کارمزد تتر  trc20 چقدر است؟

کارمزد تتر  trc20 چقدر است؟

با وجود محبوبیت ارز تتر  trc20 در بازار دیجیتال، دانستن این موضوع که کارمزد تتر trc20 چقدر است؛ برای معامله‌گران اهمیت بالایی دارد. زیرا کارمزد تراکنش‌ انواع رمز ارزها در معاملات بازار کریپتو یکی از ریسک‌های آن به‌حساب می‌آید. چنانچه برای انتقال یا خرید رمز ارزی مثل تتر که ارزش ثابت دارد و برابر با یک دلار آمریکا است؛ نیاز باشد کارمزد بالایی پرداخت کنید، به جای رسیدن به سود باید ضررهای پیش‌آمده را جبران کنید!

رایج بودن این رمز ارز در معاملات نیز اهمیت دانستن کارمزد تتر را بیشتر می‌کند؛ ازاین‌رو، کارمزد معامله (Trading Fee) و کارمزد تراکنش (Transaction Fee) رمز ارز تتر trc20 مسئله مهمی است که در این مقاله از وبلاگ اکس اونیکس بررسی شده است. “چگونه بدون کارمزد تتر انتقال دهیم” نیز سوال مهمی است که در ادامه به آن پاسخ داده‌ایم. اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید بدون پرداخت کارمزد تتر trc20 را معامله کنید، تا انتها این مطلب را بخوانید.

چرا تتر کارمزد دارد؟

تتر یکی از رمز ارزهایی است که بلاک چین مستقل ندارد و پایگاه‌داده‌های دیگر رمز ارزها میزبانی انتقال و نگهداری آن را برعهده دارند. استفاده از بلاک چین‌های میزبان برای انجام معاملات تتر، فرایند تولید توکن تتر  و نگهداری و نظارت بر آن‌ها نیازمند پرداخت هزینه است. راه‌کاری که توسعه‌دهندگان برای پرداخت این هزینه‌ها اندیشیده‌اند، دریافت کارمزد برای معاملات انواع تتر است.

USDT Omni (تتر مبتنی بر بلاک چین بیت کوین)، USDT ERC20 (تتر مبتنی بر بلاک چین اتریوم) و USDT TRON (تتر مبتنی بر بلاک چین ترون) انواع تتری هستند که از ابتدای تولید تا به امروز استفاده بیشتری از آن‌ها شده است. بلاک چین‌های سولانا، آیاس، پالیگان، آوالانچ و غیره نیز بلاک چین‌های معتبری هستند که میزبانی تتر را برعهده می‌گیرند. اما با توجه به ویژگی‌هایی که دارند توسط افراد محدود و در شرایط خاصی از آن‌ها استفاده می‌شود. کارمزد انتقال تتر در هر یک از انواع بستر بلاک چین متفاوت بوده و عوامل دیگری چون زمان انتقال، میزان عرضه و تقاضا، شبکه مقصد و قوانین هر صرافی بر هزینه پرداختی کارمزد تتر trc20 و انواع تتر تاثیر می‌گذارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آموزش تبدیل تتر TRC20 به BNB در تراست والت (گام به گام)

کارمزد تتر trc20 چگونه تعیین می شود؟

شاید جالب به نظر برسد که بگوییم کارمزدها نیز در بین رمز ارزهای دیجیتال به دو گروه کارمزد معامله و کارمزد تراکنش تقسیم می‌شوند که هرکدام به‌طور جداگانه در هزینه پرداخت کارمزد تتر trc20 موثرند.

کارمزد معامله (Trading Fee) تتر: صرافی‌های دیجیتال، واسطه‌هایی هستند که کمک می‌کنند تا معاملات در دنیای دیجیتال جریان پیدا کند. کارمزد معامله Tether، هزینه‌ای است که برای خرید و فروش تتر trc20 باید به صرافی‌های دیجیتال پرداخت کرد. میزان پرداخت کارمزد در هر یک از صرافی‌های دیجیتال متفاوت است و تعداد کمی از صرافی‌های آنلاین ایرانی و بین‌المللی هستند که قانون برداشت و واریز تتر trc20 بدون کارمزد را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

کارمزد تراکنش (Transaction Fee) تتر: کارمزد تراکنش Tether، هزینه‌ای است که باید برای انتقال تتر به بلاک چین‌ میزبان پرداخت کرد. خدمات و چهارچوب زیرساخت یک بلاک چین، میزان انرژی که برای ثبت یک تراکنش نیاز است و ترافیک شبکه عواملی هستند که کارمزد تراکنش انواع تتر را تعیین می‌کنند.

برای درک بهتر پاسخ سوال کارمزد تتر trc20 چقدر است، در ادامه کارمزد انتقال تتر trc20 را با کارمزد محبوب‌ترین تترها در شبکه‌های مختلف به‌طور مختصر با یکدیگر مقایسه کرده‌ایم.

مقایسه کارمزد تتر trc20 با انواع تتر در شبکه های مختلف

تتر Omni اولین تتری بود که در بازار ارز دیجیتال با میزبانی بلاک چین بیت کوین معامله شد. نگهداری و انتقال رمز ارز در بستر بلاک چین بیت کوین هزینه‌‌بر است؛ به همین دلیل باید معامله‌گران هزینه نسبتا زیادی را برای انتقال تتر اومنی پرداخت کنند. بالا بودن کارمزد این نوع تتر برای برخی از معاملات خرد ضررهایی را به همراه داشت، از همین‌رو تتر اتریوم روی کار آمد.

با روی کار آمدن تتر اتریوم هزینه انتقال USDT به شدت کاهش یافت و بالا بودن سرعت انتقال نیز یکی از امکاناتی بود که USDT ERC20 داشت. با این‌حال، توسعه‌دهندگان برای جلوگیری از ضرر حاصل از پرداخت کارمزد برای نقل و انتقال تتر، به سراغ تتر ترون رفتند.

سرعت بالا انتقال تتر از طریق این بلاک چین و پرداخت کم کارمزد تتر trc20 باعث شد تا مورد استقبال قرار بگیرد. در حالی که کارمزد کمی برای پرداخت به بلاک چین ترون در نظر گرفته شده است، برخی از صرافی‌ها برای خرید و فروش یا انتقال سرمایه تتر ترون از صرافی به کیف پول کارمزد دریافت می‌کنند.

پرداخت کمترین کارمزد انتقال USDT با تتر  trc20

علاوه‌بر آن‌که بستر ترون باعث شده تا انتقال USDT به سرعت انجام شود؛ قوانین برآورد هزینه انتقال تتر از طریق بلاک چین ترون، طوری نوشته شده که کارمزد تتر trc20 به نسبت دیگر انواع تتر بسیار پایین است. این مبلغ کارمزد تتر trc20 در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۲۳، ۲.۶ دلار تصویب شده است و برای معامله تتر ترون در برخی از صرافی‌ها لازم نیست تا هزینه‌ای پرداخت کنید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آموزش تبدیل پرفکت مانی به تتر در صرافی

اگر تا به امروز نمی‌دانستید که کارمزد تتر trc20 صفر است و سرمایه خود را به دیگر انواع تتر تبدیل کرده‌اید، نگران نباشید. زیرا به راحتی می‌توانید با کمک گرفتن از یک صرافی دیجیتال معتبر خارجی یا ایرانی تترهای خود را از هر شبکه‌ای که هستند به شبکه ترون منتقل کنید تا لازم نباشد دیگر برای معامله با تتر هزینه زیادی را به عنوان کارمزد تراکنش پرداخت کنید. تنها شرط لازم برای تبدیل انواع تتر به تتر ترون؛ انتخاب صرافی بین‌المللی است که ایرانیان را تحریم نکرده باشد و از شبکه ترون نیز پشتیبانی کند. بهترین انتخاب برای ایرانیانی که می‌خواهند در بازار ارز دیجیتال فعالیت کنند یا سرمایه ریالی خود را به دلار رمزنگاری شده (تتر)، تبدیل کنند، انتخاب یک صرافی دیجیتال معتبر با امکان پشتیبانی از بستر بلاک چین ترون است.

برای تبدیل انواع رمز ارز تتر به تتر trc20 تنها کافی است تترهای خود را از کیف پول دیجیتال خود به صرافی اکس اونیکس  انتقال دهید و سپس از طریق کیف پول این صرافی با چند کلیک تترهای خود را به شبکه ترون انتقال دهید.

  • برروی لینک https://panel.exonyx.org/register کلیک کنید تا وارد صرافی اکس اونیکس شوید.
  • ثبت نام کنید و در کمتر از سی دقیقه احراز هویت خود را انجام دهید.
  • وارد حساب کاربری خود شوید و در کیف پول صرافی، گزینه واریز تتر را انتخاب کنید. (دقت کنید که شبکه درستی را برای انتقال تتر انتخاب کرده باشید)
  • آدرس نمایش داده شده را ذخیره کرده و به سراغ کیف پول دیجیتال خود بروید.
  • از طریق کیف پول، تترهای خود را به آدرس اکس اونیکس واریز کنید. سپس آدرس واریز تتر ترون کیف پول را ذخیره کنید.
  • برای تبدیل تترها مجدد به سراغ کیف پول اکس اونیکس بروید و آدرس تتر trc20 ولت دیجیتال را در قسمت آدرس مقصد وارد کنید.
  • در این مرحله کافی است گزینه انتقال به کیف پول را بزنید تا تترها از طریق شبکه ترون به کیف پول شما منتقل شوند.

کارمزد تتر trc20  از صرافی به کیف پول دیجیتال صفر است و هزینه‌ای برای این انتقال و تبدیل انواع تتر به تتر ترون از شما کسر نمی‌شود. در نهایت تتری که به کیف پول شما منتقل شده، تتر trc20 است و برای هرگونه معامله با این تتر و جابه‌جایی آن در شبکه ترون، نیاز به پرداخت کارمزد ندارید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ارز تتر برای کدام کشور است؟

مزیت معامله با تتر trc20 و معایب آن

امنیت زیاد و سرعت انتقال بالا یکی از مهمترین مزیت‌های تتر trc20 بشمار می‌رود. پرداخت نکردن کارمزد تتر trc20 نیز یکی دیگر از ویژگی‌های تتر ترون است که موجب شده معامله‌گران توجه بیشتری به این نوع تتر نشان دهند. همچنین مزیت‌های تتر ترون باعث شده تا استفاده از آن گزینه بهتری برای انجام معاملات کسانی باشد ‌که بودجه کمی دارند و می‌خواهند بر روی تتر سرمایه‌گذاری کنند یا پرداخت خریدهای خود را با تتر انجام دهند.

با این‌حال، یکی از ضعف‌های تتر ترون، پشتیبانی نسبتا کم کیف پول‌های دیجیتال سخت افزاری و نرم افزاری از این نوع تتر است. پس قبل از آن‌که بخواهید تتر trc20 را به کیف پولی انتقال دهید، حتما اطمینان حاصل کنید که از این نوع تتر پشتیبانی می‌کند تا سرمایه خود را از دست ندهید.

معاملات تتر بدون کارمزد در صرافی دیجیتال اکس اونیکس

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم با این حال که کارمزد تتر trc20 صفر است، برخی از صرافی‌های دیجیتال هستند که برای معاملات تتر ترون مبلغی را برای به سرانجام رساندن معاملات و امنیت تراکنش از فرد انتقال دهنده یا خریدار تتر دریافت می‌کنند. هرچند این کارمزد کم باشد، باز هم می‌تواند در سرمایه‌های پایین منجر به ضرر شود. اگر پرداخت کارمزد انواع تتر و دیگر رمز ارزها برای شما آزاردهنده است توصیه می‌کنیم تا برای معاملات و خرید و فروش تتر از صرافی دیجیتال اکس اونیکس اقدام کنید. صرافی اکس اونیکس با رعایت این نکته که لازم نباشد معامله‌گران نگران جبران ضرر باشند، شرایطی را فراهم کرده‌ است تا معاملات تتر trc20 در این صرافی بدون پرداخت کارمزد انجام شود.

سوالات متداول

چه کسی کارمزد تتر trc20 را می‌ پردازد؟

کارمزد انواع تتر و تتر trc20 توسط فردی پرداخت می‌شود که خرید و فروش تتر و انتقال آن را انجام می‌دهد. مبلغ پرداخت کارمزد تراکنش تتر ثابت نیست و عوامل گوناگونی در تعیین مبلغ آن نقش دارند.

آیا راهی برای خرید و فروش بدون کارمزد معاملاتی تتر وجود دارد؟

بله؛ در این مقاله از اکس اونیکس راه‌هایی که کمک می‌کند تا در معاملات لازم نباشد کارمزد تتر trc20 را بپردازید، بررسی کرده‌ایم. برای معامله انواع تتر بدون کارمزد توصیه می‌شود این مطلب را بخوانید.


دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد