معرفی 8 ارزهای دیجیتال آینده دار برای سرمایه گذاری

معرفی 8 ارزهای دیجیتال آینده دار برای سرمایه گذاری
علی ذوالقدر
تاریخ انتشار 2022-05-24

رمزارزها در حال تبدیل شدن به مرکز توجهات در جهان اقتصادی هستند. رشد دارایی های دیجیتال هیچ نشانه‌ای از کند شدن ندارد. بیت کوین، با ارزش‌ترین ارز رمزنگاری شده جهان می باشد.

این امر عمدتاً ناشی از احساسات رو به رشد بازار است که مرهون تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده بوده چراکه آنها به جای سرکوب بازار، به موضع معتدلی در مورد ارزهای دیجیتال روی آوردند.

با این حال این تنها بیت کوین نیست که ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. کوین‌ها و توکن‌های دیگری وجود دارد که می‌توان از سرمایه‌گذاری در آن سود برد.

به‌همین جهت در این نوشتار بیشتر درباره ارزهای دیجیتال آینده ‌دار و توکن‌های با بیشترین پتانسیل صحبت خواهیم کرد.

ارزهای دیجیتال آینده ‌دار ارزان کدامند ؟

در حال حاضر، بیش از 100 آلت کوین به ارزش بیش از 1 میلیارد دلار وجود دارد که به معنای شکوفایی اکوسیستم دیجیتال است. مهمترین رمزارز پس از بیت کوین، ارز دیجیتال اتریوم است که ارزش بازار آن 506 میلیارد دلار است.

در این مقاله بیشتر درباره ارزهای دیجیتال آینده دار و دارای پتانسیل صحبت خواهیم کرد.

ارز دیجیتال سلسیوس Celsius (CEL-USD)

سلسیوس که در سال 2017 توسط الکس ماشینسکی و دانیل لئون راه اندازی شد، یک پلتفرم خدمات مالی یکپارچه با بلاک چین برای کاربران ارزهای دیجیتال است.

دارندگان این رمزارز، بر اساس دارایی‌های خود سود دریافت می‌کنند. پس از ایجاد یک حساب پس‌انداز رمزنگاری، سرمایه گذاران می توانند بازدهی کسب کنند.

توکن اصلی سلسیوس، CEL-USD، عملکردهای داخلی مختلفی مانند پاداش و افزایش پرداخت‌های کاربر را در صورت استفاده به عنوان ارز پرداخت انجام می‌دهد.

کاربران می‌توانند به پلتفرم سلسیوس هم در وب و هم در اپلیکیشن موبایل آن دسترسی داشته باشند.

ارز دیجیتال سلسیوس
ارز دیجیتال سلسیوس یکی از ارزهای دیجیتال آینده دار

CEL-USD در حال حاضر حدود 5 دلار معامله می شود. از اول سال تا به امروز حدود 8 درصد کاهش یافته است. ارزش بازار این رمزارز 1.2 میلیارد دلار است.

سلسیوس در حال حاضر بر اساس CoinMarketCap به عنوان هشتاد و هشتمین ارز دیجیتال بزرگ در بازار شناخته می‌شود. با توجه به پتانسیل این رمزارز می‌توانیم آن را در لیست ارزهای دیجیتال آینده ‌دار قرار بدهیم.

ارز دیجیتال چیلیز Chiliz (CHZ-USD)

چیلیز Chiliz برای اولین بار در سال 2018 معرفی شد. این رمزارز یکی دیگر از ارزهای دیجیتال آینده دار است. چیلیز بر کسب درآمد و مشارکت طرفداران در دنیای ورزش تمرکز دارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
شاخص ترس و طمع چیست ؟ معرفی شاخص ترس و طمع بیت کوین

Chiliz.net اولین صرافی ورزشی مبتنی بر توکن در سراسر جهان است که در آن طرفداران می توانند توکن های مارک ورزشی را مبادله کنند.

چیلیز با چندین موسسه ورزشی پیشرو جهانی مانند یوونتوس، آرسنال، بارسلونا، منچسترسیتی و پاری سن ژرمن شراکت دارد. این پلتفرم همچنین به کاربران این شانس را می‌دهد که در مدیریت برندهای ورزشی مورد علاقه خود شرکت کنند.

نگه داشتن واحد پول بومی، CHZ-USD، به هواداران اجازه می دهد تا در باشگاه خود سهام داشته باشند.

ارز دیجیتال چیلیز
ارز دیجیتال چیلیز یک توکن هواداری

علاوه بر این، CHZ-USD پلت فرم Socios.com را نیز تقویت می کند. این کریپتو در حال حاضر روی 32 سنت قرار دارد. این توکن دیجیتال با ارزش بازار نسبتاً کوچک 1.9 میلیارد دلاری در حال حاضر به عنوان شصت و هشتمین آلت کوین بزرگ بازار شناخته می‌شود.

ارز دیجیتال الروند Elrond (EGLD-USD)

الروند که در جولای 2020 توسط بنیامین و لوسیان مینکو راه اندازی شد، یک بلاک چین اشتراکی با تمرکز بر مقیاس پذیری است. این پلتفرم توانایی پشتیبانی از مقادیر زیادی از تراکنش‌ها را دارد.

پروتکل الروند سرعت تراکنش بسیار بالایی را از طریق اشتراک گذاری ارائه می‌دهد. توکن اصلی الروند، EGLD-USD، عملکردهای داخلی مختلفی مانند پرداخت هزینه و پاداش را انجام می دهد.

ارز دیجیتال الروند
ارز دیجیتال الروند مناسب برای سرمایه گذاری

EGLD-USD در حال حاضر حدود 270 دلار است. در 12 ماه گذشته بیش از 3400٪ افزایش قیمت داشته است. این آلت کوین در یک ماه گذشته حدود 19 درصد افزایش یافته است.

با ارزش بازار بیش از 5.3 میلیارد دلار، در حال حاضر بر اساس CoinMarketCap به عنوان سی و هفتمین ارز دیجیتال بزرگ در بازار قرار دارد. این ارز را قطعا می‌توانیم در لیست ارزهای دیجیتال آینده ‌دار ارزان قرار دهیم.

ارز دیجیتال فایل کوین Filecoin (FIL-USD)

ارز Filecoin که یک سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز است که هدف آن «ذخیره مهم ترین اطلاعات بشریت» است، یکی دیگر از ارزهای دیجیتال آینده دار است.

Filecoin از ماهیت غیرمتمرکز خود برای محافظت از یکپارچگی مکان داده‌ها استفاده می کند که باعث می‌شود به راحتی قابل بازیابی بوده و سانسور آن دشوار باشد.

شرکت در شبکه Filecoin از طریق استخراج و ذخیره به کاربران امکان می‌دهد تا پاداش‌های بیشتری را کسب کنند. این ارز دیجیتال شرکت کنندگان را تشویق می‌کند تا صادقانه عمل کنند و تا حد امکان داده ها را ذخیره کنند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ارزهای دیجیتال زیر یک دلار که زندگیتان را متحول می کند ! ?
ارز دیجیتال فایل کوین
ارز دیجیتال فایل کوین مناسب برای خرید و سرمایه گذاری بلند مدت

FIL-USD سال 2021 را در حدود 22 دلار آغاز کرد. اکنون این آلت کوین با قیمتی در حدود 66 دلار معامله می شود. Filecoin در حال حاضر حدود 87% YTD بازدهی داشته است، اما در طول یک ماه گذشته نیز 12% کاهش را تجربه کرده است.

با ارزش بازار بیش از 7.5 میلیارد دلار، در حال حاضر به بیست و هفتمین کوین دیجیتال بزرگ در بازار تبدیل شده است.

ارز دیجیتال Flow (FLOW-USD)

ارز دیجیتال Flow که توسط Dapper Labs راه اندازی شد، یکی دیگر از ارزهای دیجیتال آینده دار است. این پلتفرم برای توسعه دهندگان بازی‌ها، برنامه‌ها و دارایی های دیجیتال مناسب است.

ارز دیجیتال فلو
ارز دیجیتال Flow

FLOW-USD توکن بومی است که شبکه را تقویت می کند. سرمایه گذاران برجسته در Dapper Labs عبارتند از Coinbase (NASDAQ:COIN)، Alphabet’s (NASDAQ:GOOG) (NASDAQ:GOOGL) Google Ventures و Zynga (NASDAQ:ZNGA).

ارز دیجیتال سولانا Solana (SOL-USD)

سولانا که در اوایل سال 2020 توسط آناتولی یاکوونکو راه اندازی شد، قصد دارد با شبکه اتریوم در فضای غیرمتمرکز مالی رقابت کند.

پلتفرم Solana از معماری اجماع ترکیبی پروتکل‌های اثبات سهام (PoS) و اثبات تاریخ (PoH) پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، دارایی دیجیتال به طور فزاینده‌ای برای برنامه های غیرمتمرکز (dApps)  توکن های غیرقابل تعویض استفاده می شود.

در نهایت سولانا یکی از سریع ترین پروتکل‌های بلاک چین نیز هست.

سولانا
سرمایه گذاری در ارز دیجیتال سولانا

واحد پول بومی آن، SOL-USD، در حال حاضر بالای 200 دلار است. سولانا تقریباً 12000٪ رشد قیمت به دست آورده است. سولانا با ارزش بازار حدود 62 میلیارد دلار، اکنون ششمین آلت کوین بزرگ در بازار است.

شواهد نشان می‌دهد که این رمزارز را می‌توانیم در لیست ارزهای دیجیتال آینده ‌دار قرار دهیم.

ارز دیجیتال ترا Terra (LUNA-USD)

ارز Terra که در سال 2018 ایجاد شد، یک پروتکل بلاک چین مبتنی بر لایه‌بندی است که از استیبل کوین های ثابت فیات، مانند TerraUSD (CCC:UST-USD) برای پردازش پرداخت ها استفاده می‌کند.

LUNA واحد پول بومی پروتکل Terra است. این توکن، به عنوان یک دارایی ذخیره برای تثبیت قیمت این استیبل کوین ها استفاده می‌شود. به عنوان مثال، برای ضرب کردن توکن‌های TerraUSD، LUNA  سوخته می‌شود.

ارز دیجیتال ترا
ارز دیجیتال ترا Terra

شبکه Terra نیز اخیراً ارتقاء قابل توجهی را پشت سر گذاشته است. یکی از مقاله‌های CoinDesk اشاره می‌کند که این ارتقا مهم است زیرا استاندارد ارتباطات بین بلاک چین را فعال می‌کند.

این ارتقا به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی LUNA، استیبل کوین TerraUSD (UST) و سایر دارایی‌ها را از Terra به شبکه‌های دیگر انتقال دهند.

LUNA در حال حاضر با قیمت حدود 43 دلار معامله می شود. این رمزارز در 12 ماه گذشته حدود 6500% YTD و 13600% افزایش قیمت داشته است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بیت کوین برای اولین بار از ۶۸ هزار دلار گذشت، اتریوم نیز رکورد زد

همچنین این آلت کوین نیز در یک ماه گذشته بیش از 30 درصد افزایش یافته است. با ارزش بازار 17.5 میلیارد دلاری امروز، در حال حاضر به عنوان یازدهمین آلتکوین بزرگ در بازار قرار دارد.

ارز دیجیتال ویوز Waves (WAVES-USD)

Waves آخرین رمزارزی است که در لیست ارزهای دیجیتال آینده ‌دار قرار می‌گیرد. اساسا Waves یک پلتفرم بلاک چین برای ساخت dapp ها و قراردادهای هوشمند و همچنین راه اندازی توکن‌های رمزنگاری سفارشی است.

این پلتفرم از گونه‌ای از مکانیسم اجماع PoS به نام اثبات سهام اجاره‌ای استفاده می‌کند.

ارز دیجیتال ویوز
ارز دیجیتال ویوز Waves

توکن اصلی شبکه، WAVES-USD، به عنوان انگیزه‌ای برای استخراج پاداش‌ها، پرداخت‌ها و حق رای استفاده می‌شود. کریپتو در حال حاضر حدود 28 دلار است.

در 12 ماه گذشته حدود 360 درصد YTD و حدود 760 درصد افزایش یافته است. همچنین طی یک ماه گذشته حدود 13 درصد رشد داشته است.

این آلت کوین با ارزش بازاری نزدیک به 3 میلیارد دلار در حال حاضر به عنوان پنجاه و چهارمین ارز دیجیتال بزرگ در بازار و یکی دیگر از ارزهای دیجیتال آینده دار می باشد.

آینده دار ترین ارز دیجیتال کدام است ؟

ارزهای دیجیتال توانسته‌اند، جای خود در اقتصاد جهانی باز کنند. این رشد سریع و باورنکردنی ارزهای دیجیتال اگرچه بسیاری از جمله مقامات سیاسی و اقتصادی عمده جهان را نگران کرده‌ است، اما در مقابل مردم و سرمایه‌گذران استقبال خوبی از آن کرده‌اند.

با توجه به پتانسیل بازار دارایی‌های دیجیتالی می‌توان گفت که این رشد تازه اول راه است و می‌توان امید داشت که در آینده نه‌چندان دور ما شاهد غلبه این دارایی‌ها در سطح جهان باشیم.

این رشد توجه باعث شده که افراد جدید به فکر خرید و یا نگه‌داری ارزهای دیجیتال بیافتند. اکثر این افراد ممکن است، آشنایی دقیق با این فضا نداشته باشند برای همین اطلاعات و داده درباره ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین و اتریوم می‌توانند به سرمایه‌گذاری این افراد کمک شایانی بکند.

در همین‌راستا ما در این مقاله تلاش کردیم برخی از ارزهای دیجیتال آینده دار را به شما معرفی کنیم.

امیدواریم که توانسته باشیم در این جهت کمکی به شما برسانیم. برای این که با ارزهای دیجیتال آینده دار ارزان آشنا شوید توصیه می‌کنیم مقاله ارزهای دیجیتال زیر یک دلار  را مطالعه کنید.

البته راه دیگر شناسایی ارزهای دیجیتال آینده دار آموزش و تحلیل است. پس تا می‌توانید آموزش ببینید و وبلاگ صرافی اکس اونیکس را دنبال کنید.


دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد