ارز شیبا برای کدام کشور است؟

ارز شیبا برای کدام کشور است؟

سکه شیبا اینو که با نام SHIB نیز شناخته می شود، یک ارز دیجیتال است که در ماه های اخیر بسیار محبوب شده و استقبال کاربران دنیای ارز دیجیتال از آن بسیار زیاد بوده است. نماد این کوین نژادی ژاپنی از سگی است که در اینترنت میم بسیار محبوبی بوده و با الهام از ارز دیجیتال “دوج” ساخته شده است. شیبا اینو توسط برخی از علاقه مندان به “قاتل دوج کوین” لقب گرفته است. اما این سکه از کجا آمده است؟ کدام کشور مسئول ایجاد آن است؟ ارز شیبا برای کدام کشور است؟

در این مقاله به خاستگاه ارز دیجیتال شیبا اینو می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم تا متوجه بشیم این کوین برای اولین بار در کجا و به دست چه کسانی ساخته شد. برای پیدا کردن پاسخ این سوال‌ها و سوال‌های دیگر این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

به وجود آمدن کوین شیبا اینو

رمز ارز شیبا اینو در آگوست 2020 به عنوان یک توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم ایجاد شد. وایت پیپر این ارز بیان می کند که هدف از ساخت آن ارائه جایگزینی غیرمتمرکز برای بانکداری سنتی و ارائه راهی برای مشارکت در اکوسیستم جامعه محور است. وایت پیپر همچنین اشاره می‌کند که این سکه با عنوان «ارز دیجیتال با هدف شوخی و خنده» ایجاد شده است و قرار نبوده که خیلی جدی گرفته شود.

ارز دیجیتال شیبا اینو علیرغم آغازش که با شوخی و خنده همراه بود، به سرعت در میان علاقمندان به ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار گرفت. محبوبیت آن در ماه مه 2021 به شدت افزایش یافت، زمانی که در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال مانند Binance و Coinbase نیز فهرست شد و در میان گزینه‌های موجود برای خرید و فروش قرار گرفت. این موضوع باعث شد که قیمت آن به طور سرسام آوری افزایش یابد و برخی از سرمایه گذاران بازدهی بیش از 10000٪ را تجربه کنند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آموزش استخراج اتریوم

به شهرت رسیدن SHIB

یکی از عواملی که در به شهرت رسیدن شیبا اینو نقش بسزایی دارد، جامعه‌ی فعال و اختصاصی آن است. این سکه با بیش از 400000 فالوور در توییتر و فالوورهای زیادی در Reddit، حضوری بسیار قوی در رسانه های اجتماعی دارد. جامعه آن همچنین چندین طرح از جمله صندوق نجات شیبا اینو و فروشگاه کالا را راه اندازی کرده است.

علاوه بر این، Shiba Inu از محبوبیت Dogecoin، یکی دیگر از رمز ارزهای مبتنی بر میم که در سال 2013 ایجاد شد، بهره زیادی برده است. Dogecoin در سال 2021 طرفداران زیادی به دست آورد، تا حدی که به تأیید چهره‌های برجسته‌ای مانند ایلان ماسک رسید. این محبوبیت به سکه شیبا اینو نیز سرایت کرد و توسط برخی از کاربران جامعه‌ی خود “قاتل دوج کوین” لقب گرفته است.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که سکه شیبا اینو هنوز یک سرمایه گذاری بسیار پرخطر است. ارزش آن مدام در نوسان است و چشم‌انداز بلندمدت نامشخصی دارد. معامله‌گران همواره باید صرافی معتبری برای خرید و فروش شیبا در نظر داشته باشند و مبالغ کارمزد را نیز جزو هزینه‌های خود محاسبه کنند. البته صرافی‌هایی نیز وجود دارند که بدون کارمزد  خرید و فروش شیبا را انجام می‌دهند، همانند صرافی داخلی و معتبر اکس اونیکس که از معامله‌گران برای این تراکنش هیچگونه کارمزدی دریافت نمی‌کنند. سرمایه گذاران باید احتیاط کنند و قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتال، از جمله SHIB مشورت و اطلاعات کسب کنند.

ویژگی های شیبا اینو کوین

  • کوین شیبا اینو یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم بنا شده است و از فناوری مشابه سایر توکن‌های ERC-20 استفاده می‌کند. به این معنی که می‌توان آن را در هر کیف پول اتریومی که از توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کند، ذخیره کرد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد SHIB توکنومیک آن است که شامل عرضه کل بزرگی از 1 کوادریلیون توکن است. این کار برای آن انجام شده تا در دسترس طیف وسیع‌تری از سرمایه گذاران قرار بگیرد.
  • یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه Shiba Inu، صرافی غیرمتمرکز ShibaSwap” ” آن است. ShibaSwap به کاربران اجازه می دهد تا SHIB و سایر توکن های ERC-20 را بدون نیاز به یک صرافی متمرکز معامله کنند. همچنین دارای استخرهای نقدینگی است که به کاربران این امکان را می دهد تا در ازای ارائه نقدینگی به پلتفرم پاداش دریافت کنند.
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
شت کوین چیست ؟ + معرفی معروف ترین شت کوین ها?

موارد استفاده از شیبا اینو

 

ارز دیجیتال شیبا اینو در درجه اول می تواند برای سرمایه گذاری‌ استفاده شود و بسیاری از سرمایه‌گذاران امیدوارند که از نوسانات قیمت آن سود بسیاری ببرند. با این حال، برخی از علاقمندان نیز معتقدند که SHIB پتانسیل استفاده در برنامه های کاربردی دنیای واقعی را دارد.

یکی از موارد استفاده از شیبا اینو، ظرفیت آن به عنوان ارز جاری برای پرداخت است. برخی از بازرگانان شروع به پذیرش SHIB برای پرداخت‌ها کرده‌اند و درصد تاجرانی که روزانه از همین روش برای انجام پرداخت‌های مالی خود استفاده می‌کنند رو به رشد است.

یکی دیگر از موارد استفاده که SHIB ظرفیت آن را دارد، استفاده برای حمایت از اهداف خیریه است. صندوق نجات شیبا اینو، که توسط جامعه SHIB راه اندازی شده است، با هدف حمایت از سازمان های نجات حیوانات در سراسر جهان با هدف تقویت همین فرضیه راه‌اندازی شده است. این موضوع نشان می‌دهد که SHIB علاوه بر داشتن پتانسیل برای یک سرمایه گذاری سوداگرانه، دارای پتانسیل استفاده برای منافع اجتماعی نیز هست.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد شیبا اینو مانند عرضه اولیه زیاد و تبادل غیرمتمرکز آن، این ارز دیجیتال را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند. با این حال، مانند هر سرمایه گذاری دیگری، برای سرمایه گذاران مهم است که وضعیت بازار را قبل از سرمایه گذاری در SHIB بررسی کنند و از صرافی‌های معتبر مانند اکس اونیکس برای معاملات خود استفاده نمایند.

کشور سازنده شیبا اینو

پاسخ این است که سکه شیبا اینو توسط یک فرد یا گروهی از افراد ناشناس ایجاد شده است که هویت آن‌ها تا به امروز همچنان ناشناخته باقی مانده است. برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، SHIB عرضه اولیه سکه (ICO) یا پیش استخراج نداشته است. به این معنی که سازندگان قبل از انتشار آن برای عموم، هیچ سکه ای را به خود اختصاص ندادند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
چه کسانی از شیبا حمایت می‌کنند؟

با این حال، برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که سازندگان سکه شیبا اینو ممکن است در چین مستقر باشند. زیرا این سکه طرفداران قابل توجهی در آن کشور به دست آورده است. در واقع بخش بزرگی از حجم معاملات SHIB از صرافی های چین حاصل می شود.

ذکر این نکته ضروری است که ناشناس بودن سازندگان سکه شیبا اینو باعث نگرانی سرمایه گذاران شده است. اینکه نهادی شناخته شده شیبا اینو را هدایت نمی‌کند نکته‌ی منفی است که همواره کارشناسان بازار را نگران می‌کند. بدون یک تیم پشتیبان شناخته شده‌ی مسئول برای شیبا اینو کوین، کسی وجود ندارد که در قبال مسائل یا نگرانی‌های احتمالی که ممکن است ایجاد شود پاسخگو باشد.

با این وجود کوین Shiba Inu جامعه ای اختصاصی از طرفداران را به دست آورده است که به پتانسیل آن به عنوان یک ارز دیجیتال قانونی اعتقاد دارند. برخی حتی حدس می زنند که محبوبیت آن ممکن است همچنان در حال افزایش باشد و در نهایت از نظر ارزش و محبوبیت با Dogecoin رقابت کند.

بنابراین متوجه شدیم که سکه شیبا اینو توسط سازندگان ناشناس ایجاد شده و کشور مبدا آن نیز ناشناخته باقی مانده است. با این حال، طرفداران قابل توجهی در چین به دست آورده است و توجه علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. افزایش شهرت آن را می‌توان به جامعه فعال آن و محبوبیت Dogecoin نسبت داد. در حالی که آینده آن نامشخص است، SHIB مطمئناً در دنیای ارزهای دیجیتال نامی برای خود دست و پا کرده است.


برچسب ها

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد