آموزش قدم به قدم نحوه استخراج بیت کوین

آموزش قدم به قدم نحوه استخراج بیت کوین

آشنایی با  آموزش استخراج بیت کوین را میتوان یکی از محبوبترین مباحث مربوط به بازار ارزهای دیجیتال دانست. امروزه با افزایش محبوبیت و همچنین ارزش بالای ارز بیت کوین، همه افراد در تلاش هستند تا به هر نحوی شده در این تجارت سهمی داشته باشند.

به همین دلیل است که شاید بیشتر جستجوی افراد تازه وارد به دنیای ارزهای دیجیتال مربوط به مواردی همچون آموزش قدم به قدم استخراج بیت کوین، آموزش استخراج بیت کوین در خانه و یا آموزش راه اندازی استخراج بیت کوین باشد.

متأسفانه به علت نبود منابع معتبر فارسی در این زمینه از ابتدا،‌ بسیاری از افراد در زمینه آموزش نحوه  استخراج بیت کوین اطلاعات نادرستی را دریافت کرده اند. این اطلاعات غلط موجب شده تا پس از گذشت سالیان دراز از ورود بیت کوین هنوز افرادی به دنبال دانلود آموزش استخراج بیت کوین باشند.

در این متن قصد داریم به صورت مختصر در مورد ارز بیت کوین و همچنین مواردی چون آموزش استخراج بیت کوین با گوشی / اندروید / ایفون و یا آموزش استخراج بیت کوین با کامپیوتر بپردازیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در زمینه آموزش صفر تا صد استخراج بیت کوین به زبان ساده ارائه کنیم.

شناخت بیت کوین  | آموزش استخراج بیت کوین

پیش از هرچیز باید به شناخت کلی ارز بیت کوین در مبحث آموزش استخراج بیت کوین با موبایل و آموزش استخراج بیت کوین رایگان بپردازیم. طبعاً بدون شناخت اهمیت و ویژگی‌های این ارز نمی‌توان از فرایند استخراج آن نیز مطلع شد. همچنین در انتهای متن به روش‌های مربوط به آموزش استخراج بیت کوین با ماینر خواهیم پرداخت.

بهتر است پیش از هر چیزی در مبحث آموزش استخراج بیت کوین به مفهوم کلی این ارز بپردازیم و حتما آموزش ارز دیجیتال بیت کوین را مطالعه کرده باشید..

 

آموزش استخراج بیت کوین
آموزش نحوه استخراج بیت کوین

بیت کوین چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

بیت کوین ،‌ رمز ارزی که شاید امروزه بسیاری از افراد حداقل اسم آن را شنیده باشند. مهم نیست در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید یا نه، به طور حتم از اهمیت و همچنین ارزش بالای این رمز ارز باخبرید. رمز ارز بیت کوین در اوایل سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرد.

درپاسخ به این سوال که بیت کوین چیست باید بگوییم که اگرچه مخلوق اصلی این رمز ارز هنوز مشخص نیست، اما بسیاری از افراد ساتوشی میاموتو را چهره اصلی پشت این رمز ارز می‌دانند. شروع به کار بیت کوین و بلاک چین به صورت همزمان بود. غیرمتمرکز بودن پلتفرم بلاک چین موجب شد تا بیت کوین از آن استفاده کند.

سرعت بالا و همچنین امنیت بی نظیر باعث گشت تا محبوبیت این رمز ارز روز به روز گسترش یابد،  به نحوی که امروزه تنها اتریوم (آن هم با اختلاف بسیار زیاد) تقریباً با بیت کوین رقابت میکند.

بیت کوین یک رمز ارز بسیار مناسب برای انجام انواع تراکنش های اینترنتی است. غیر متمرکز بودن آن به این معنی است که هیچ دولت و یا نهاد نظارت خاصی این رمز ارز را به صورت لحظه ای بررسی نمیکند. این عدم بررسی موجب میگردد تا تراکنش های این رمز ارز همواره مخفی بماند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
استخراج دوج کوین تا کی ادامه دارد؟

تعداد کل بیت کوین های موجود برای استخراج برابر با عدد بیست و یک میلیون است. نکته قابل توجه در مورد بیت کوین را میتوان این دانست که تقریباً تمامی این بیت کوین ها استخراج شده اند. ارزش اصلی بیت کوین پس از استخراج همه آن‌ ها مربوط به کارمزد این رمز ارز است.

آموزش راه اندازی استخراج بیت کوین
آموزش صفر تا صد استخراج بیت کوین به زبان ساده

کاربردهای بیت کوین

در قسمت قبلی آموزش استخراج بیت کوین در مورد ویژگی ها و تاریخچه اصلی رمز ارز بیت کوین اطلاعاتی را به شما ارائه دادیم. اما پرسش اصلی این است که کاربرد اصلی بیت کوین و سایر رمز ارزهای دیجیتال در چیست؟

همان گونه که در قسمت ابتدایی متن مشاهده کردید، کاربرد اصلی خرید بیت کوین را میتوان فراهم نمودن امکان خرید هرگونه کالای اینترنتی بدون برجا گذاشتن هیچ رد خاصی دانست. این مخفی کاری موجب میگردد تا افرادی از هر جای دنیا بتوانند از این رمز ارز استفاده کنند.

در واقع میتوان گفت رمز ارز بیت کوین موجب شده تا افراد صرف نظر از سن، شغل، سابقه مالی و یا حتی مکان زندگی بتوانند نسبت به خرید محصول مدنظر خود اقدام نمایند.

البته شایان ذکر است که علاوه بر بیت کوین، ارزهایی مانند اتریوم کاربردهای دیگری را نیز ارائه میدهند. هر دو ارز بیت کوین و اتریوم بر پایه پلتفرم امن و بسیار پیشرفته بلاکچین بنا شده اند.

آموزش استخراج بیت کوین با ماینر
آموزش قدم به قدم استخراج بیت کوین

ماینر چیست؟

بحث بعدی ما در زمینه آموزش استخراج بیت کوین، شناخت ماینر خواهد بود. دستگاه های ماینر (یا استخراج کننده) دستگاه هایی هستند که به طور کلی از آن ها جهت استخراج بیت کوین های پراکنده در فضای بلاک چین استفاده خواهد شد.

ماینر را میتوان همانند یک دستگاه استخراج کننده معدن دانست که با استفاده از ابزار خاص پس از یک مدت زمان خاص کند و کاو به طلا و یا سایر فلزات گران بها میرسد. فرایند کاری یک ماینر نیز دقیقاً به همین ترتیب خواهد بود.

در مبحث آموزش استخراج بیت کوین با لپ تاپ باید بگوییم که در گذشته میتوانستید تنها با استفاده از یک سیستم کامپیوتر نه چندان قوی و یا حتی یک لپ تاپ به امر ماین کردن بیت کوین بپردازید.

با گذشت زمان و افزایش تعداد افراد ماین کننده و همچنین دستگاه های محاسباتی قوی، قاعدتاً یک لپ تاپ نمیتوانست کلیه مباحث مربوط به محاسبات بیت کوین را حل کند. البته همانطورکه گفته شد خود سیستم بلاک چین نیز استفاده از چنین وسایلی را اصلاً توصیه نمیکند.

بهره‌ گیری از وسایلی همچون موبایل و یا لپتاپ تنها موجب فرسودگی دستگاه شما خواهد شد. در واقع سود بدست آمده از ماین کردن به وسیله لپ تاپ و یا موبایل آنقدر پایین است که شما در لحظه فقط در حال ضرر دهی خواهید بود.

در ادامه موضوع آموزش استخراج بیت کوین به سایر ویژگی‌ های این ارز خواهیم پرداخت.

آموزش استخراج بیت کوین با ماینر
آموزش استخراج بیت کوین با لپ تاپ

سایر نکات مرتبط با استخراج بیت کوین

اگر به خوبی توجه کرده باشید که در قسمت ابتدایی متن گفتیم که تعداد کلی بیت کوین های موجود در بازار به عدد بیست و یک میلیون میرسد. از سال ۲۰۰۸ (آغاز به کار رسمی ارز دیجیتال بیت کوین) تا امروز تقریباً هجده میلیون از این بیت کوین ها استخراج شده اند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
استخراج اتریوم چقدر طول می‌کشد؟

استخراج این هجده میلیون به ما نشان میدهد که تنها حدود سه میلیون بیت کوین دیگر برای استخراج وجود دارند. در واقع یکی از محدودیت های اصلی ارز بیت کوین را میتوان همین محدودیت در تعداد کوین ها دانست. سود اصلی پس از استخراج همه بیت کوین ها از جانب کارمزدها خواهد بود.

پس از پیدا کردن آخرین بیت کوین (بیت کوین شماره بیست و یک میلیون) کلیه سود درآمدی ماینرها تنها به خاطر کارمزدهایی است که به ازای هر تراکنش از کاربران خواهند گرفت.

شاید سوال شما این باشد که آیا میتوان بیت کوین های قبلی را دوباره استخراج کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر. بیت کوین هایی که در ساختار بلاک چین قرار گرفته باشند را نمی توان دوباره استخراج نمود. در واقع یکی از مهم ترین ویژگی های سیستم بلاک چین نیز همین نکته است.

آموزش استخراج بیت کوین با گوشی
آموزش استخراج بیت کوین با اندروید

مراحل استخراج ارز بیت کوین

اولین مرحله در آموزش استخراج بیت کوین را باید انتخاب یک ماینینگ ریگ (mining rig) دانست. این ریگ یا دستگاه همان وسیله ای است که امر استخراج بیت کوین را برای شما انجام خواهد داد. همان طور که گفته شد فکر استفاده از لپ تاپ یا موبایل را برای این امر از سر خود بیرون کنید.

ماینرهای مخصوص بیت کوین در طول بازه های زمانی مختلف نام های متنوعی داشته اند. امروزه ماینرهای ASIC بیشترین محبوبیت را بین کاربران دارند. استفاده از انرژی کمتر و سرعت بالا را میتوان دلیل محبوبیت این ماینر دانست.

ماینرهای ASIC معمولاً از قوی ترین سخت افزارهای مخصوص استخراج بیت کوین بهره می برند. کارت گرافیک های موجود در این ماینرها معمولاً شامل دو برند اصلی تولید کننده کارت های گرافیک هستند. این دو شرکت عبارت اند از:

  • شرکت آمریکایی ان ویدیا
  • شرکت آمریکایی – تایوانی ای ام دی

مرحله بعدی استخراج بیت کوین، استفاده از یک کیف پول دیجیتال یا (DIGITAL WALLET) است. امروزه متاسفانه بسیاری از ارائه دهندگان این خدمت کشور ما را تحریم کرده اند، به همین علت باید در انتخاب یک کیف خوب نهایت دقت را به خرج دهید.

کیف پول های دیجیتال همانند کیف پول واقعی شما وظیفه نگهداری از بیت کوین ها را خواهد داشت. هر بیت کوین دارای یک آدرس کیف پول بیت کوین منحصر به فرد است. این آدرس ها را در کیف پول خود وارد خواهید کرد و سپس میتوانید از به مقدار مدنظر خود تراکنش بیت کوینی انجام دهید.

نکته بسیار مهم در مورد کیف پول بیت کوین این است که همواره باید پسورد یا کلید امنیتی مربوط به کیف پول خود را به یاد داشته باشید. دلیل این امر این است که با فراموشی این کلید امنیتی تمام دارایی و بیت کوین های خود را برای همیشه از دست خواهید داد.

مرحله بعدی در زمینه آموزش استخراج بیت کوین به انتخاب یک استخر استخراج بر می‌گردد.

آموزش استخراج بیت کوین رایگان
آموزش استخراج بیت کوین با موبایل

سایر مراحل مربوط به استخراج بیت کوین | آموزش استخراج بیت کوین

فرض کنیم شما تمامی مراحل بالا را انجام داده اید. یک ماینر قوی تهیه کرده و سپس کیف پول مختص خودتان را راه اندازی کردید.

با توجه به عظمت بالای فضای ماینینگ،‌ فضاهای ابری خاصی به نام استخر استخراج به وجود دارند که با مراجعه به آنها میتوان فرایند استخراج را سرعت بخشید. کاربرد اصلی استخرهای استخراج ارز دیجیتال را میتوان ترکیب توانایی محاسبه همه ماینرها است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آموزش استخراج دوج کوین + معرفی تجهیزات لازم

قاعدتاً استفاده از چند ماینر مختلف به جای یک ماینر میتواند فرایند استخراج بیت کوین را سریع تر کند.

مرحله بعدی در مبحث استخراج بیت کوین به انتخاب یک نرم افزار مختص این کار بر میگردد. امروزه تعداد بیشماری نرم افزار مختلف در زمینه استخراج بیت کوین وجود دارند. شما باید با توجه به نیاز خود و همچنین توان پردازشی ماینر، یک نرم افزار استخراج گر مناسب را انتخاب کنید.

کریپتو تب موضوع بعدی ما در مبحث آموزش استخراج بیت کوین است.

آموزش استخراج بیت کوین با کریپتو تب
آموزش استخراج بیت کوین با لپ تاپ

نرم افزار کریپتو تب | آموزش استخراج بیت کوین

یکی از نرم افزارهای رایج در زمینه استخراج بیت کوین یا سایر رمزارها، کریپتو تب است. کریپتو تب یک به طور کلی یک مرورگر است که میتواند امر استخراج بیت کوین را نیز برای شما انجام دهد.

اگر بخواهیم به آموزش استخراج بیت کوین با کریپتو تب بپردازیم باید بگوییم که کار خاصی نیاز نیست انجام دهید. تنها باید این نرم افزار را دانلود کرده و سپس آن را نصب نمایید. این نرم افزار به صورت خودکار و بدون انجام هیچ پیش نیازی امر استخراج را شروع خواهد کرد.

ذکر اینکه مهم است که سرعت این نرم افزار در زمینه استخراج بیت کوین بسیار پایین است. البته نباید انتظار زیادی از این نرم افزار داشته باشید. کاربرد اصلی آن جستجوی وب است نه استخراج بیت کوین!

اگر علاقه مند هستید تا به وسیله تلفن همراه خود به استخراج بیت کوین بپردازید، میتوانید از نرم افزارهایی نظیر STRONGAIN استفاده نمایید. البته این نرم افزار بیشتر برای رمز ارز SITUCHI (سیتوشی) مناسب است و کاربرد چندانی برای بیت کوین ندارد.

آموزش استخراج بیت کوین با  ایفون
آموزش استخراج بیت کوین در خانه

آموزش استخراج بیت کوین

در این متن سعی کردیم به صورت مختصر در مورد مراحل استخراج بیت کوین و همچنین آموزش استخراج بیت کوین با شما صحبت کنیم. اگرچه امروزه تقریباً بسیاری از بیت کوین های موجود در بازار استخراج شده اند، اما با توجه به ارزش بالای بیت کوین میتوان سود خوبی از این  ارز دیجیتال بدست آورد.

حتی به دست آوردن یک عدد بیت کوین (با توجه به قیمت بسیار بالای آن) میتواند زندگی شما را برای  همیشه تغییر دهد. استفاده از ماینرهای قوی و مناسب و بهره گیری از یک صرافی مطمئن اصلی ترین راهکارهای کسب درآمد در این زمینه هستند.

صرافی اکس اونیکس افتخار دارد شما را در تمامی مراحل مربوط به کسب درآمد از ارزهای دیجیتال همراهی کند. استفاده از برترین متخصصان و تکنیک های مربوط به ارزهای دیجیتال باعث شده تا اکس اونیکس انتخاب اول تمامی کاربران این حوزه باشد.

سوالات متداول درباره آموزش استخراج بیت کوین

نحوه استخراج بیت کوین چگونه است؟

در زمینه آموزش نحوه استخراج بیت کوین باید بگوییم که اگرچه در گذشته با استفاده از یک سیستم کامپیوتر عادی میتوانستید بیت کوین استخراج کنید، اما امروزه تنها نحوه استخراج بیت کوین استفاده از ماینر است.

آیا میتوان با گوشی بیت کوین استخراج کرد؟

همان طور که گفته شد استخراج بیت کوین نیازمند یک سیستم پردازشی بسیار قوی است،‌ با توجه به ضعف پردازشی موبایلها نمیتوان از آنها برای این کار استفاده نمود.

سایر روش های استخراج بیت کوین چیست؟

علاوه بر دستگاه های ماینتر میتوان با استفاده از دستگاه های ماینر قرار گرفته بر کلود (CLOUD MINIG) نیز به استخراج این رمز ارز پرداخت.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد