار به طور کامل شکل نگرفته است. در ادامه این خبر تلاش می کنیم به شکل مفصل تر درباره این ادعای مطرح شده با شما صحبت نماییم.

کف قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین ممکن است بیش از 72 درصد از بالاترین حد خود سقوط کرده باشد و اخیراً در محدوده 20,000 دلار تثبیت شده باشد، اما در مقایسه با بازار نزولی قبلی داده ها نشان می دهد که هنوز کف قیمتی شکل نگرفته است.

در طول بازار نزولی دسامبر 2017 تا مارس 2019، بیت کوین به نقطه شکست خود در حدود 6000 دلار رسید، زمانی که شاهد افت 50 درصدی در یک ماه بود.

زمانی که ارزش بیت کوین در دو هفته بیش از 40 درصد کاهش یافت، این نقطه شکست بازار نزولی 30000 دلار بود.
علاوه بر این، توزیع مجدد ثروت به دلیل کاهش قیمت ها در بازار نزولی 2018 انجام شد. همین امر را می توان در بازار نزولی فعلی مشاهده کرد، زیرا خریداران جدید در محدوده 20000 دلار وارد عمل می شوند زیرا سرمایه گذاران بلندمدت تسلیم شدند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
احتمال تداوم وضعیت بد بیت کوین

از زمانی که قیمت بیت‌کوین به زیر 30000 دلار رسید، هولدرهای بلندمدت تحت فشار بوده‌اند. گزارش گلاس نود، سودآوری را با استفاده از مخارج (زیان واقعی) و کوین های زیر قیمت تمام شده (زیان تحقق نیافته) اندازه گیری کرد.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین ادامه داد که نسبت سود خروجی مصرف شده هولدرهای بلند مدت (SOPR) 0.67 است. میانگین مخارج این هولدرهای دارای زیان واقعی 33٪ است و کسانی که هولینگ می کنند در مجموع زیان محقق نشده 14-٪ دارند.
در همین حال، اکثر هولدرهای بلندمدت که بیت کوین خود را خرج می کنند کسانی هستند که کوین را برای قیمت های بالاتر به دست آورده اند. سرمایه گذارانی که بین سال های 2017 تا 2020 بیت کوین خریده اند، هنوز دارایی های خود را در اختیار دارند.

طبق گفته گلاسنود، در بازارهای نزولی قبلی، هولدرهای بلند مدت معمولا بیش از 34 درصد از عرضه بیت کوین را در اختیار داشتند در حالی که هولدرهای کوتاه مدت بین 3 تا 4 درصد از عرضه را در اختیار داشتند.

در حال حاضر، دارندگان کوتاه مدت حدود 16 درصد از عرضه بیت کوین را در اختیار دارند، که نشان می دهد هنوز فرصتی برای یک دوره بلوغ برای آزمایش اعتقاد آنها وجود دارد. این همچنین به این معنی است که کف بازار نزولی هنوز شکل نگرفته است.
این گزارش مشخص کرد که تسلیم ماینرها نیز در حال حاضر در جریان است. اگر قیمت کاهش یابد، این احتمال وجود دارد که در سه ماهه بعدی تسلیم ماینرها بیشتر شود.
Glassnode ادامه داد که تسلیم ماینرها در بازار نزولی 2018-2019 حدود چهار ماه به طول انجامید، اما تسلیم فعلی تنها یک ماه به طول انجامیده است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا 15 هزار دلار

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین به این نتیجه رسید که حجم عرضه بیت کوین از دست رفته به 44.7 درصد رسیده است که از شدت کمتری نسبت به بازارهای نزولی قبلی برخوردار است. بنابراین، قبل از اینکه بیت کوین بتواند یک کف انعطاف پذیر ایجاد کند، احتمال افت بیشتر وجود دارد.

شما درباره افزایش احتمال پایین آمدن قیمت بیت کوین چه فکر می کنید؟

داده های یک گزارش جدید نشان می دهد که هنوز کف قیمتی برای بیت کوین شکل نگرفته است و احتمال کاهش بیشتر قیمت ارزشمندترین کوین بازار وجود دارد.

نظر شما درباره این گزارش و احتمال کاهش قیمت بیت کوین چیست؟

اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، صرافی اکس اونیکس بهترین بستر را برای شما فراهم می کند.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد