تپروت بیت کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟

تپروت بیت کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟

تپ روت (taproot) چیست و چه نقشی در ارتقای شبکه بیت کوین دارد؟ آیا تپروت به افزایش قیمت btc در دراز مدت کمک خواهد کرد؟ اگر پاسخ این سوالات را نمی دانید با ما همراه باشید.

تپروت بیت کوین
تپروت بیت کوین چیست

تپروت بیت کوین یکی از مهمترین به روز رسانی های چند سال اخیر کریپتو کارنسی است که به افزایش کارایی و کاهش هزینه های شبکه bitcoin کمک کرده است. علاوه بر این taproot باعث شده تا توسعه دهندگان زیادی به بهبود و توسعه های بیشتر شبکه های  رمز ارزی امیدوار باشند.

تپروت بیت کوین چیست؟

تپروت بیت کوین یک به روز رسانی فنی در بلاک چین bitcoin است که به افزایش مقیاس پذیری و بهبود وضعیت حریم خصوصی کاربران کمک خواهد کرد. از مزایای تپروت بیت کوین می توان به کاهش مبلغ کارمزدها، افزایش انعطاف پذیری و کارایی شبکه و انطباق پذیری بهتر راهکار لایتنینگ (lightning) اشاره کرد.

مزایای ارتقای تپروت
مزایای تپروت

به روز رسانی تپروت نشان داد bitcoin یک فناوری است که همچنان قابلیت ارتقا و بهبود دارد. مدت ها است که شبکه btc دچار مشکلات مختلفی مثل افزایش مبلغ کارمزدها یا کندی پردازش تراکنش ها است.

ارتقای تپروت با استفاده از راهکارهای فنی بخشی از مشکلات مشهورترین بلاکچین جهان را حل کرده و البته امید به بهبودهای آتی را افزایش داده است.

اکثر کارشناسان حوزه بلاکچین بروزرسانی تپروت را مهمترین ارتقا شبکه از سال ۲۰۱۷ می دانند. در سال ۲۰۱۷ حجم بلاک های شبکه bitcoin تغییر پیدا کرد. هر دوی این اتفاقات تاثیرات مهمی در مسیر توسعه و پیشرفت bitcoin داشته است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آلت کوین چیست ؟ + معرفی بهترین آلت کوین ها

اهمیت taproot بیت کوین چیست؟

فارغ از همه مزیت ها، تپ روت نقش مهمی در یادآوری ماهیت اصلی بیت کوین دارد. سال ها پیش btc به عنوان اولین ارز دیجیتال به دنیا معرفی شد.

پس از آن که این رمز ارز فراز و فرود های زیادی را پشت سر گذاشت بالاخره توانست مورد پذیرش بسیاری از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی قرار بگیرد.

با این حال به مرور انتقادها نسبت به بیت کوین بیشتر شد و افراد زیادی تصور می کردند این ارز دیجیتال دچار مشکلات ساختاری جدی و چالش های فنی دردسرسازی است.

ارتقای تپروت روی بیت کوین 
فورک Taproot بیت کوین

البته همیشه btc طرفداران خاص خودش را داشته است. اگر شما هم یکی از معامله گران یا سرمایه گذاران بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستید، می توانید معاملات خود را در صرافی آنلاین اکس اونیکس انجام دهید. اکس اونیکس یکی از بهترین، امن ترین و معتبرترین صرافی های  رمز ارزی داخل کشور است که از ده ها ارز دیجیتال محبوب پشتیبانی می کند.

آپگرید تپروت نشان داد هنوز هم امکان بهبود ساختار شبکه و ارتقا مزایای بیت کوین وجود دارد. در ادامه به برخی از مهمترین تغییرات ایجاد شد توسط آپگرید taproot نگاهی خواهیم داشت.

بهبود سطح حریم خصوصی

حریم خصوصی صرفا ناشناس بودن یا عدم نمایش آدرس های btc نیست. به کمک به روز رسانی تپ روت امکان انجام تراکنش های پیچیده و چند امضایی فراهم شده است.

در تراکنش های چند امضایی فرستنده و گیرنده باید معامله یا انتقال دارایی را تایید کنند. بدین ترتیب امکان ارسال  رمز ارز بدون رضایت گیرنده وجود ندارد. به علاوه شرایط برای تعریف وایت لیست ها فراهم شده است تا از انجام تراکنش های مجرمانه تا حدی جلوگیری شود.

کاهش مبلغ کارمزدها

یکی از مشکلات مهم شبکه bitocin، مبلغ کارمزدها است. پس از رشد تصاعدی بار پردازشی شبکه، هزینه کارمزدها به شدت افزایش یافت.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
نحوه تبدیل ارز دیجیتال به تتر در کوینکس + تبدیل تتر به شیبا

بسیاری از کاربران و توسعه دهندگان ترجیح دادند به سراغ سایر بلاکچین ها بروند و به همین دلیل نگرانی هایی در مورد کاهش محبوبیت و کارایی شبکه bitcoin به وجود آمد. حالا ارتقای تپروت روی بیت کوین امیدها برای کاهش هر چه بیشتر مبلغ کارمزدها را افزایش داده است.

تقویت انعطاف پذیری bitcoin

یکی از مزیت های فنی و مهم تپ روت بیت کوین، ارائه نوع جدیدی از امضای دیجیتال با استفاده از قراردادهای هوشمند است. به کمک این امضا امکان انجام تراکنش هایی پیچیده تر به روشی ساده تر و آسان تر فراهم شده است.

به‌روزرسانی تپروت 
تاریخ تپروت بیت کوین

تراکنش های چند امضایی یکی از دستاوردهای به روز رسانی تپ روت است که نقش مهمی در افزایش امنیت و قابلیت های شبکه bitocin دارد.

کمک به افزایش کارایی شبکه لایتنینگ

شبکه لایتنینگ یکی از راهکارهای لایه دوم افزایش مقیاس پذیری در بلاکچین بیت کوین است. آپگرید تپ روت به شبکه لایتنینگ کمک می کند تا به روشی ارزان تر، سریع تر و حتی امن تر تراکنش ها را پردازش کند.

تپروت بیت کوین چگونه کار می کند؟

تپ روت bitcoin یک سافت فورک است که از اسکریپت های جدید برای طراحی قراردادهای هوشمند استفاده می کند. به کمک اسکریپت های جدید برخی وظایف و فعالیت های تکراری یا طولانی به صورت خودکار و با سرعت بیشتری انجام می شوند.

آپگرید تپروت | Taproot 
پوست‌اندازی بیت‌کوین با تپ‌روت

طرح تپروت بیت کوین شامل سه بخش اصلی است. امضای اشنور (Schnorr Signature)، تپ روت و تپ اسکریپت (taproot script) بخش های اصلی به روز رسانی تپ روت بیت کوین هستند.

برخی از مدافعان این طرح معتقدند پس از این به روز رسانی btc به طور جدی تر وارد رقابت با اتروم در حوزه های پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، توسعه توکن های NFT و پذیرش پروژه های دیفای (DeFi) خواهد شد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
etf بیت کوین چیست؟ آشنایی با صندوق قابل معامله بیت کوین

آیا taproot بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد؟

بیت کوین ارزش بازار بسیار بالایی دارد. افراد زیادی تا امروز توکن btc خریداری کرده اند و به افزایش قیمت این  رمز ارز امید دارند. به روز رسانی taproot نتوانسته تاثیری سریع و شدید در نمودار btc/usd  داشته باشد اما واضح است که در بلندمدت به رشد قیمت btc کمک خواهد کرد.

ارتقای تپروت روی بیت کوین 
بروزرسانی تپ روت

هر چقدر یک شبکه قابلیت مقیاس پذیری بیشتری داشته باشد، محبوبیت بالاتری در بین کاربران و توسعه دهندگان خواهد داشت. نتیجه این اتفاق تراکنش های بیشتر و در نتیجه افزایش تقاضا برای خرید و ذخیره سازی توکن بومی شبکه است.

اگر برای خرید بیت کوین  یا سایر  رمز ارزها به دنبال بستری امن، مطمئن و ارزان هستید، به بخش خرید و فروش صرافی ارز دیجیتال اکس اونیکس مراجعه فرمایید. همچنین می توانید برای مطالعه مقالات بیشتر در مورد بلاکچین و دنیای ارزهای دیجیتال وارد وبلاگ اکس اونیکس و آموزش ارز دیجیتال شوید.

سوالات متداول درباره تپروت بیت کوین

تپ روت بیت کوین چیست؟

تپروت بیت کوین یک به روز رسانی نرم افزاری است که با استفاده از اسکریپت ها و قراردادهای هوشمند، کارایی، امنیت و مقیاس پذیری شبکه bitcoin را ارتقا داده است.

مهمترین مزایای تپ روت بیت کوین چیست؟

افزایش سطح حریم خصوصی، کاهش مبلغ کارمزدها، بهبود کارایی شبکه لایتنینگ و کمک به انعطاف پذیری شبکه از جمله مزیت های آپگرید تپروت است.

چرا bitcoin به تپروت نیاز دارد؟

تپروت نشان داد بیت کوین قابل بهبود و اصلاح است. از طرفی به کمک بروزرسانی taproot قابلیت های شبکه بیت کوین ارتقا یافته است. در نهایت باید گفت btc برای رقابت به اتریوم به بهبودهای فنی مختلفی نیاز داشت که تپروت بخش زیادی از این نیاز را رفع کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 /5
تعداد شمارش آرا : 2

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد