کاهش ارزش بازار NFT

کاهش ارزش بازار NFT

کاهش ارزش بازار NFT خبر بسیار بدی برای معامله‌گران در این حوزه است. در ادامه بیشتر درباره این افت و مسائل پیرامون آن صحبت می‌کنیم.

ارزش بازار NFT در هفته گذشته با افت شدیدی مواجه شده است. اگرچه روند این بازار در سال 2022 برخلاف ارزهای دیجیتال از رونق خوبی برخوردار بود، اما افت اخیر بازارهای مالی بر حوزه NFT نیز تاثیر گذاشته است و این بازار نیز اکنون با رکود عظیمی مواجه است.

دلایل متعددی درباره افت بازارهای مالی به‌خصوص ارزهای دیجیتال و NFT مطرح می‌گردد. عمده‌ترین دلیلی که کارشناسان بر آن تکیه می‌کنند، اقدام سیاستی فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا) در جهت کاهش تورم فزاینده در این کشور است.

با اینحال مسئله محدود به این نمی‌شود. در این نوشتار بیشتر درباره کاهش ارزش بازار NFT صحبت می‌کنیم.

عملکرد بازار NFT

کالکشن توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)  آزمایشگاه‌های یوگا در 24 ساعت گذشته با کاهش چشمگیری در حجم تراکنش‌ها مواجه شده است.

طبق داده‌های موجود ارزش بازار Otherdeed اندکی بیش از 50 درصد کاهش یافته است، این عدد برای مجموعه Mutant Ape Yacht Club (MAYC) چهل و شش درصد و برای مجموعهBored Ape Yacht Club (BAYC)  25درصد بوده است.

این کالکشن‌ها سه مجموعه از پنج مجموعه برتر معامله شده در سطح جهان را تشکیل می‌دهند. همه آنها به جز Otherdeeds نیز در طول هفت روز گذشته نزدیک به 50 درصد کاهش حجم داشته‌اند که این خود نشان‌دهنده وضعیت کلی بازار است.

کاهش ارزش بازار NFT

در میان ده مجموعه برتر از نظر حجم فروش، تنها سه مجموعه در هفته گذشته رشد داشتند. CyberBrokers که در رتبه دوم کالکشن‌های برتر NFT قرار دارد، حدود 4124 درصد رشد داشته است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
سطح جدید بازی همستر کامبت

آزوکی که در جایگاه پنجم این رتبه‌بندی قرار دارد، 7.5 درصد افزایش را تجربه کرده است. همچنین مجموعه Doodles نزدیک 22.74 درصد رشد داشته است.

وضعیت کلی بازار نیز از روند این کالکشن‌ها پیروی می‌کند، چراکه در 24 ساعت گذشته حجم کل بازار NFT 31 درصد و به میزان 113 میلیون دلار کاهش پیدا کرد.

همچنین ارزش کل بازار NFT در مدت مشابه با افت قابل توجهی روبرو بوده و به میزان 19.5 میلیارد دلار کاهش یافته است.

علاوه بر این مجموعه‌هایی از آزمایشگاه‌های یوگا، که همگی در اتریوم معامله می‌شوند، NFT در هفت روز گذشته متحمل ضرر دو رقمی شده‌اند.

به طور متوسط، حجم فروش در میان اتریوم (ETH)، Solana (SOL)، Flow (FLOW)، Avalanche (AVAX)، Ronin، BSC (BNB)، WAX (WAXP) و Panini حدود 22.5 درصد کاهش یافته است. بر اساس داده‌های CryptoSlam، تنها حجم فروش Polygon (MATIC) و Tezos (XTZ) به ترتیب 16.5٪ و 58.8٪ افزایش یافته است.

کیف پول‌های فعالی که در هفت روز گذشته معامله NFT انجام داده‌اند، همراه با تعداد کل خریداران منحصربه‌فرد از اول ماه مه به‌طور پیوسته کاهش یافته‌اند.

کیف‌پول‌های فعال در بازار با 69 درصد کاهش به  16792 و خریداران منحصربه‌فرد با افت تکان‌دهنده 84 درصدی به 10503 رسیده‌اند. همه این داده‌ها نشان از افت قابل توجه در ارزش بازار NFT می‌دهند.

نظر شما درباره کاهش ارزش بازار NFT

همانطور که احتمالا داده‌ها را مشاهده کردید، هم مجموعه‌های مشهور و برتر بازار NFT با افت شدید روبرو بودند و هم به طورکلی خود بازار NFT شاهد کاهش ارزش شدید بوده است.

با اینکه عملکرد بازار NFT در سال 2022 بسیار بهتر از بازار ارزهای دیجیتال بوده است، اما اکنون رکود جاری بر این حوزه نیز تاثیر گذاشته است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
افزایش نرخ لکوئید شدن ارزهای دیجیتال به 1 میلیارد دلار

اکنون از شما کابران صرافی اکس اونیکس می‌پرسیم که آیا به‌نظر شما این کاهش ارزش بازار NFT در آینده ادامه خواهد داشت و یا یک روند موقتی است.

همچنین اگر می‌خواهید به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید، وب سایت اکس اونیکس بهترین گزینه برای شما است.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد