خرید ارز با مستر کارت و ویزا کارت در ایران به چه صورت است؟

خرید ارز با مستر کارت و ویزا کارت در ایران به چه صورت است؟
نگار نبئی
تاریخ انتشار 2022-07-24

در سال های اخیر بازار ارزهای دیجیتال رونق چشمگیری پیدا کرده است و روز به روز بر تعداد رمز ارزهای معامله شده در این بازار افزوده می شود. برای خرید ارزهای دیجیتال باید در یک صرافی داخلی یا خارجی ثبت نام کنید. صرافی های خارجی از کارت های اعتباری بین المللی مانند مستر کارت و ویزا کارت نیز پشتیبانی می کنند. اما به دلیل محدودیت های ناشی از تحریم خرید ارز دیجیتال از این صرافی ها چندان توصیه نمی شود. از این رو بهترین روش برای خرید و فروش رمز ارز، استفاده از خدمات صرافی های داخلی و پرداخت ریالی از طریق آن ها است. در این مطلب روش و مشکلات خرید ارز با مستر کارت و ویزاکارت در ایران را با هم بررسی می کنیم.

دریافت مسترکارت و ویزاکارت
خرید ارز دیجیتال با مستر کارت یا ویزا کارت در ایران
آنچه در ادامه خواهید خواند -

آیا کاربران ایرانی می توانند مستر کارت و ویزا کارت دریافت کنند؟

دریافت کارت های اعتباری مانند مستر کارت و ویز اکارت دردسر های خاص خود را دارد. در ایران تنها روش دریافت این کارت ها، مراجعه به وب سایت های واسطه است. شما از طریق این وب سایت ها می توانید کارت های بین المللی اعتباری مانند مستر کارت یا ویزا کارت را دریافت کرده و با آن ها محصولات مد نظر خود را خریداری کنید.

البته استفاده از این کارت های اعتباری نیز چندان کار راحتی نیست. چرا که به دلیل محدودیت های ایجاد شده ناشی از تحریم ها، شما با آی پی ایران نمی توانید به صورت مستقیم از صرافی های خارجی ارز دیجیتال خریداری کنید.

به این منظور شما باید با استفاده از VPN یا VPS، آی پی خود را تغییر دهید. باید در نظر داشته باشید که اگر بایننس یا هر صرافی دیگر به ایرانی بودن شما پی ببرد، حساب کاربری شما مسدود خواهد شد و امکان بازگشت دارایی ها شما نیز وجود نخواهد داشت. از این رو، این روش خرید با ریسک های فراوانی همراه است.

خرید ارز دیجیتال با مستر کارت و ویزاکارت
خرید ارز دیجیتال با مستر کارت

آیا خرید ارز دیجیتال با مستر کارت و ویزا کارت در ایران امکان پذیر است؟

کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها برای استفاده از کارت های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا کارت باید از طریق وب سایت های واسطه اقدام کنند. البته این روش علاوه بر ریسک هایی که دارد، هزینه بر است. البته توجه داشته باشید که صادرکننده کارت و شبکه پرداخت شما نیز باید از معاملات رمز ارز مد نظر شما پشتیبانی کند. در این صورت می توانید ارز آن ارزهای دیجیتال را با این نوع کارت ها خریداری کنید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
استاپ لاس چیست و چه کاربردی در ترید دارد ؟

برخی از صادرکنندگان کارت های اعتباری، اجازه خرید ارزهای دیجیتال را به کاربران خود نمی دهند. برای مثال، سرویس پرداخت Capital One به دنبال این است که خرید کریپتوکارنسی ها را محدودتر کند تا از این طریق از کاربران خود در برابر کلاهبرداری های مالی محافظت کند. بنابراین، نکته قابل توجه این است که آیا این سرویس های مالی از ارز دیجیتال مد نظر شما پشتیبانی می کنند یا خیر.

نکاتی در رابطه با خرید ارز دیجیتال با مستر کارت و ویزا کارت در ایران

خرید ارز دیجیتال با مسترکارت و ویزاکارت در ایران دشواری های خاص خود را دارد. از این رو، پیش از خرید از طریق این کارت های اعتباری باید با هزینه های و ریسک های احتمالی که ممکن است متحمل شوید آشنا شوید که در ادامه آن ها را با هم بررسی می کنیم.

خرید ارز دیجیتال با مسترکارت و ویزاکارت در ایران
نحوه خرید ارز دیجیتال با مستر کارت

شما ممکن است مجبور به پرداخت کارمزد شوید

صرافی های ارز دیجیتال خارجی ممکن است، هنگام خرید ارز دیجیتال با مستر کارت و ویزا کارت ، مبلغی را به عنوان کارمزد از حساب شما کسر کنند. آن ها پیش از انجام تراکنش، مبلغ دقیق کارمزد را به شما اعلام می کنند.

البته، با استفاده از شبکه پرداخت ACH، انتقال وجه به حساب شما رایگان است؛ با این حال، انتقال وجه چند روز به طول می انجامد. بنابراین، یک سری گزینه های پرداخت فوری هستند، اما در عین حال هزینه برند و برخی گزینه ها با وجود رایگان بودن اما زمان برند. از این رو، پیش از پرداخت باید اطلاعات لازم را در مورد شرایط انواع سرویس های پرداخت کسب کنید.

در خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری پیش پرداخت نیاز است

در صورتی خرید ارز دیجیتال نیاز به پیش پرداخت نقدی داشته باشد، شما باید علاوه بر هزینه کارمزد تراکنش، هزینه ای را نیز بابت پیش پرداخت بپردازید. هزینه پیش پرداخت نیز بسته به سرویس پرداخت انتخابی شما متغیر است.

این هزینه می تواند 10 درصد از مجموع مبلغ معامله را در بر بگیرد یا 5 دلار باشد (هرکدام که بیشتر است). برای مثال اگر کارت اعتباری خود 1000 دلار ارز دیجیتال خریداری کنید، باید مبلغ 100 دلار را به صادرکننده کارت بپردازید. از این رو، برای خرید ارز دیجیتال با کارت های اعتباری باید هزینه های بیشتری بپردازید.

پرداخت هزینه معامله هنگام خرید ارز دیجیتال با مستر کارت و ویزا کارت در ایران

در مواردی که معامله رمز ارز در خارج از کشور آمریکا اتفاق بیفتد، ملزم به پرداخت هزینه معاملات خارجی هستید. این هزینه که بر تراکنش های خارجی اعمال می شود، از سوی صادرکننده کارت اعتباری بین المللی دریافت می شود که تقریبا 3% ار مبلغ کل معامله را دربرمی گیرد.

پرداخت هزینه معاملات خارجی
خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت

اطلاعات کارت اعتباری در معاملات ارز دیجیتال ممکن است در معرض خطر باشد

در بازار ارزهای دیجیتال، امکان کلاهبرداری وجود ندارد. بنابراین، مهم است که پیش از خرید رمز ارزها به اندازه کافی درباره سوابق فعالیت صرافی مد نظر خود تحقیق کنید. چرا که در این بازار اول از همه این خود شما هستید که باید مسئولیت حفاظت از دارایی های خود را برعهده بگیرید.

از این رو، برای پیشگیری از کلاهبرداری و همچنین لو رفتن اطلاعات کارت اعتباری خود، آنچه مهم است سرمایه گذاری و ترید در یک صرافی معتبر است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آموزش صرافی هات بیت با موبایل

امتیاز تعلق گرفته به کارت اعتباری شما ممکن است در اثر خرید ارز دیجیتال کاهش پیدا کند

کارت های اعتباری هرکدام براساس شیوه استفاده کاربران امتیازدهی می شوند. از این رو، هر اندازه تراکنش های موفقیت آمیز بیشتری داشته باشید، امتیاز کارت اعتباری شما نیز بیشتر خواهد شد.

نکته قابل توجه این است که خرید ارز دیجیتال با مستر کارت و ویزا کارت می تواند به اعتبار کارت بانکی شما آسیب وارد کند. چرا که این احتمال وجود دارد که موجودی حساب شما کمتر از هزینه انجام تراکنش باشد.

امتیاز کارت اعتباری
خرید ارز با ویزا کارت

از کجا متوجه شویم که سایت صرافی خارجی، کارت اعتباری قبول می کند؟

به طور معمول در سایت های خارجی، در مرحله پرداخت با مستر کارت یا ویزا کارت، سایت انواع روش های پرداخت را به شما پیشنهاد می دهد. شما می توانید لوگوی مربوط به هریک از سرویس های پرداخت را مشاهده کنید و روش پرداخت دلخواه خود را از میان آن ها انتخاب می کنید. به این ترتیب، در بستر ایجاد شده در این صرافی ها، شما قادر هستید به صورت آنی ارز دیجیتال خریداری کنید.

نحوه خرید ارز دیجیتال با مستر کارت و ویزا کارت در بایننس

خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال با مستر کارت و ویزا کارت، کار دشواری است. خرید این رمز ارزها از صرافی های خارجی مانند بایننس تقریبا غیرممکن است. تنها راه، تغییر آی پی با استفاده از VPN یا VPS های اورجینال است که هزینه بر است.

وب سایت صرافی بایننس دارای یک بخش اختصاصی است که در آن این امکان برای کاربران فراهم شده است تا ارز دیجیتال مد نظر خود (تتر، بیت کوین، پرفکت مانی و سایر ارزهای دیجیتال) و همچنین نوع کارت اعتباری (مستر کارت یا ویزاکارت) را انتخاب کنند.

بایننس جزو یکی از بهترین صرافی های خارجی است که امکان خرید فوری و آسان ارز دیجیتال با استفاده از کارت های اعتباری را فراهم کرده است. از جمله ویژگی های این پلتفرم می توان به سرعت بالای انجام تراکنش ها، کارمزد پایین و همچنین امن بودن آن اشاره کرد.

نکاتی که باید در هنگام پرداخت از طریق کردیت کارت رعایت کنید

با توجه به تحریم های اعمال شده بر سیستم بانکی ایران و قطع ارتباط سیستم بانکی ایران با بانکداری بین المللی، همراه باید توجه داشته باشید که خریدهای خود را با IP ایران انجام ندهید. به این ترتیب باید آی پی خود را به کمک نرم افزارهای وی پی ان یا وی پی اس تغییر دهید. همچنین، حین انجام عملیات پرداخت نیز نباید به هیچ وجه آی پی شما تغییر پیدا کند.

نکات پرداخت از طریق کردیت کارت
خرید رمز ارز با ویزا کارت

آدرس صورتحساب (Billing) برای خرید ارز دیجیتال با مستر کارت و ویزا کارت چیست؟

در هنگام خرید محصولات با مستر کارت و ویزا کارت در سایت های خارجی معمولا با فیلدهای آدرس روبرو می شوید که باید هردو یا یکی از آن ها را پر کنید. این آدرس ها Billing Address و Shipping Address نام دارند. البته در مورد خرید ارزهای دیجیتال Shipping Address کاربردی ندارد؛ چرا که این آدرس مختص به کالاهایی است که حمل و نقل می شوند.

اما Billing Address یا آدرس صورتحساب، به آدرسی گفته می شود که کارت بانکی شما از آنجا صادر شده است. برای مثال اگر کارت اعتباری شما از کشور امریکا صادر شده باشد، Billing Address نیز باید متعلق به همان کشور باشد.

البته لازم به ذکر است که در مورد برخی از کارت های بانکی، این امکان برای کاربر فراهم است که بیلینگ آدرسی را تنظیم کند که با آدرش کشور صادرکننده کارت متفاوت است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
فروش و خرید یوووچر یوتوپیا همراه از مرجع معتبر و با کمترین کارمزد

مستر کارت با ویزاکارت چه تفاوتی دارد؟

شاید یکی از سوالاتی که در مورد خرید ارزهای دیجیتال داشته باشید این است که تفاوت میان مستر کارت با ویزا کارت چیست؟ هرکدام از این کارت های اعتباری به هر حال از سوی شرکت های مختلفی صادر می شوند و از نظر کیفیت خدمات تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. بنابراین، داشتن هریک از این کارت ها به خودی خود امتیازی برای شما به شمار نمی آید؛ بلکه صرفا با استفاده از آن ها می توانید در صرافی های معتبر خارجی انواع کریپتوکارنسی را خریداری کنید.

تفاوت مسترکارت با ویزاکارت
خرید بیتکوین با ویزا کارت

بهترین روش خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران چیست؟

با توجه به تحریم های موجود، کاربران ایرانی به سختی می توانند از طریق مستر کارت یا ویزا کارت نسبت به خرید ارز دیجیتال اقدام کنند. از این رو، بهترین روش برای ورود به بازار رمز ارزها استفاده از خدمات صرافی های معتبر داخلی از جمله اکس اونیکس است.

از جمله معیارهای مهمی که یک صرافی ارز دیجیتال باید داشته باشد می توان به سابقه فعالیت صرافی، کارمزد پایین، رابط کاربری ساده و تعداد بالای ارزهای دیجیتال تحت پوشش آن اشاره کرد.

پس از انتخاب صرافی و طی کردن مراحل ثبت نام و احراز هویت، می توانید در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت خود را آغاز کنید. آنچه در این بازار مهم است، داشتن یک استراتژی مشخص برای کسب سود می باشد. برخی ترجیح می دهند با تکیه بر دانش تحلیل تکنیکال، خرید و فروش داشته باشند و به اعتقاد عده ای سرمایه گذاری بلند مدت روی ارزهای دیجیتال، بهترین راه برای کسب سود از این بازار پرتلاطم است.

بهترین روش خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران
آموزش گام به گام خرید تتر با ویزا کارت

با اکس اونیکس، بی دردسر در بازار رمزارزها ترید و سرمایه گذاری کنید

بازار ارزهای دیجیتال یکی از محبوب ترین بازارهای مالی به شمار می آید. در سال های اخیر ارزش بازار کریپتوکارنسی ها به بیش از 200 میلیارد دلار رسیده است. یکی از روش های خرید ارز دیجیتال، خرید از طریق مستر کارت و ویزا کارت از صرافی های خارجی است؛

اما به دلیل محدودیت های ناشی از تحریم این روش ریسک های زیادی دارد. چرا که خرید از این صرافی فقط با تغییر آی پی ممکن است و در صورتی که صرافی تشخیص دهد که آی پی شما متعلق به ایران است، حساب شما مسدود خواهد شد و هیچ راهی برای بازگشت دارایی های شما نیز وجود نخواهد داشت.

از این رو، کم ریسک ترین راه برای ترید یا سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، استفاده از یک صرافی معتبر داخلی است. اگر شما هم قصد دارید به این بازار وارد شوید، می توانید به وب سایت اکس اونیکس مراجعه کنید. صرافی اکس اونیکس یکی از معتبرترین صرافی های داخلی است که با رابط کاربری ساده و کاربردی، خدمات خود را به صورت 24 ساعته در اختیار شما قرار می دهد.

سوالات متداول درباره خرید ارز دیجیتال با مسترکارت و ویزا کارت 

بهترین روش خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران چیست؟

بهترین روش برای ورود به بازار رمز ارزها استفاده از خدمات صرافی های معتبر داخلی از جمله اکس اونیکس است.

ویزا کارت و مستر کارت چه تفاوتی با هم دارند؟

هرکدام از این کارت های اعتباری به هر حال از سوی شرکت های مختلفی صادر می شوند و از نظر کیفیت خدمات تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

آیا خرید ارز دیجیتال با مستر کارت و ویزا کارت در ایران امکان پذیر است؟

به دلیل تحریم ها برای استفاده از کارت های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا کارت باید از طریق وب سایت های واسطه اقدام کنند

به این مطلب امتیاز دهید

2.97 /5
تعداد شمارش آرا : 32

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد