دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟ آموزش خرید و کار با ماینر btc

دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟ آموزش خرید و کار با ماینر btc

دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین یا ماینر وسیله ای است که با استفاده از قدرت پردازشی می تواند به حل تابع هش شبکه بیت کوین کمک کند و در ازای این کار توکن btc به دست آورد. در سال های اخیر استقبال بسیار خوبی از استخراج بیت کوین صورت گرفته و تعداد ماینرهای فعال در ایران به شدت افزایش پیدا کرده است. در این مقاله به معرفی دستگاه ماین بیت کوین می پردازیم و توضیحات مختصری در مورد مصرف برق، صدا و نحوه محاسبه درآمد ارائه خواهیم کرد. در نهایت هزینه های احتمالی برای خرید ماینر بیت کوین را مرور می کنیم. بهتر است قبل از هر چیزی مقالات مربوط به آموزش ارز دیجیتال بیت کوین را مطالعه نمایید.

دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین چیست
دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین

دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

بیت کوین (bitcoin) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است. این رمز ارز از الگوی اثبات کار (PoW) برای اجماع شبکه استفاده می کند. در این الگو کاربران با حل معادلات ریاضی بلاک های جدید را ایجاد می کنند و در ازای این کار پاداش دریافت خواهند کرد. برای این کار باید از دستگاه ها یا کامپیوترهای پردازشگر استفاده کرد. این فرایند به ماین (mine) یا استخراج معروف است و دستگاه های پردازشگر نیز با نام ماینر (miner) شناخته می شوند. در تصویر زیر عکس دستگاه ماینر بیت کوین را مشاهده می فرمایید.

آشنایی با دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین و آموزش استخراج btc
عکس دستگاه ماینر بیت کوین

دستگاه بیت کوین چگونه کار می کند؟

در سال های اخیر به دلیل رشد قیمت btc درامد دستگاه استخراج بیت کوین افزایش پیدا کرده است. در نتیجه شاهد افزایش درخواست برای خرید دستگاه بیت کوین  بوده ایم. در حالی که تا چند سال پیش با کامپیوترهای خانگی هم امکان استخراج بیت کوین فراهم بود اما امروزه برای ماین btc باید به سراغ دستگاه های قدرتمند رفت. در نتیجه قیمت دستگاه بیت کوین به شدت افزایش پیدا کرده است اما همچنان بازار خرید و فروش ماینرها داغ است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بهترین روش‌های استخراج پرفکت مانی

دستگاه یا ماینر بیت کوین وظیفه حل تابع هش و ایجاد بلاک های جدید را بر عهده دارد. تابع هش یک معادله یک طرفه است و برای حل آن باید فرایندهای آزمون و خطا به صورت مرتب انجام شود. در واقع ماینرها چند عمل ریاضی را به صورت مرتب تکرار می کنند. طراحی این دستگاه ها به صورتی است که حداقل انرژی برای تکرار یک فرایند خاص مصرف شود. با این حال مصرف برق ماینرها به شدت زیاد است.

برای محاسبه درامد حاصل از استخراج می توانید از ماشین حساب های بیت کوین استفاده کنید. ماشین حساب بیت کوین یک پلتفرم آنلاین است که با استفاده از قیمت برق مصرفی و مشخصات ماینر هزینه ها و درامد حاصل از ماین btc را مشخص می کند. برای مثال برای محاسبه درامد دستگاه استخراج بیت کوین antminer s9 باید مشخصاتی همچون قدرت پردازش هش و میزان برق مصرفی دستگاه را اعلام و قیمت برق دریافتی را مشخص کنید. سپس ماشین حساب می تواند درامد احتمالی شما از استخراج btc را مشخص کند.

اگر مشغول  استخراج ارز دیجیتال هستید و به دنبالی پلتفرمی برای خرید و فروش btc می گردید، می توانید معاملات خود را در صرافی آنلاین اکس اونیکس انجام دهید. اکس اونیکس بستری سریع، امن و ارزان برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال خواهد بود.

چرا مصرف برق بیت کوین بالاست؟

مصرف برق دستگاه بیت کوین بسیار زیاد است. افزایش سختی شبکه بیت کوین مهمترین دلیل این موضوع است. شبکه بیت کوین به صورتی طراحی شده است که هر چه تعداد ماینرها افزایش پیدا می کند و بلاک های بیشتری استخراج می شود، ایجاد بلاک های جدید سخت تر خواهد شد. در نتیجه ماینرها توان پردازشی بیشتری را باید به کار بگیرند تا بتوانند بلاک های جدید را استخراج کنند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بررسی بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج (2024)
خرید دستگاه بیت کوین و درآمدزایی با استخراج btc
خرید دستگاه بیت کوین

در سال های اخیر تعداد ماینرهای بیت کوین به شدت افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل شاهد افزایش سختی شبکه بوده ایم. سرمایه گذاران نیز با تهیه ماینرهای قدرتمند و پربازده تلاش می کنند تا سهم بیشتری از پاداش ایجاد بلاک های جدید دریافت کنند. به همین دلیل مصرف برق دستگاه بیت کوین به شدت بالا رفته است؛ زیرا از سخت افزارهای قدرتمندی استفاده می کنند. برای بررسی دقیق تر مصرف برق می توانید مقاله مصرف برق دستگاه بیت کوین را مطالعه فرمایید.

صدای دستگاه بیت کوین چگونه است؟

اگر در کنار یک ماینر bitcoin قرار گرفته باشید احتمالا متوجه صدای زیاد دستگاه بیت کوین شده اید. سخت افزارهای داخل ماینرها به سرعت و به طور یکنواخت فعال هستند و به همین دلیل صدای زیادی تولید می کنند. امروزه یکی از مشکلات سرمایه گذاران صنعت استخراج کاهش صدای دستگاه بیت کوین است. گرچه کارخانه تولیدکننده دستگاه ماینر تلاش می کنند که دستگاه هایی بهینه تر با صدای کم تولید کنند اما مدل های قدیمی یا یک دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین معمولا صدای قابل توجهی دارد.

آیا دستگاه بیت کوین قانونی است؟

با وجود این که چند سال از پیدایش ارزهای دیجیتال می گذرد اما هنوز هم تکلیف ماینرها چندان مشخص نیست. گاهی استفاده از این دستگاه ها قانونی اعلام شده و گاهی هم تلاش برای استخراج بیت کوین یک فعالیت غیرقانونی قلمداد می شود. در سال های گذشته قوانینی برای به کار گیری ماینرها اتخاذ شده است. افرادی که بتوانند مجوزهای لازم را از نهادهای مربوط مثل وزارت صنعت و معدن دریافت می کنند می توانند ماینینگ را شروع کنند. در نتیجه دستگاه بیت کوین قانونی است اما قبل از شروع فعالیت باید مجوزهای مورد نیاز اخذ شود.

دستگاه بیت کوین از کجا بخریم؟

با وجود کاهش ارزش btc در ماه های گذشته اما درامد ماهانه دستگاه استخراج بیت کوین هنوز هم قابل قبول است. تا چند سال پیش قیمت دستگاه ماینر بیت کوین خانگی کمتر از ۱۰ میلیون تومان بود اما با رشد قیمت btc ، افزایش ارزش سخت افزارها، هجوم مردم برای استخراج بیت کوین شاهد رشد تصاعدی قیمت ماینرها بودیم. حالا قیمت بهترین ماینرها چند صد میلیون تومان است و برای خرید ماینر بیت کوین ارزان کارآمد نیز باید ۴۰-۵۰ میلیون تومان هزینه کرد. انت ماینر (antminer) و واتس ماینر (whatsminer) مشهورترین تولیدکنندگان دستگاه استخراج بیت کوین در دنیا هستند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
چگونه به استخراج تتر بپردازیم؟ آموزش نحوه استخراج تتر با روش های مختلف
محاسبه درآمد استخراج btc با دستگاه بیت کوین
قیمت دستگاه بیت کوین

در حال حاضر معدود فروشگاه هایی در سطح کشور به صورت حضوری و اینترنتی اقدام به عرضه ماینرهای بیت کوین کرده اند. با توجه به نوسان قیمت تجهیزات و وضعیت نه چندان مطلوب رمز ارزها، قیمت خرید دستگاه ماینر بیت کوین دائما در حال تغییر است.

شما می توانید برای مطالعه مقالات و اخبار بیشتر پیرامون ماینرهای بیت کوین و سایر موضوعات بازار ارزهای دیجیتال به وبلاگ صرافی آنلاین ارز دیجیتال اکس اونیکس مراجعه کنید. علاوه بر این امکان خرید بیت کوین و سایر رمز ارزها از طریق این صرافی ایرانی فراهم شده است.

سوالات متداول درباره دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین

در زمان خرید دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین باید به چه نکاتی توجه کرد؟

توان پردازشی مهمترین ویژگی هر ماینر است که بر حسب تراهش بیان می شود. مصرف برق، صدا و گرمای تولید شده و هزینه دستگاه دیگر نکات مهم برای خرید دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین است.

آیا استفاده از دستگاه بیت کوین قانونی است؟

برای استخراج بیت کوین با استفاده از ماینر باید مجوزهای لازم از نهادهای دولتی دریافت شود. متولی صدور این مجوزها وزارت صنعت، معدن و تجارت است. با این حال افراد بسیار زیادی به صورت غیرقانونی به استخراج ارز دیجیتال مشغول هستند.

علت افزایش قیمت دستگاه ماینر بیت کوین چیست؟

افزایش قیمت بیت کوین در دو سال گذشته، هجوم سرمایه گذاران برای استخراج btc و کمیاب شدن سخت افزار عوامل اصلی افزایش قیمت دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین در سال های گذشته است.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد