روش های استخراج ترون؛ چگونه توکن trx به دست آوریم؟

روش های استخراج ترون؛ چگونه توکن trx به دست آوریم؟

استخراج ترون یکی از کلیدواژه های پرجستجو در دنیای بلاک چین است. افرادی زیادی می خواهند بدانند چگونه می توان برای استخراج رایگان ترون اقدام کرد یا اصلا برای به دست آوردن توکن trx به چه چیزی نیاز است. در این مقاله به بررسی روش های استخراج و به دست آوردن ارز دیجیتال tron می پردازیم. با ما همراه باشید.

استخراج ترون
بهترین روش استخراج ترون

ترون چیست؟

ترون (tron) یک پلتفرم دیجیتال غیرمتمرکز است که می تواند از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند. این پلتفرم در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد و در مدت کوتاهی توانست به اوج شهرت برسد. مرکز توسعه پروژه tron کشور سنگاپور بود و مدیر توسعه این پروژه نیز جاستین سان (Justin sun) نام دارد. سان یک مهندس چینی است که سوابق تحصیلی بسیار درخشانی در حوزه تاریخ و تکنولوژی دارد و قبل از ترون بر روی توسعه بیت کوین فعالیت کرده بود. توکن بومی این پروژه با نماد trx نمایش داده می شود.

شبکه ترون با استفاده فناوری بلاکچین توسعه یافته است. شبکه های بلاکچین از الگوهای مختلفی برای اجماع و غیرمتمرکزسازی شبکه استفاده می کنند. اثبات سهام (PoS) یکی از رایج ترین الگوریتم های اجماع بلاکچین است که شبکه های مختلفی از آن استفاده می کنند. این الگو مزایا و معایبی دارد. به همین دلیل برخی شبکه ها مثل ترون از الگوی های اصلاح شده اثبات سهام بهره می گیرند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آموزش قدم به قدم نحوه استخراج بیت کوین

استخراج ترون چیست؟

در ابتدا باید گفت چیزی به نام استخراج ترون وجود ندارد. شبکه tron به کمک مکانیزم اثبات سهام نمایندگی (DPoS) به اجماع می رسد. در این الگوی خبری از ماین یا فعالیت پردازشی نیست و کاربران با استیک (Stake) ارز دیجیتال trx در فرایند اجماع شرکت می کنند.

استخراج ترون رایگان
استخراج ترون رایگان با گوشی

در فرایند اثبات سهام کاربران توکن های خود را وارد فرایند اعتبارسنجی می کنند. بدین ترتیب دیگر خبری از سخت افزارهای گران قیمت نخواهد بود و پردازش تراکنش ها نیز با سرعت بیشتری انجام می شود. با این حال ممکن است نبود ثبات در میزان توکن های استیک شده باعث ایجاد نوسان در ریتم پردازش تراکنش ها شود.

شبکه ترون برای حل این مشکل الگوریتم اثبات سهام نمایندگی را طراحی کرده است. در این روش کاربرانی که بیشترین توکن ها را وارد فرایند استیکینگ کنند به عنوان نود اعتبارسنج شبکه انتخاب می شوند. البته نودهای اعتبارسنج دائما در حال تغییر هستند. بنابراین قدرت شبکه در اختیار تعداد خاصی از کاربران نخواهد بود.

بهترین روش استخراج ترون چیست؟

همان طور که گفتیم شبکه ترون با استفاده از الگوریتم اثبات سهام نمایندگی به اجماع می رسد. پس برای به دست آوردن توکن trx یا اصطلاحا استخراج ترون باید مقداری توکن در این شبکه استیک کرد. گرچه فقط برخی نودها به عنوان اعتبارسنج انتخاب می شوند اما پاداش ها بین همه استیک کنندگان تقسیم می شود.

نرم افزار استخراج ترون
نرم افزار استخراج ترون برای اندروید

استخراج ترون رایگان است؛ زیرا به سخت افزار خاصی نیاز ندارد. کافی است یک صرافی ترون ، کیف پول یا پلتفرم معتبر برای استیک ترون پیدا کنید و توکن های خود را سپرده گذاری کنید. از طرفی با سپرده گذاری tron در استخرهای نقدینگی صرافی های  رمز ارزی می تواند توکن trx به دست آورید. بایننس، پنکیک سواپ، سوشی سواپ  و … از جمله بهترین سایت های استخراج ترون از طریق مشارکت در استخر نقدینگی هستند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟ آموزش خرید و کار با ماینر btc

برای خرید ارز ترون یا سایر رمزازها می توانید به صرافی اکس اونیکس مراجعه کنید. اکس اونیکس یکی از بهترین پلتفرم های معاملات  رمز ارزی در داخل کشور که از ده ها توکن محبوب و پرطرفدار پشتیبانی می کند.

نرم افزار استخراج ترون چیست؟

برخی می خواهند برای استخراج سریع ترون اقدام کنند و به دنبال نرم افزارهایی برای به دست آوردن توکن trx هستند. امروزه شاهد تبلیغات ربات استخراج ترون نیز هستیم. باید بدانید نرم افزارها یا ربات هایی که تبلیغات آن ها در پلتفرم ها یا شبکه های اجتماعی منتشر می شود تحت حمایت بنیاد tron نیستند.

بسیاری از بازی های کریپتویی نیز در ازای مشارکت کاربران ممکن است توکن trx هدیه بدهند. بنابراین راهکار مشخص و معتبری برای استخراج رایگان ترون با گوشی وجود ندارد و هیچ کدام از پروژه های توسعه یافته مربوط به بنیاد tron نیست.

بهترین سایت استخراج ترون؟

تنها سایت معتبر استخراج ترون وب سایت این پروژه به آدرس tron.network است. مابقی پلتفرم ها معمولا توسط بنیاد tron پشتیبانی نمی شوند. به همین دلیل قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری باید تحقیقات کافی در مورد اعتبار پلتفرم یا وب سایت مورد نظر انجام شود.

سایت معتبر استخراج ترون
معتبر ترین سایت استخراج ترون

پس از وب سایت رسمی این پروژه، می توان از صرافی های غیرمتمرکز، استخرهای نقدینگی، پروتکل های وام دهی و ییلد فارمینگ (yield farmming) برای کسب توکن trx  استفاده کرد. دقت داشته باشید قوانین و دستورالعمل های پلتفرم های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

بنابراین پاداش سپرده گذاری یا استیک در وب سایت ها یا نرم افزار های گوناگون متفاوت خواهد بود. به جز مقدار سود سالانه، اعتبار پلتفرم، مدت زمان بلوکه شدن دارایی و حجم معاملاتی از دیگر پارامترهای مهم برای تشخیص بهترین پلتفرم استخراج ترون است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
استخراج اتریوم چقدر طول می‌کشد؟

صرافی ارز دیجیتال اکس اونیکس یکی از بهترین پلتفرم ها برای خرید و فروش توکن trx و ده ها  رمز ارز دیگر است. اگر می خواهید سرمایه گذاری در پروژه ترون را آغاز کنید، می توانید سفارش خرید توکن های trx را در بخش خرید و فروش اکس اونیکس ثبت کنید. علاوه بر این وبلاگ اکس اونیکس یکی از بهترین منابع خبری و آموزشی ایران در حوزه کریپتو و آموزش ارز دیجیتال محسوب می شود.

سوالات متداول درباره استخراج ترون

چطور برای استخراج ترون اقدام کنیم؟

برای استخراج ترون و به دست آوردن توکن trx باید مقداری از این  رمز ارز را در شبکه tron استیک کرد. استیک trx در استخرهای نقدینگی، پلتفرم های وام دهی و وب سایت های ییلد فارمینگ دیگر راه کسب ارز دیجیتال ترون است.

آیا با دانلود نرم افزار استخراج ترون یا استفاده از ربات تلگرامی استخراج ترون می توان رمز ارز trx به دست آورد؟

هیچ کدام از نرم افزارها، بازی ها یا ربات ها توسط بنیاد tron توسعه داده نشده است و سرمایه گذاری در چنین پروژه هایی ممکن است با ریسک زیادی همراه باشد.

مهمترین کاربرد شبکه ترون چیست؟

شبکه tron یکی از بهترین بسترها برای توسعه نرم افزارهای غیرمتمرکز است و از همین رو یکی از آینده دار ترین پروژه های مبتنی بر بلاکچین محسوب می شود.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد