بیت کوین رایگان (free bitcoin) | آیا بیت کوین رایگان واقعیت دارد؟

بیت کوین رایگان (free bitcoin) | آیا بیت کوین رایگان واقعیت دارد؟
نگار نبئی
تاریخ انتشار 2022-07-27

در سال های اخیر بیت کوین به عنوان رمز ارزی که بیشترین مارکت کپ را به خود اختصاص داده است، به یک گزینه ایده آل برای سرمایه گذاری بلند مدت تبدیل شده است. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا می توان این ارز دیجیتال را به صورت رایگان نیز به دست آورد.

در پاسخ به این پرسش باید گفت که کسب بیت کوین به صورت رایگان ساده تر از آن چیزی است که انتظار دارید. البته برخی از روش های دریافت بیت کوین به تلاش آنچنانی نیاز ندارند؛ اما باید اندکی سرمایه گذاری کنید. در این مطلب با بهترین روش های دریافت بیت کوین رایگان آشنا می شویم.

برای آشنایی بیشتر با پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین حتما مطالب آموزش ارز دیجیتال بیت کوین را مطالعه نمایید.

بیت کوین رایگان (free bitcoin)
بیت کوین رایگان و انواع روش های کسب آن

از بیت کوینی که هولد می کنید، سود کسب کنید

یکی از راه های دریافت بیت کوین این است که در ازای بیت کوینی که هولد می کنید، پاداش دریافت کنید. به این منظور تنها باید یک حساب پس انداز کریپتویی را پیدا کنید که در ازای واریز رمز ارز خود به آن، به شما سود بدهد.

با این حال این کار با ریسک هایی همراه است؛ چرا که این احتمال وجود دارد که صرافی هک شود و دارایی خود را از دست بدهید. در بازار ارز دیجیتال این خود شما هستید که باید در درجه اول مسئولیت نگهداری از دارایی خود را بر عهده بگیرید.

برخی از محبوب ترین پلتفرم ها برای کسب سود عبارت اند از: BlockFi، Nexo، Crypto.com و Celsius Network. برای مثال سرمایه گذاران می توانند با استفاده از وب سایت Crypto.com به میزان 3 درصد سود از ارزهای شناخته شده ای مانند بیت کوین، اتریوم، USDC و سولانا کسب کنند.

آنچه در مورد ساختار درآمدی Crypto.com جالب است این است که در مورد اختصاص درآمد سطح بندی خاصی وجود دارد. کاربرانی که توکن CRO – توکن بومی این پلتفرم – را استیک می کنند، از پتانسیل بالاتری برای کسب درآمد برخوردار هستند.

همچنین هرچه مدت زمان قفل کردن کریپتو در حساب پس انداز کریپتویی بیشتر باشد، بازدهی درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود که این معیار در سایر حساب های پس انداز نیز به کار گرفته می شود.

بیت کوین رایگان واقعی
راه های کسب بیت کوین

کسب بیت کوین رایگان از طریق استیکینگ

به فرآیند قفل کردن توکن ها در یک “قرارداد هوشمند” استیکینگ گفته می شود که به اعتبارسنجی تراکنش ها در شبکه بلاک چین کمک می کند. هر زمان که توکن های استیک شده برای راستی آزمایی معاملات در یک بلاک چین خاص برگزیده شوند، به شما پاداش تعلق می گیرد که بخشی از کارمزد تراکنش به شمار می آید.

استیکینگ ارز دیجیتال کمی شبیه به استفاده از حساب های پس انداز ارز دیجیتال است. استیکرها باید توکن های خود را برای استفاده شخص ثالث قفل کنند و در ازای این کار، توکن هایی را به عنوان سود دریافت می کنند.

تفاوت اصلی استیکینگ با حساب های پس انداز کریپتویی این است که این حساب ها هیچ تاثیری روی عملکرد اقتصادی بلاک چین ندارند. به طور کلی، استیکینگ از پاداش بیشتری نسبت به حساب های پس انداز کریپتویی برخوردار است؛ چرا که این فرآیند ریسک بالاتری دارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آیا کاردانو جایگزین بیت کوین و اتریوم خواهد شد؟

از سوی دیگر استیکینگ باعث افزایش ایمنی شبکه نیز می شود. علاوه بر این، برای دریافت آرای حاکمیتی به استیکینگ نیاز است. از این آرا برای حمایت از ایده های جدید برای تعیین جهت گیری بلاک چین استفاده می شود.

استخراج بیت کوین رایگان واقعی
روش های کسب بیت کویین

مقدار درآمدی که می توان از طریق استیکینگ به دست آورد، به چند عامل بستگی دارد. مهم ترین عامل میزان تراکم شبکه است. هرچه افراد بیشتری استیک کنند، درآمد بالقوه شما نیز کاهش پیدا می کند.

با این حال، عوامل دیگری مانند نرخ کمیسیون نیز در میزان درآمد دریافتی نقش دارند. فرآیند استیکینگ در چند سال گذشته بسیار آسان شده است. تعدادی از صرافی های محبوب اکنون از استیکینگ و همچنین حساب های پس انداز کریپتویی پشتیبانی می کنند.

شرکت هایی هم که به طور انحصاری برخی از دارایی های ارز دیجیتال را استیک می کنند، افزایش یافته اند که Lido.Fi و StakeWise محبوب ترین آن ها هستند.

روش ییلد فارمینگ (Yield Farming)

ییلد فارمینگ یکی از پرریسک ترین و پیچیده‌ترین روش‌های کسب درآمد برای سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال است. این فرآیند از فناوری مالی غیرمتمرکز معروف به AMM –  استفاده می کند.

صرافی های مبتنی بر AMM برای کار به استخرهای نقدینگی متکی هستند. سرمایه‌گذاران می‌توانند توکن‌های خود را در ازای بهره یا گاها بخشی از کارمزدی که برای هر معامله پرداخت می‌کنند، به این استخرها قرض دهند.

وقتی استخرها نقدینگی پایینی دارند، صرافی ها به صورت الگوریتمی نرخ APY را افزایش می دهند تا سرمایه گذاران را تشویق به قفل کردن توکن ها کنند. هنگامی که نقدینگی کافی به دست آمد، بازده کاهش می یابد.

ییلد فارمینگ شامل یافتن استخرهای با نقدینگی پایین و پاداش بالا می شود؛ تا زمانی که پتانسیل درآمد کاهش یابد. آنگاه حرکت به سمت استخر بعدی شروع می شود که در آن پاداش بالایی داده می شود. با استفاده از استراتژی های مناسب، امکان کسب درآمد با بازدهی 100% نیز با این روش وجود دارد.

بیت کوین رایگان با گوشی
بدست اوردن بیت کوین رایگان با گوشی

Beefy.finance یکی از محبوب‌ترین پلت‌فرم‌های ییلد فارمینگ است که ارزش کل آن به 470 میلیون دلار می رسد. در این پلتفرم بیش از 700 “vault” (استخرهای مختص به توکن‌های خاص) برای انتخاب وجود دارد.

کاربران می توانند رمز ارز خود را در استخر ذخیره کرده و سود کسب کنند. این پلتفرم حتی می‌تواند به افرادی که ریسک گریز هستند کمک کند تا از استخرهای درآمد پر ریسک اجتناب کنند.

کسب درآمد از طریق تماشای فیلم های آموزشی

پلتفرم‌ های مختلف کریپتویی در ازای انجام کار های مختلف و تماشای فیلم‌ های آموزشی، “بیت کوین رایگان” به مشتریان خود می‌دهند. این یک نقطه شروع خوب برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال است.

این پلتفرم ها به کاربران خود جدید در ازای فراگیری نکات مرتبط با ارزهای دیجیتال، پاداش هم می دهند! این فرآیند معمولا تحت عنوان “Learn and Earn” شناخته می شود و کاملا شبیه به انجام وظایف کوچک برای دریافت مقادیر کم بیت کوین است.

این سرویس توسط بسیاری از صرافی‌ های بزرگ ارائه می‌شود و از همین روال پیروی می کنند. برای مثال Coinbase Earn و Binance Academy دو نمونه برجسته از سرویس های یادگیری برای کسب درآمد (learn-to-earn) هستند. نکته جالب توجه این است که پلتفرم محبوب Coinmarketcap نیز یک سرویس یادگیری برای کسب درآمد را ارائه می دهد.

کسب بیت کوین رایگان می تواند برای هر کس که حساب Coinbase دارد دردسترس باشد. این صرافی یک برنامه آموزشی ارائه می‌دهد که برای فراگیری پروژه‌های بلاک چین پاداش پرداخت می‌کند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آیا اتریوم کلاسیک بخریم؟

مقدار پاداش بسته به هر کوین خاص متفاوت است. مبلغ دریافتی به ازای شرکت در هر کوئیز را می توان با استفاده از Coinbase Pro به بیت کوین تبدیل کرد. هر کاربر واجد شرایط کوین بیس می تواند با تماشای محتوای آموزشی تهیه شده مخصوص هریک از رمز ارزهای پشتیبانی شده در وب سایت، کسب درآمد داشته باشد.

شرکت کنندگان در این طرح برای کسب بیش از 500 دلار بیت کوین رایگان، باید این مراحل را طی کنند:

 • فیلم های آموزشی در مورد کوین مورد نظر را تماشا کنند
 • آزمون تستی را پس از تماشای فیلم ها با موفقیت پشت سر بگذارید
 • ارز دیجیتال را در کیف پول کوین بیس خود دریافت کنید.
سایت های استخراج بیت کوین رایگان
بهترین سایت بیت کوین رایگان 2022

برنامه های رفرال

یکی دیگر از بهترین راه های دریافت بیت کوین رایگان استفاده از برنامه های رفرال است. هرکس می تواند محصولات کریپتویی را در میان دوستان و خانواده خود تبلیغ کند تا پاداش کوچکی کسب کند.

صرافی های برتر ارز دیجیتال در ازای جذب مشتریان جدید، به کسب و کار های نوپا پاداش ثبت نام می دهد. هرکس می تواند با استفاده از یک کد تبلیغاتی خاص یا یک لینک رفرال برای کسب درآمد در این برنامه های رفرال شرکت کند. یکی از محبوب ترین برنامه های رفرال ارز دیجیتال، کوین بیس است که به هر مشتری جدیدی که در صرافی معامله می کند، 10 دلار پاداش می دهد. نحوه دریافت این پاداش نیز به صورت زیر است:

 • از وب سایت دیدن کنید و یک حساب کاربری در کوین بیس ایجاد کنید.
 • لینک رفرال را کپی کنید یا یک ایمیل دعوت به یکی از دوستان خود ارسال کنید.
 • زمانی که کاربر رفرال به میزان بیش از 100 دلار ترید می کند، 10 دلار به شما پرداخت خواهد شد.

افرادی که دارای حساب کاربری در شبکه های اجتماعی یا وب سایت هستند، می توانند در برنامه های همکاری در فروش صرافی برای کسب بیت کوین رایگان شرکت کنند.

برای مثال، Coinbase Affiliates به کاربران خود به مدت سه ماه به میزان 50 درصد از کارمزد معاملاتی مشتریان رفرال پاداش می‌دهد. هرچه تعداد حساب های رفرال بیشتر باشد، پتانسیل بیشتری برای کسب درآمد وجود دارد.

بهترین سایت استخراج ابری بیت کوین رایگان
سایت استخراج بیت کویین رایگان

از ایردراپ استفاده کنید

یکی از راه های دریافت بیت کوین رایگان استفاده از پلتفرم های کریپتویی است که در قالب ایردراپ به شما کوین می دهند. در واقع برخی از پلتفرم ها برای اینکه پایگاه کاربران خود را گسترش دهند این امکان را در اختیار شما قرار می دهند.

همچنین، برخی از توسعه دهندگان بلاک چین که به دنبال این هستند که برای یک ارز دیجیتال جدید طرفدارانی را جمع کنند، از همین روش استفاده می کنند. برای جمع آوری این پاداش های رایگان باید کیف پول ارز دیجیتال شخصی خود را داشته باشید که با بلاک چین کریپتو در ارتباط است. شما می توانید برخی از جدیدترین ایردراپ ها را در سایت airdrops.io/ دنبال کنید.

البته در این مورد باید مراقب کلاهبرداری ها نیز باشید. چرا که ایردراپ ها معمولا بخشی از عرضه اولیه کوین (ICO) هستند که بسیاری از آن ها کلاهبرداری هستند.

از این رو، پیش از شرکت در ایردراپ ها باید در مورد آن ها به اندازه کافی تحقیق کنید. ورود به یک ارز دیجیتال می تواند در ابتدا هیجان انگیز باشد؛ اما چنانچه آن ارز دیجیتال در بازار با استقبال چندانی مواجه نشود، عملا ارزشی ندارد.

بدست اوردن بیت کوین رایگان با گوشی
نرم افزار استخراج بیت کوین رایگان

کسب بیت کوین رایگان با انجام بازی

یکی از راه های دریافت بیت کوین رایگان که در عین حال سرگرم کننده نیز هست، انجام بازی های کریپتویی می باشد. هدف این بازی ها از پرداخت ارز دیجیتال به صورت رایگان، شبیه به هدفی است که ایردراپ ها دنبال می کنند. هدف آن ها این است که جامعه کاربران از آن ها استقبال کنند و از توکن و پلتفرم بازی مرتبط با آن ها استفاده کنند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
چرا تعداد بیت کوین محدود است؟

در ادامه به برخی از این بازی ها اشاره می کنیم:

 • بازی Coin Hunt World: این بازی در اپ استور اپل و گوگل پلی در دسترس است. با انجام بازی شما بیت کوین یا اتریوم رایگان دریافت می کنید
 • کریپتو ورد (CryptoWord): با انجام بازی کریپتو ورد می توانید بیت کوین به دست آورید. شما تنها باید یک سری حروف را به هم وصل کنید تا کلمات را تشکیل دهید. برای به دست آوردن یک واحد ساتوشی باید حداقل 145 امتیاز کسب کنید. این بازی در فروشگاه گوگل پلی موجود است

کسب بیت کوین رایگان با انجام وظایف کوچک

با انجام وظایف کوچک در سایت هایی تحت عنوان “crypto faucets” می توانید به مقدار ناچیزی بیت کوین رایگان دریافت کنید. این وظایف می توانند شامل نظرسنجی، کلیک کردن روی تبلیغات، بازی کردن یا تماشای ویدئو باشد.

البته در این مورد مراقب کلاهبرداری ها نیز باشید. چرا که در برخی از وب سایت ها فرآیند کسب بیت کوین رایگان بیش از حد معمول زمان بر است و این نوع وب سایت ها به احتمال زیاد اسکم هستند.

اگر به اندازه کافی وقت دارید، کسب بیت کوین از سایت های فاست، برای شما گزینه ای مناسب است. دو فاست کریپتویی محبوب که ارزش بررسی دارند، Bituro و Cointiply هستند.

برنامه دریافت بیت کوین رایگان
برنامه کسب بیت کوین رایگان

کسب بیت کوین رایگان؛ ممکن اما بدون سود بالا

دارندگان ارزهای دیجیتال می توانند با روش های زیادی بیت کوین رایگان کسب کنند که بعضی از این روش ها دشوار و بعضی آسان هستند. اگر شما هم به دنبال کسب ارز دیجیتال رایگان هستید، در گام اول می توانید از طریق تماشای فیلم های آموزشی که در صرافی های برتر مانند کوین بیس ارائه می شوند، کسب درآمد داشته باشید.

برخی از روش ها مانند استیکینگ ارز دیجیتال و استفاده از حساب های پس انداز کریپتویی نیز نیاز به سرمایه اولیه دارند؛ اما درآمد حاصل از آن ها بیشتر است. به طور کلی، با استفاده از روش های کسب بیت کوین رایگان، نمی توان درآمد آنچنانی به دست آورد.

بهترین روش برای کسب درآمد؛ خرید بیت کوین با تکیه بر دانش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال است. اکس اونیکس  یکی از معتبرترین صرافی های داخلی می باشد که این بستر را برای شما فراهم کرده است.

از جمله ویژگی های این صرافی رابط کاربری ساده و کارمزد پایین آن است که می تواند سرمایه گذاری و تریدینگ را برای شما به تجربه ای لذت بخش تبدیل کند.

سوالات متداول درباره بیت کوین رایگان

آیا سایت بیت کوین رایگان واقعیت دارد؟

در برخی از وب سایت ها فرآیند کسب بیت کوین رایگان بیش از حد معمول زمان بر است و این نوع وب سایت ها به احتمال زیاد اسکم هستند. البته در این مورد مراقب کلاهبرداری ها نیز باشید.

دریافت بیت کوین رایگان با بازی چگونه است؟

هدف این بازی ها این است که جامعه کاربران از آن ها استقبال کنند و از توکن و پلتفرم بازی مرتبط با آن ها استفاده کنند.

بهترین روش های دریافت بیت کوین رایگان کدام است؟

یکی از بهترین راه های دریافت بیت کوین رایگان استفاده از برنامه های رفرال است. هرکس می تواند محصولات کریپتویی را در میان دوستان و خانواده خود تبلیغ کند تا پاداش کوچکی کسب کند.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 /5
تعداد شمارش آرا : 2

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد