​​آینده دوج کوین از نظر ایلان ماسک

​​آینده دوج کوین از نظر ایلان ماسک

ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد این روزهای دنیا، که با هوش عجیب و کارهای خارق‌العاده خود شناخته می‌شود مدتی است که علاقه زیادی به دوج کوین، این میم کوین پر سر و صدای بازار پیدا کرده است. ماسک در واقع دوج کوین را به این دلیل دوست دارد که نماد آن که همان سگ مشهور است به نظر بامزه می‌آید و آن را از فضای جدی کریپتو خاص می‌کند. از روزی که ماسک حمایت کامل خود از دوج را اعلام کرده، این ارز به‌طرز وحشتناکی رشد کرده است اما نظر ایلان ماسک برای آینده دوج کوین چیست؟ آیا او به حمایت خود از این ارز ادامه می‌دهد؟

داستان عجیب و طنز ارز دیجیتال دوج کوین

دوج کوین اولین بار به عنوان یک شوخی ساخته شد و نماد آن دقیقا به همین دلیل یک سگ بامزه است. سازندگان این ارز بر این باور بودند که ارزهای دیجیتال آنقدرها هم که می‌گویند نمی‌توانند باارزش باشند و این اخبار و توجه‌ها برای رمزارزها زیادی است؛ پس یک ارز دیجیتال را ساختند که به جهان ثابت کنند ساختن این ارزها کار چندان سختی نیست و هرکسی می‌تواند یکی از آن‌ها را بسازد. با این حال در یک چرخش طعنه‌آمیز سرنوشت، ارزی که آن‌‌ها ساختند به یکی از بزرگترین و با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شده که در حال حاضر، دارای ارزش بازار ۷ میلیارد دلاری است و طرفداران زیادی در سطح جهانی دارد. اما چگونه این اتفاق افتاد؟

دوج کوین در در اواخر سال 2013 توسط بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) ساخته شد. بیلی و جکسون هر دو فکر می‌کردند که ارز دیجیتال بیش از حد جدی گرفته می‌شود و چندان سرگرم‌کننده نیست. در کمال تعجب بیلی و جکسون، تراکنش‌های روزانه دوج کوین تقریبا دو هفته پس از عرضه، به عددی حتی بیشتر از تراکنش‌های بیت کوین رسید. پس از آن بود که ایلان ماسک نیز در توییتی از این ارز دیجیتال تعریف و حمایت کرد و این شد که دوج کوین پرواز کرد.

ایلان ماسک ناجی دوج کوین

ایلان ماسک در توییت‌های خود در مورد ارزهای دیجیتال از جمله دوج کوین، اغلب به عنوان یک شوخی برای تعامل با فالوورهای خود استفاده می‌کند اما همین امر چیزی بود که باعث افزایش اعتبار دوج کوین شد. توییت‌های او تاکنون بحث‌های زیادی را برانگیخته، به‌ویژه که اکثر توییت‌های ماسک راجب دوج کوین میم‌های عجیب و غریبی هستند که «واقعاً فقط برای شوخی کردن» بودند؛ اما باید بدانیم ایلان باهوش‌تر از این است که چیزی را صرفا برای شوخی توییت کند و پشت توییت‌های او قطعا هدفی وجود دارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آیا بیت کوین جرم است؟ معاملات بیت کوین قانونی است؟

اگر کمی رفتارهای بازار و مصاحبه‌های Elon Mask را نگاه کرده باشید، دوج یا برخی دیگر از ارزها تنها به خاطر گفته‌های این شخص نوسانات زیادی را تجربه می‌کنند. به‌نظر می‌رسد که این روزها او یک رهبر در حوزه رمزنگاری ارز دیجیتال است و مجبور نیست برای این کار تحلیل‌های عمیقی ارائه کند.  همانطور که در تاریخ دیدیم، دوج کوین از زمانی که ماسک شروع به رسمیت بخشیدن به خرید این ارز در توییتر کرد و تصویری از نژاد سگ دوج یعنی، شیبا اینو را در یک پیراهن توییتری توییت کرد، بدون هیچ دلیل دیگری منفجر شد.

ارتباط ایلان ماسک و دوج کوین شروع مسیر پیشرفت

واقعیت این است که توییت‌ها و حمایت عمومی ماسک از دوج کوین بیشترین تأثیر را بر رشد و پذیرش این ارز دیجیتال داشته است. او برای اولین بار در سال 2019 در مورد دوج کوین توییت کرد و گفت: «دوج کوین احتمالا همان ارز دیجیتال مورد علاقه من است». عجیب است اما، وقتی ماسک در مورد یک ارز دیجیتال توییت می‌کند، ارزش آن ارز دیجیتال اغلب افزایش یا کاهش زیادی را تجربه می‌کند. به عنوان مثال، پس از اینکه ماسک در ابتدای سال 2021 در مورد دوج کوین توییت کرد، ارزش دوج کوین بیش از 800٪ افزایش یافت و پس از مدتی او نوشت «دوج کوین رمزارزی برای است» که بار دیگرر باعث جهش ناگهانی 50 درصدی در دوج کوین در طی یک روز شد. در مجموع، دوج کوین به لطف توییت‌های ایلان ماسک، طی یک سال جهش 15000 درصدی داشته است.

پس از این اتفاقات، ماسک به دلیل تبلیغ مکرر و نفوذ آشکارش بر دوج کوین، خود را «پدر دوج» می‌نامد. او در این باره گفته است: «دوج کوین جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی است. اگرچه در ابتدا به عنوان یک شوخی احمقانه ایجاد شد، اما دوج کوین برای تراکنش‌های خرد مناسب‌تر است و در مقایسه با بیت کوین حداقل در سطح فضایی، سرمایه‌گذاری بهتری خواهد بود». وقتی از ماسک پرسیده شد که آیا می‌خواهد دوج کوین به ارز آینده جهان تبدیل شود، گفت که این «سرگرم‌کننده‌ترین نتیجه» خواهد بود. او همچنین فکر می‌کند که از دوج کوین می‌توان برای تراکنش‌های توییتر نیز استفاده کرد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
 تعداد دوج کوین چقدر است؟

هنگامی که برای اولین بار اخباری مبنی بر خرید توییتر منتشر شد، او حتی پیشنهاد داد که می‌توان اشتراک پریمیوم Blue را در دوج خریداری کرد.‌ کارشناسان فنی خاطر نشان کرده‌اند که ایده آوردن دوج به توییتر قابل قبول است، زیرا تراکنش‌های آن می‌تواند بسیار سریع‌تر از بیت‌کوین اتفاق بیفتد.

نظر ایلان ماسک درباره آینده دوج کوین

دوج کوین مدت‌هاست که از نظر ارزش بازار در بین ده ارز دیجیتال با ارزش قرار دارد. با این حال، منحنی قیمتی این ارز تا ژانویه 2022 رو به پایین بوده و این سکه به طور موقت به جایگاه دوازدهم بازار سقوط کرده بود. با توجه به توسعه قیمت فعلی، دوج کوین توانسته است ارزش خود را دوباره به میزان قابل توجهی افزایش دهد و بنابراین دوباره در بین ده سکه رمزنگاری برتر قرار دارد.

در مصاحبه‌ای از ماسک، که به‌عنوان یک کارشناس تخیلی ارزهای دیجیتال ظاهر شده بود، خواسته شد توضیح دهد که نظر ایلان ماسک درباره آینده دوج‌کوین چگونه خواهد بود. او پاسخ داد دوج می‌تواند آینده ارزهای رمزنگاری شده باشد اما سرمایه‌گذاران آن باید بدانند که سرمایه‌گذاری سنگین بر روی این ارز غیرعاقلانه خواهد بود.

وی با بیان اینکه دوست دارد سرنوشت این میم کوین را بینند گفت طعنه‌آمیزترین نتیجه این خواهد بود که ارزی که به عنوان شوخی اختراع شده است به یک ارز واقعی تبدیل شود که به عنوان جایگزین پول مورد استفاده قرار گیرد. ایلان ماسک همچینین تاکید کرده که دوج کوین همچنان راه طولانی در پیش دارد و باید دید در آینده چه پیش می‌آید.

آینده دوج کوین بعد کناره گیری ایلان ماسک از مدیرعاملی توییتر چگونه خواهد بود؟

خروج احتمالی ایلان ماسک از مدیر عاملی توییتر خبری است که این روزها در شبکه‌های اجتماعی سر و صدا زیادی به پا کرده است. بیشتر کاربران در نظرسنجی‌ای که خود ایلان ماسک منتشر کرده بود، از استعفای او حمایت کردند و به همین خاطر تعداد زیادی از طرفداران دوج کوین به دلیل تاثیر این اتفاق در آینده دوج کوین به شک افتادند زیرا این حرکت می‌تواند در قیمت دوج کوین بسیار تاثیرگذار باشد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
شت کوین چیست ؟ + معرفی معروف ترین شت کوین ها?

اما کاربران دوج باید بدانند استعفای احتمالی ماسک از مجموعه اجرایی توییتر به این معنا نیست که او به طور کامل از این پلتفرم جدا خواهد شد. حتی بدون اینکه ایلان عضوی از تیم توییتر باشد، نفوذ او به عنوان مالک توییتر همچنان تأثیر قابل توجهی دارد. از این رو، دوج کوین، نیز ممکن است در این پلتفرم باقی بماند. لازم به ذکر است که ماجرای خروج ایلان از توییتر باعث شد که قیمت دوج کوین تا 150 درصد افزایش باید اما این مقدار رشد فقط به خاطر هیجان و هیاهوی کناره‌گیری او بوجود آمد و هیچ پشتوانه محکمی نداشت.

آیا آینده دوج کوین قابل اعتماد است؟

در هر صورت چه بخواهیم و چه نخواهیم، ارزش بزرگترین میم کوین بازار یعنی دوج کوین به شدت به محبوبیت خودش وابسته است. در صفحه رسمی دوج در شبکه اجتماعی ردیت ۲.۴ میلیون دنبال‌کننده دارد که بعد از بیت کوین، دومین صفحه بزرگ در زمینه به رمزارزها دوج کوین است. با این حال، دوج کوین احتمال دارد که از جمع ده ارز دیجیتال برتر بازار خارج شود. کم شدن محبوبیت، تورم بالای دوج و آینده نه چندان جالب دوج کوین از نظر ایلان ماسک جمله مشکلاتی است که دوج کوین در آینده با آن مواجه خواهد شد.

مهم است که به خاطر داشته باشید که بازارهای کریپتو به شدت نوسان دارند و پیش‌بینی قیمت یک ارز دیجیتال مانند دوج کوین در کوتاه‌مدت را چالش برانگیز می‌کند و حتی ارائه تخمین‌های بلندمدت را دشوارتر می‌کند. تحلیلگران و پیش‌بینی‌کنندگانی که بر الگوریتم‌ها تکیه می‌کنند که برجسته‌ترین آن ایلان ماسک است، ممکن است در پیش‌بینی‌ها اشتباه کنند. اگر قصد سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال دوج کوین را دارید، توصیه می‌کنیم تحقیقات کاملی انجام دهید که شامل تجزیه و تحلیل آخرین روندهای بازار، اخبار، تحلیل‌های فنی و بنیادی و نظرات کارشناسان است. به خاطر داشته باشید که عملکرد گذشته بازدهی آینده را تضمین نمی‌کند. علاوه بر این، با توجه به همه مواردی که طبق نظر ایلان ماسک گفته شد، در آینده برای دوج کوین راه طولانی و پر فراز و نشیبی را تصور خوهند کرد. اساسا اکثر تحلیل‌هایی که ایلان ماسک در مورد قیمت ارز دوج کوین در آینده کرده است، به احتمال زیاد رویکردی مثبت دارد و به افزایش قیمت دوج کوین در سال‌های آینده اشاره دارد.


دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد