داستان هایی عجیب و باورنکردنی از بیت کوین‌های گمشده

داستان هایی عجیب و باورنکردنی از بیت کوین‌های گمشده

بیت کوین‌های گمشده به یک مشکل در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شده‌اند. داستان‌های زیادی در این باره وجود دارند که برخی معامله‌گران به دلایل مختلفی بیت کوین‌های خود را از دست می‌دهند و هرگز نمی‌توانند به آن‌ها برسند. در این مقاله به داستان افرادی که بیت کوین‌های خود را گم کرده‌اند و به همین دلیل معروف شده‌اند، می‌پردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

آنچه در ادامه خواهید خواند +

چرا افراد بیت کوین‌های خود را گم می‌کنند؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که به صورت غیر متمرکز و بدون نیاز به واسطه‌های مالی، می‌تواند در شبکه بلاکچین معامله شود. بیت کوین‌ها در کیف پول‌های دیجیتال نگهداری می‌شوند که توسط کلید‌های خصوصی و عمومی محافظت می‌شوند.

کلید خصوصی یک رمز عبور است که فقط دارنده کیف پول آن را می‌داند و برای ارسال و دریافت بیت کوین‌ها به آن نیاز دارد. کلید عمومی یک آدرس است که می‌تواند به عموم نشان داده شود و برای دریافت بیت کوین‌ها استفاده می‌شود. بیت کوین‌ها می‌توانند به دلایل مختلفی گم شده یا از دسترس خارج شوند. برخی از این دلایل عبارت‌اند از:

گم شدن کلید کیف پول

اگر کسی کلید خصوصی یا رمز عبور کیف پول خود را فراموش یا آن را گم کند، دیگر قادر به دسترسی به بیت کوین‌های خود نخواهد بود. این بیت کوین‌ها در کیف پول گیر می‌کنند و هیچ راهی برای بازیابی آن‌ها وجود ندارد. یکی از علت‌های افزایش بیت کوین‌های گمشده همین مشکل از دست دادن کلید کیف پول است. بر اساس گزارش نیویورک‌تایمز، حدود ۲۰ درصد از کل بیت کوین‌های در حال گردش (حدود 5/18 میلیون عدد) در کیف پول‌های گم شده نگهداری می‌شوند.

ارسال به آدرس اشتباه

اگر کسی بیت کوین‌های خود را به آدرسی اشتباه یا نامعتبر ارسال کند، دیگر قادر به بازگرداندن آن‌ها نخواهد بود. این بیت کوین‌ها به طور دائمی از چرخه عرضه خارج می‌شوند و هیچ‌کسی نمی‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. این اتفاق می‌تواند به دلیل خطای تایپی، کپی کردن آدرس اشتباه، ویروسی شدن کامپیوتر یا هک شدن کیف پول رخ دهد.

خراب شدن یا گم شدن دستگاه

اگر کسی کیف پول خود را در یک دستگاه مانند لپ‌تاپ، گوشی، هارد دیسک یا فلش مموری نگهداری کند و این دستگاه خراب یا گم شود، بیت کوین‌های آن نیز از دسترس خارج می‌شوند. مگر اینکه فرد یک کپی پشتیبان از کلید خصوصی خود داشته باشد و بتواند آن را در یک کیف پول دیگر بازیابی کند.

سرقت یا هک شدن کیف پول

اگر کسی کیف پول خود را در یک سرویس آنلاین یا اکسچنج نگهداری کند و این سرویس توسط هکرها یا متخلفان مورد حمله قرار گیرد، ممکن است بیت‌ کوین‌های آن مورد سرقت قرار بگیرند یا اینکه از دسترس خارج شوند. این اتفاق در گذشته چندین بار رخ داده و همین موضوع موجب ضررهای سنگینی برای کاربران شده است. سرقت یا هک شدن کیف پول یکی از علت‌های مهم افزایش بیت کوین‌های گمشده شده است.

چه کسانی بیت کوین‌های خود را گم کرده‌اند؟

افراد زیادی هستند که بیت کوین‌های خود را گم کرده‌اند. برخی از آن‌ها داستان‌های جالبی دارند و گم شدن بیت کوین‌هایشان جهانی شده است. به ماجرای گم شدن بیت کوین‌های این افراد معروف توجه کنید:

هارددیسک ارزشمند جیمز هاول که دیگر در دسترس نیست

رتبه اول داستان بیت کوین‌های گمشده به «جیمز هاول» می‌رسد. جیمز هاول یک مهندس نرم‌افزار اهل بریتانیا است که در سال ۲۰۰۹ میلادی تعدادی بیت ‌کوین استخراج کرد و آن‌ها را در هارد‌دیسک قدیمی خود ذخیره کرد. او در سال ۲۰۱۳ میلادی هارد‌دیسک را به اشتباه دور انداخت و بعداً متوجه شد که بیت‌ کوین‌هایش ارزش زیادی پیدا کرده‌اند. او مدت‌ها تلاش کرد تا اجازه بگیرد هارد‌دیسک را از محل دفن زباله شهری نیوپورت در ولز بیرون بکشد، اما مقامات محلی این اجازه را به او ندادند. این کار از هر نظر برای او خطرهایی به همراه داشت.

به گفته جیمز هاول، او حدود ۷۵۰۰ بیت ‌کوین گم کرده است که با قیمت فعلی این رمزارز، برابر با بیش از ۳۰۰ میلیون دلار است. او هنوز امید دارد که بتواند هارد‌دیسک را پیدا کرده و بیت ‌کوین‌هایش را بازیابی کند. هاول ادعا می‌کند که می‌تواند با استفاده از تجهیزات مناسب، هارد‌دیسک را از میان زباله‌ها شناسایی کند و اطلاعات آن را بازگرداند. جیمز هاول همچنین پیشنهاد داده است که در صورت موفقیت، ۲۵ درصد از ارزش بیت ‌کوین‌ها را به شهرداری نیوپورت بپردازد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ارز تتر برای کدام کشور است؟

داستان جیمز هاول یکی از مشهورترین موارد گم شدن بیت‌ کوین است که نشان می‌دهد این رمزارز، پیچیده و غیرقابل ‌بازگشت است. برخی تخمین زده‌اند که حدود ۲۰ درصد از کل بیت ‌کوین‌های موجود در جهان گم شده یا غیرقابل ‌دسترس هستند. این مسئله باعث شده است که برخی از معامله‌گران بیت ‌کوین راه‌های مختلفی را برای نگهداری و حفاظت از این رمزارز به کار بگیرند.

دلال موارد مخدری که بیت کوین‌های خود را بر باد داد

در جستجو برای پیدا کردن بیت کوین‌های گمشده به ماجرای یک دلال مواد مخدر می‌رسیم. داستان «کلیفتون کالینز» مردی که ۶۰۰۰ بیت کوین خود را از دست داد، توجه بسیاری از دنبال کننده دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد. کلیفتون کالینز یک دلال مواد مخدر ایرلندی بود که در سال ۲۰۱۱ شروع به خرید بیت کوین کرد. او تا سال ۲۰۱۲ موفق شد در آن زمان ۶۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۵۰۰ هزار یورو را خریداری کند.

او بیت کوین‌های خود را بین ۱۲ کیف پول دیجیتال تقسیم کرد و کلیدهای خصوصی آن‌ها را روی یک تکه کاغذ نوشت. سپس آن کاغذ را در یک قوطی آلومینیومی گذاشت و آن را در کیف ماهیگیری‌اش قرار داد.

اما در سال ۲۰۱۷، کالینز به خاطر کشت و فروش ماری‌جوانا دستگیر و به پنج سال زندان محکوم شد. در طول دوران حبسش، صاحب خانه‌اش که از فعالیت‌های او مطلع شده بود، تصمیم گرفت وسایل اتاق او را دور بیندازد. او بدون اطلاع از محتوای قوطی آلومینیومی، آن را به همراه سایر زباله‌ها به سطل زباله انداخت.

بعد از آزادی کالینز از زندان او متوجه شد که بیت کوین‌هایش را از دست داده است. کالینز تلاش کرد تا قوطی آلومینیومی را از محل دفن زباله‌ها پیدا کند، اما موفق نشد. زیرا آن محل حاوی میلیون‌ها تن زباله بود و هیچ ردی از قوطی وجود نداشت. بیت کوین‌های کالینز در آن زمان به ارزش ۵۰ میلیون یورو بودند و اکنون به ارزش بیش از ۵۸ میلیون دلار هستند.

کالینز گفته است که از دست دادن بیت کوین‌هایش را قبول کرده است و زیاد به آن‌ها فکر نمی‌کند. او گفته که این اتفاق مثل یک درس عبرت برای او بوده و باعث شده تا به فکر زندگی ساده‌تری بیفتد. او همچنین گفته که اگر کسی بتواند بیت کوین‌هایش را پیدا کند امیدوار است که بتواند به خوبی از آن‌ها استفاده کند.

اشتباه خنده‌دار نشریه وایرد در گم کردن بیت کوین‌ها

بیت کوین‌های گمشده نشریه «وایرد» جزو داستان‌های تلخ و در عین حال خنده‌داری است که در دنیای ارزهای دیجیتال رخ داده است. در سال ۲۰۱۱، نشریه وایرد یک دستگاه ماینینگ بیت کوین را از شرکت باترفلای لبز (Butterfly Labs) تهیه کرد و تصمیم گرفت برای یک مقاله آزمایشی، بیت کوین استخراج کند.

آن‌ها یک کیف پول بیت کوین روی یک لپ‌تاپ نصب کردند و با استفاده از دستگاه ماینینگ، ۱۳ بیت کوین به ارزش ۱۳۰ دلار در آن زمان به دست آوردند. اما آن‌ها فراموش کردند که کلید خصوصی کیف پول خود را در جای امنی ذخیره کنند یا یک نسخه پشتیبان از آن بگیرند. این باعث شد که کلید خصوصی کیف پول بیت کوین برای همیشه از بین برود و دسترسی به بیت کوین‌های ذخیره شده در آن قطع شود.

نشریه وایرد در سال ۲۰۱۳ مقاله‌ای درباره این داستان منتشر کرد و گفت که از دست دادن بیت کوین‌هایشان را یک درس گران‌بها برای خود دانسته‌اند. آن‌ها همچنین گفتند که امیدوارند که بیت کوین‌هایشان در آینده به کسی که نیاز دارد، کمک کند. اما احتمالا این امید برای آن‌ها دردناک‌تر شده است، زیرا ارزش بیت کوین‌های از دست رفته‌شان اکنون به بیش از ۵۸۰ میلیون دلار رسیده است.

بیت کوین‌های گمشده پیتر شیف

پیتر شیف یک اقتصاددان، طرف‌دار طلا و منتقد سرسخت بیت کوین است. او در ژانویه ۲۰۲۰ اعلام کرد که دسترسی به کیف پول بیت کوین خود را از دست داده است، زیرا پین کد آن را فراموش کرده است. او همچنین گفت که احتمالاً پسورد خود را هم اشتباه وارد کرده است. این اتفاق باعث شد که بسیاری از طرف‌داران بیت کوین او را به عدم شناخت فناوری بیت کوین متهم کرده و مسخره کنند.

شیف در پاسخ به این انتقادات، گفت که او هیچ وقت بیت کوین نخریده است و تمام بیت کوین‌هایی که داشته، هدیه از طرف دیگران بوده است. او همچنین ادعا کرده که به بیت کوین اعتقاد ندارد و فقط طلا را به عنوان یک دارایی امن و قابل اعتماد می‌داند.

پیتر شیف در ادامه، بیت کوین را یک حباب و یک فریب مالی خطرناک خواند و پیش‌بینی کرد که قیمت آن به زودی سقوط خواهد کرد. اما این پیش‌بینی او درست نبود و بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به بیش از ۶۰ هزار دلار رسید. شیف در این مورد هم اعتراف کرد که در مورد بیت کوین اشتباه کرده است، اما هنوز هم از نظرات منفی خود در مورد این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
دوج کوین ارز کدام کشور است؟

برنامه‌نویسی که رمز عبور خود را گم کرد

در جستجو برای بیت کوین‌های گمشده به «استفان توماس» می‌رسیم. استفان توماس، برنامه‌نویس آلمانی که در سان‌فرانسیسکو زندگی می‌کند، یک هارد دیسک دارد که حاوی ۷۰۰۲ بیت کوین به ارزش بیش از ۲۴۰ میلیون دلار است. اما او رمز عبور لازم برای باز کردن قفل و دسترسی به بیت کوین‌های خود را فراموش کرده است. او تاکنون هشت بار تلاش کرده است که رمز عبور درست را حدس بزند، اما هر بار با شکست مواجه شده است. توماس فقط دو فرصت دیگر دارد که رمز عبور را پیدا کند، در غیر این صورت تمام بیت کوین‌هایش برای همیشه از دسترس خارج خواهند شد.

این ماجرا در سال ۲۰۱۱ شروع شد، زمانی که توماس یک ویدئوی آموزشی درباره نحوه کار کردن رمزارزها ساخت و به عنوان پاداش ۷۰۰۲ بیت کوین دریافت کرد. در آن زمان، این بیت کوین‌ها هر کدام فقط چند دلار ارزش داشتند و توماس آن‌ها را در یک هارد دیسک IronKey ذخیره کرد. او کلید خصوصی خود را که برای باز کردن قفل هارد دیسک لازم بود، در یک کاغذ نوشت و آن را در یک مکان امن قرار داد. اما متاسفانه، توماس بعدا کاغذ را به همراه رمز عبور آن گم کرد.

توماس در سال‌های بعد، با افزایش قیمت بیت کوین، چندین بار تلاش کرد که رمز عبور را به یاد بیاورد، اما هیچ کدام از ترکیباتی که به ذهنش می‌رسید، درست نبودند. او همچنین از کمک برخی از متخصصان امنیتی و هکرها استفاده کرد، اما هیچ کدام نتوانستند قفل هارد دیسک را باز کنند. توماس حتی از یک روان‌شناس هم کمک گرفت تا بتواند به خاطرات گذشته‌اش دسترسی پیدا کند، اما باز هم موفق نشد.

ناامیدی توماس و پیشنهاد شرکت‌های امنیتی

توماس در سال ۲۰۲۱، در یک مصاحبه گفت که دیگر تلاشی برای رسیدن به بیت کوین‌های گمشده خود نمی‌کند و هارد دیسک را در یک محل امن نگه داشته است. او گفت که این ماجرا برایش درسی به همراه داشته است که باید از چیزهایی که دارد قدردانی کند و به فکر چیزهایی که ندارد، نباشد. او همچنین گفت که از بیت کوین حمایت می‌کند و معتقد است که این ارز دیجیتال یک فناوری انقلابی است.

با این حال در سال ۲۰۲۳، شرکت امنیتی Unciphered به توماس پیشنهاد داد که می‌تواند قفل هارد دیسک را باز کند. این شرکت ادعا کرد که با دور زدن محدودیت ۱۰ بار تلاش برای باز کردن کیف پول، توانسته چندین بار قفل هارددیسک‌های IronKey را با موفقیت باز کند.

این شرکت همچنین گفت که اگر بتواند بیت کوین‌های توماس را بازیابی کند، ۱۰ درصد از آن‌ها را به عنوان کارمزد دریافت خواهد کرد. توماس هنوز این پیشنهاد را نپذیرفته و گفته که باید بیشتر درباره آن تحقیق کند. او همچنین گفته است که اگر بتواند بیت کوین‌هایش را بازیابی کند، قصد دارد بخشی از آن‌ها را به مؤسسات خیریه اهدا کند.

جرالد کاتن با بیت کوین‌هایش از دنیا رفت

یکی از جالب‌ترین ماجراها در بررسی بیت کوین‌های گمشده مربوط به «جرالد کاتن» است. جرالد کاتن، مؤسس و مدیرعامل صرافی «کوادریگا» بود که در سال ۲۰۱۳ پس از فارغ‌التحصیلی از مدرسه تجاری (Schulich) در تورنتو، این صرافی را تأسیس کرد. او یکی از سرمایه‌گذاران و فعالان ارزهای دیجیتال بود که در این زمینه تجربه و دانش زیادی داشت.

او در دسامبر سال ۲۰۱۸ در سفری به هند برای انجام کارهای خیریه، به دلیل ابتلا به بیماری کرون (نوعی التهاب روده) درگذشت. جرالد تنها فردی بود که به کلید خصوصی کیف پول‌های سخت افزاری این صرافی دسترسی داشت که حدود ۱۹۰ میلیون دلار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را نگهداری می‌کردند؛ بنابراین، بیت کوین‌های او به همراه او ناپدید شدند و دیگر قابل بازیابی نیستند.

این موضوع باعث شد که مشتریان صرافی کوادریگا از دسترسی به سرمایه‌های خود محروم شوند و برخی از آن‌ها به مرگ واقعی جرالد کاتن مشکوک شدند. برخی از مالباختگان حتی خواستار نبش قبر او شدند تا از هویت و مرگ او اطمینان حاصل کنند. اما همسر او، این ادعا را رد کرد و گفت که او در حال همکاری با مقامات قضایی برای حل این مشکل است.

چه اتفاقی برای بیت کوین‌های گمشده رخ می‌دهد؟

بیت کوین های گمشده ممکن است به دلایل مختلفی از دسترس خارج شوند، مشکلاتی مانند فراموش کردن رمز کیف پول، ارسال به آدرس اشتباه، هک شدن صرافی‌ها، خراب شدن کیف پول سخت افزاری و غیره باعث می‌شوند که شما دیگر به بیت کوین‌های خود دسترسی نداشته باشید.

این بیت کوین‌ها همچنان در بلاکچین وجود دارند، اما دیگر قابل دسترسی نیستند. بیت کوین‌های گمشده از عرضه در گردش کاسته می‌شوند به این معنی که دیگر قابل خرید و فروش نیستند و در نتیجه تقاضا برای بیت کوین‌های باقی مانده افزایش پیدا می‌کند. این ممکن است باعث شود که قیمت بیت کوین بالاتر برود. برخی از این بیت کوین‌ها ممکن است با روش‌های مختلفی بازیابی شوند، اما بسیاری از آن‌ها برای همیشه از بین می‌روند. برای بازیابی بیت کوین‌های گمشده، باید بسته به شرایط موجود، اقدامات مختلفی انجام دهید.

چطور مانع از گم شدن بیت کوین‌های خود شویم؟

بهترین راه برای اینکه اسم شما در پرونده‌های بیت کوین‌های گمشده قرار نگیرید، پیشگیری کردن است. باید از روش‌های امن و امتحان‌ شده‌ای برای نگهداری از بیت کوین‌های خود استفاده کنید. برخی از این روش‌ها عبارتند از:

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آیا تتر همان دلار است؟ فرق تتر و دلار چیست؟

استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری

این کیف پول‌ها به شکل دستگاه‌هایی مانند فلش مموری هستند که بیت کوین‌های شما را در خود ذخیره می‌کنند و با کامپیوتر یا موبایل شما از طریق پورت یو اس بی ارتباط برقرار می‌کنند. این کیف پول‌ها از بالاترین سطح امنیت برخوردار هستند و از دسترسی افراد ناشناس جلوگیری می‌کنند. برخی از معروف‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین، لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) هستند.

یادداشت کردن و نگهداری عبارت اولیه یا کلید خصوصی

این عبارت یا کلید، رمزی است که به شما اجازه می‌دهد به بیت کوین‌های خود در بلاکچین دسترسی پیدا کنید. اگر از کیف پول‌های نرم‌افزاری یا آنلاین استفاده می‌کنید، حتما این عبارت یا کلید را در جایی امن و خارج از دسترس دیگران یادداشت کنید. اگر این عبارت یا کلید را فراموش کنید یا از دست بدهید، دیگر نمی‌توانید به بیت کوین‌های خود دسترسی داشته باشید.

انتخاب رمز عبوری پیچیده و غیرقابل حدس

در بحث بیت کوین‌های گمشده به مسئله انتخاب یک رمز عبور قوی برای مراقبت از کوین‌ها می‌رسیم. اگر از کیف پول‌های آنلاین استفاده می‌کنید، باید رمز عبوری را انتخاب کنید که کسی نتواند آن را حدس بزند و شامل حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادهای خاص باشد. همچنین نباید از یک رمز عبور برای چند کیف پول خود یا سایت استفاده کنید چرا که هکرها به راحتی رد شما را می‌زنند و ممکن است بیت کوین‌های خود را برای همیشه از دست بدهید.

از پذیرفتن پیشنهادات مالی افرادی که نمی‌شناسید خودداری کنید

برخی از افراد سعی می‌کنند با ارائه پیشنهادات جذاب و غیر واقعی، شما را وادار کنند که بیت کوین‌های خود را به آن‌ها بفرستید یا از کیف پول‌های ناشناخته استفاده کنید. این افراد معمولا از طریق ایمیل، تلگرام، توییتر و غیره با شما تماس می‌گیرند و به شما قول سودی بالا را می‌دهند. این نوع فعالیت‌ها را می‌توان به عنوان کلاهبرداری یا اسکم (Scam) شناخت و باید از آن‌ها دوری کرد. اگر در دام این افراد بیفتید ممکن است بیت کوین‌های خود را برای همیشه از دست بدهید.

چه راه‌هایی برای بازیابی بیت کوین‌های گمشده وجود دارد؟

راه‌های بازیابی بیت کوین‌های گمشده بسیار محدود و دشوار هستند. برخی از راه‌های ممکن عبارتند از:

استفاده از عبارت بازیابی

برخی از کیف پول‌های دیجیتال به کاربران یک عبارت بازیابی می‌دهند که معمولا شامل ۱۲ یا ۲۴ کلمه است. این عبارت را می‌توان به عنوان یک رمز عبور جایگزین برای دسترسی به کیف پول استفاده کرد. بنابراین، اگر کاربر کلید خصوصی خود را گم کرده اما عبارت بازیابی را به خاطر دارد، می‌تواند با وارد کردن آن به کیف پول خود دسترسی پیدا کند.

استفاده از خدمات بازیابی

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها خدمات بازیابی بیت کوین‌های گم شده را ارائه می‌دهند. این خدمات معمولا با استفاده از روش‌هایی مانند تجزیه و تحلیل داده‌های کامپیوتری، بازیابی اطلاعات، رمزنگاری و روانشناسی سعی در پیدا کردن کلید خصوصی یا عبارت بازیابی کاربران دارند. البته چنین خدماتی هزینه‌بر و بدون ضمانت موفقیت هستند. به همین دلیل معمولا افراد ترجیح می دهند از بیت کوین‌های خود صرف نظر کنند.

استفاده از قانون برای پیگیری بیت کوین‌های گمشده

در برخی موارد، ممکن است کاربر بیت کوین‌های خود را به دلیل سرقت، اختلاس، تقلب یا سوء استفاده از دست بدهد. در این صورت، می‌تواند از طریق قضایی به دنبال بازیابی بیت کوین‌های خود باشد. البته این روش نیز به شرایط حقوقی و قانونی کشورها و مناطق مختلف بستگی دارد و ممکن است با چالش‌ها و مشکلات زیادی همراه باشد.

معامله‌ای امن در صرافی اکس اونیکس

صرافی اکس اونیکس یکی از معتبرترین و پیشرفته‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در ایران است که در سال 1399 تاسیس شده است. این صرافی با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین و تیم متخصص و کارآمد، خدمات متنوعی را به کاربران و معامله‌گران ارائه می‌دهد. برخی از این خدمات عبارتند از:

  • خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال با قیمت مناسب و رقابتی
  • ارائه مقالات آموزشی و تحلیلی در زمینه رمزارزها و بازارهای مالی
  • ارائه پشتیبانی 24 ساعته و پاسخگویی به سوالات و مشکلات کاربران
  • ارائه پنل کاربری ساده و کاربرپسند با امکانات متنوع
  • ارائه امنیت بالا و حفاظت از حریم خصوصی کاربران

صرافی اکس اونیکس با هدف ایجاد تجربه‌ای متفاوت و مطمئن برای کاربران خود، در تلاش است تا با رعایت قوانین و مقررات کشور و همچنین استفاده از استانداردهای بین المللی، بهترین خدمات را به معامله‌گران ایرانی ارائه دهد.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی بیت کوین‌های گمشده پرداختیم. می‌توان گفت که گم شدن بیت کوین یک پدیده پیچیده و چندجانبه است که می‌تواند روی بازار و جامعه بیت کوین اثرات متفاوتی داشته باشد. برای جلوگیری از گم شدن بیت کوین، کاربران باید از روش‌های امن و مطمئن برای نگهداری و انتقال بیت کوین استفاده کرده و از کپی کردن و نگهداری کلید خصوصی و عبارت بازیابی خود اطمینان حاصل کنند. همچنین، کاربران برای بازیابی بیت کوین‌های از دست رفته خود، می‌توانند از خدمات بازیابی شرکت‌های مختلف استفاده کنند یا از طریق قانونی به حل اختلافات و دریافت مطالبات خود بپردازند.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد