رکورد بیت کوین در افت قیمت

رکورد بیت کوین در افت قیمت

رکورد بیت کوین در افت قیمت دیروز شکسته شد. شش هفته است که معاملات بیت کوین در پایان هفته با منفی بسته می‌شود.

افت قیمت با ارزش‌ترین کوین بازار به مراحل خطرناکی رسیده است. هنگام نوشتن این خبر قیمت بیت کوین در محدوده 31 هزار دلار می‌باشد. این کاهش مداوم ارزش باعث شده که معاملات بیت کوین به‌صورت متوالی در پایان شش هفته قرمز و منفی بسته شود. این اصلا خبر خوبی برای فعالیت حوزه رمزارزها نیست.

سال 2022 اصلا سال خوبی برای بازار ارزهای دیجیتال نبوده است، با اینحال روند کاهش قیمت ارزهای دیجیتال در چند هفته اخیر در نوع خود بی‌سابقه است.

بسیاری این کاهش قیمت را به‌ پای سیاست‌های کنترل تورمی فدرال رزرو می‌گذارند. فدرال رزرو و یا همان بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا نرخ بهره را به شکل بی‌سابقه‌ای نیم درصد کاهش داده است. امروز تلاش می‌کنیم بیشتر درباره این وضعیت صحبت کنیم.

بررسی عملکرد بیت کوین در شش هفته گذشته

قیمت بیت کوین از اواخر ماه مارس تا حد زیادی کاهش یافته است. در طی این مدت زمانی، این ارز دیجیتال بیش از 15000 دلار از قیمتش کاسته شده است.

سیر نزولی بیت کوین یک رکورد منفی را به ثبت رسانده است زیرا شش هفته متوالی است که این ارز دیجیتال معاملات را با کندل‌های قرمز به پایان رسانده است. اتفاقی که در هشت سال گذشته بی‌سابقه بوده.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
افزایش قیمت 8 درصدی سولانا

بد نیست این روند را کمی مورد بررسی قرار دهیم در اواخر اسفند ماه وضعیت بیت کوین چندان مطلوب نبود. زیرا این رمزارز دائما در وضعیت مبارزه برای شکستن سطح مقاومت 40000 دلاری قرار داشت.

با این حال، همه چیز تغییر کرد جراکه بیت کوین دو صعود هفتگی عظیم را تجربه کرد و  به نزدیک به 50000 دلار رسید. این اتفاق همه را خوشحال کرد.

شاخص ترس و طمع برای اولین بار در تقریبا یک سال گذشته وارد قلمرو «طمع» شد و به نظر می‌رسید همه چیز در حال شکوفا شدن است.

با این حال، این وضعیت خوشایند چندان دوامی نداشت. بیت کوین در مسیر رسیدن به سطح 50000 دلاری متوقف شد و ناگهان وارد یک سیکل منفی شد که تا امروز – بیش از شش هفته بعد – ادامه دارد.

بیت کوین از اواخر ماه مارس در حال سقوط آزاد بوده است. کاهش قیمت به 31000 دلار در اوایل دیروز به این معنی است که دارایی تقریباً 19000 دلار از دست داده است. رای اولین بار از سال 2014، شش بار متوالی با شمع های قرمز هفتگی معاملاتش بسته شده است.

اکنون پس از صحبت درباره وضعیت بیت کوین در چند هفته گذشته در ادامه بحث رکورد بیت کوین در افت قیمت می‌خواهیم درباره چشم انداز بازار بیت کوین صحبت نماییم. لطفا در ادامه ما را همراهی کنید.

چشم انداز بازار بیت کوین

هشت سال پیش نیز بیت کوین چنین روند نزولی مداومی را تجربه کرده بود. اگر براساس آن روند بخواهیم قضاوت کنیم، احتمال کاهش قیمت بیشتری نیز وجود دارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
احتمال کاهش قیمت بیت کوین به زیر 13 هزار دلار

در سال 2015 بیت کوین علیرغم شکستن خط نامطلوب با یک کندل سبز قابل توجه، در چند هفته بعد از آن با افت قیمت بیشتری مواجه شد و ژانویه 2015 به 155 دلار رسید.

اخیراً  یک تحلیلگر رمزنگاری مشهور ادعا کرد که قیمت بیت کوین واقعی نیست، او این قیمت را براساس ارزش تمام کوین‌ها هنگام خرید تقسیم بر کل مقدار BTC محاسبه کرده است.

طبق داده‌های Glassnode، این قیمت در حال حاضر 24300 دلار است که نزدیک 10 دلار از قیمت کنونی بیت کوین کمتر است.

نظر شما درباره رکورد بیت کوین در افت قیمت چیست ؟

چشم‌انداز بازار با توجه به اتفاقات چند هفته اخیر و تحلیل مفسران حرفه‌ای مطلوب به‌نظر نمی‌رسد. البته همانطور که بارها مشاهده کردیم بازار ارزهای دیجیتال غیرقابل پیش‌بینی است و هر اتفاقی ممکن است، بیافتد.

با توجه به این به‌نظر شما آیا این روند نزولی بیت کوین رو به پایان است و ما باید شاهد یک دوره شکوفایی باشیم و یا خبرهای بدتری در راه خواهد بود.

افت قیمت بیت کوین لزوما خبر بدی نیست، چراکه اگر امروز آن در وضعیت نابه‌سامان خریداری کنید، می‌توانید در آینده سود خوبی را ازان خود نمایید.

اگر مایل به بهره‌گیری از این فرصت و سرمایه‌گذاری در بیت کوین هستید، به وب‌سایت اکس اونیکس مراجعه کنید و با ثبت نام و ایجاد حساب کاربری به خرید این ارز دیجیتال بپردازید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد