بایننس اسمارت چین چیست و چگونه کار می کند ؟

بایننس اسمارت چین چیست و چگونه کار می کند ؟
رضا کریمی
تاریخ انتشار 2022-06-13

در حال حاضر Binance یکی از بزرگترین صرافی ها و پلتفرم های فعال در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال بوده و امکانات بسیار متنوعی را برای معامله‌گران بازار فراهم کرده است.

بایننس اسمارت چین نیز به‌عنوان یکی از جدیدترین محصولات این شرکت، به نوبه خود تحول بزرگی را در حوزه صنعت مالی غیرمتمرکز ایجاد کرده است. اما بایننس اسمارت چین چیست ؟ در ادامه این مطلب به طور مفصل به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

آنچه در ادامه خواهید خواند +

بایننس اسمارت چین چیست ؟

بایننس اسمارت چین (BSC)، یک شبکه بلاک چینی است که باهدف اجرای برنامه های کاربردی مبتنی بر قراردادهای هوشمند طراحی و ساخته شده است.

شبکه BSC به موازات زنجیره بایننس (BC) اجرا می شود و به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند از امکانات و ویژگی ها هر دو شبکه مانند ظرفیت بالای تراکنش ها در BC و عملکرد قراردادهای هوشمند در BSC بهره‌مند شوند.

در واقع قراردادهای هوشمند قطعات کدنویسی شده‌ای هستند که تنها در صورت برآورده شدن شروط از پیش تعیین شده، به صورت خودکار اجرا می شوند.

قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم بسیار محبوب هستند و در جامعه کریپتو از آنها به‌عنوان برنامه های غیرمتمرکز (dApps) یاد می شود.

اقتصاد توکنی بایننس اسمارت چین چیست
اقتصاد توکنی بایننس اسمارت چین چیست

اقتصاد توکنی بایننس اسمارت چین چیست ؟

اگر می خواهید از بلاک چین BSC برای دسترسی به تمام توکن های پشتیبانی شده از طریق کیف پول بایننس اسمارت چین استفاده کنید، باید در مورد اقتصاد توکنی BSC مطالبی را بدانید.

بایننس چین و BSC عملکردهای مشابهی برای توکن های BNB و BEP2 داشته و اقتصاد توکنی BSC از قوانین زیر پیروی می کند.

 • یک توکن‌ می تواند با یک جریان دو طرفه از طریق مکانیسم های ارتباطی متقابل، میان این دو زنجیره گردش کند.
 • ورودی های موجود در لیست توکن های پشتیبانی شده در بایننس اسمارت چین را می توان در شبکه BSC با همان قالب استاندارد ERC20 ایجاد کرد.
 • گردش کامل یک توکن باید در دو شبکه مختلف مدیریت شود.

فرق بیت‌ کوین با بیت کوین BEP2 و بیت کوین BEP20

صرافی بایننس در سال 2019 بلاک چین اختصاصی خود را تحت عنوان بایننس چین راه‌اندازی کرده و قابلیت ایجاد توکن در آن را فراهم کرده است. یکی از استانداردهایی که در این بلاک چین اختصاصی برای ایجاد توکن وجود دارد، استاندارد BEP2 نام دارد.

این استاندارد نشان می دهد که توکن مورد نظر در زنجیره بایننس قرار گرفته است. کیف پول هایی مانند تراست والت از این استاندارد پشتیبانی کرده و کاربران می توانند از آن جهت واریز و برداشت دارایی خود استفاده کنند.

از طرفی بایننس در سال 2019 نسخه‌ای غیرمتمرکز از صرافی اصلی خود را با نام Binance DEX معرفی کرده است.

از آنجایی که نسخه غیرمتمرکز صرافی بایننس بر بستر بلاک چین اختصاصی بایننس ساخته شده، عملاً امکان در این صرافی امکان قرار دادن رمز ارزهایی مانند بیت‌ کوین که بلاک چین مستقلی دارند، وجود ندارد.

جهت حل این مشکل تیم بایننس برای رمز ارزهای پرتقاضا مانند بیت کوین، توکنی را در بستر بلاک چین اختصاصی بایننس ایجاد کرده است.

این توکن ها از نظر قیمت و ارزش دقیقاً معادل نمونه اصلی رمز ارز هستند، و توسط مقدار مشخصی بیت کوین پشتیبانی می شوند. به‌این‌ترتیب بیت کوین موجود در زنجیره بایننس چین، با نام بیت کوین BEP2 و بیت کوین موجود در بایننس اسمارت چین، با نام بیت کوین BEP20 شناخته می شوند.

پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله بلاک چین چیست را مطالعه کنید.

تاریخچه ساخت بایننس اسمارت چین

تنها یک سال و نیم پس از اجرای موفقیت‌آمیز بایننس چین، در سال 2020 بایننس اسمارت چین نیز توسط Binance معرفی شد. در واقع بایننس تصمیم گرفت تا به‌جای ارتقا پلتفرم بلاک چینی BC خود، یک شبکه بلاک چینی کاملاً جدیدی را طراحی و راه‌اندازی کند.

به گفته این صرافی، اگر زنجیره بایننس موجود ارتقا داده می شد سرعت زنجیره و به دنبال آن سطح کارآمدی آن کاهش پیدا می کرد، به همین دلیل از نظر تیم بایننس ساخت یک زنجیره جدید ایده بهتری بوده است.

به‌هرحال هر دو محصول بایننس از نظر عملکرد و ویژگی های ارائه شده بسیار شبیه شبکه اتریوم و پلتفرم هایی مانند Tron و EOS (پلتفرم های dApp) هستند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
جفت ارزهای اصلی، آشنایی با مفهوم جفت ارزها

در نهایت به لطف وجود مسائل مربوط به افزایش کارمزد GAS، شلوغی و ازدحام در شبکه اتریوم، بایننس اسمارت چین موفق شد تا در اوایل سال 2021، تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال را به خود جذب کند.

انجمن BSC نیز با کاهش هزینه های گاز از 15 به 10 Gwei، میزان جذابیت این شبکه را به‌عنوان یک جایگزین پایدار و مقرون به صرفه در میان کاربران افزایش داد.

مقایسه بایننس اسمارت چین و بایننس چین

اما سؤالی که ممکن است در ذهن ایجاد شود آن است که شباهت ها و تفاوت های زنجیره بایننس و بایننس اسمارت چین چیست ؟ در این بخش قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم:

شباهت های بایننس اسمارت چین و بایننس چین

 • هر دو توسط شرکت بایننس طراحی و راه‌اندازی شده‌؛ این شرکت نسبت به زنجیره بایننس کنترل کمتری بر روی زنجیره هوشمند بایننس دارد.
 • سرعت ایجاد بلاک ها در هر دوی این شبکه ها بالاست؛ بلوک های زنجیره بایننس در کمتر از یک ثانیه و بلوک های در زنجیره هوشمند بایننس در هر سه ثانیه ایجاد می شوند.
 • هزینه کم تراکنش ها؛ هر دوی آنها نسبت به غول های این صنعت یعنی بیت‌کوین و اتریوم هزینه های کمتری را از کاربران دریافت می کنند.

تفاوت های بایننس اسمارت چین و بایننس چین چیست

 • زنجیره بایننس (BC) از نظر عملکرد محدودیت دارد؛ این زنجیره در حال حاضر میزبانی Binance DEX را بر عهده دارد. اما از طرف دیگر زنجیره هوشمند بایننس (BSC) یک پلتفرم قابل برنامه‌ریزی بوده و هر DApps، حتی آنهایی که بر روی اتریوم کار می کنند را می توان بر روی آن میزبانی کرد.
 • زنجیره بایننس از مکانیسم توافقی Tendermint BFT و زنجیره هوشمند بایننس از گواهی تفویض اختیار (PoSA) استفاده می کنند. مکانیسم Tendermint BFT به بایننس کمک می کند تا زنجیره بایننس را 100 درصد بدون دخالت جامعه کنترل کند، اما در مقابل مکانیسم PoSA با باز کردن شبکه، به اعتبارسنج های دیگر اجازه می دهد در امور حکومتی شبکه و اعتبارسنجی بلوک مشارکت کنند.
 • توکن های شبکه بایننس چین تحت استاندارد BEP-2 و در شبکه بایننس اسمارت چین تحت استاندارد BEP20 صادر می شوند. اما شبکه BSC این قابلیت را دارد تا در صورت نیاز، استانداردهای بیشتری برای صدور توکن ارائه دهد. به‌عنوان مثال، استاندارد BEP-721 برای صدور NFT و سایر مجموعه های دیجیتال منحصر به فرد مشابه ERC-721 اتریوم، در نظر گرفته شده است.
مزایا و معایب بایننس اسمارت چین چیست
مزایا و معایب بایننس اسمارت چین چیست

مزایا و معایب بایننس اسمارت چین چیست

بایننس اسمارت چین نیز مانند هر شبکه بلاک چین دیگری، مزایا و معایبی دارد. در برخی زمینه ها و ویژگی ها و امکاناتی را ارائه می دهد که این شبکه را به گزینه مناسبی برای میزبانی برنامه های بلاک چین تبدیل می کنند.

اما در مقابل ممکن است این امکان برای سایر کاربران ارزهای دیجیتال کارایی نداشته باشد؛ بنابراین، می توان گفت ارائه امکانات متعدد سبب شده تا BSC در مقایسه با سایر بازیگران بازار به یک پلتفرم جذاب تبدیل شود. اما مزایا و معایب بایننس اسمارت چین چیست ؟

مزایای بایننس اسمارت چین

 • سرعت تراکنش ها: در حال حاضر BSC یکی از سریع‌ترین پلتفرم های قراردادهای هوشمند بوده و این امر به رشد سریع این پلتفرم کمک می کند.
 • هزینه پایین گاز: در حال حاضر برای پردازش تراکنش در BSC متوسط 5  Gwei دریافت می شود. درحالی‌که این هزینه در شبکه اتریوم برابر با 40 Gwei است.
 • سازگاری میان زنجیره‌ای: BSC نه‌تنها با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است، بلکه از سکه های pegged شده در چندین بلاک چین دیگر نیز پشتیبانی می کند. این موضوع به کاربران اجازه می دهد چندین توکن مختلف را برای استفاده در شبکه ایجاد کنند. در نهایت سازگاری میان زنجیره‌ای سبب افزایش نقدینگی، سودمندی و ارزش یک رمز می شود.
 • معتبر بودن پلتفرم: بایننس یکی از محبوب‌ترین صرافی ها است و اعتبار آن در تمامی محصولاتش از جمله BSC قابل تعمیم است. همچنین این صرافی با بررسی تمام اعتباردهنده های موجود در شبکه، نقش مهمی را در اجماع PoSA ایفا کرده و ایمنی و شفافیت بلاک چین را تضمین می دهد.
 • پیاده‌سازی EVM: در زنجیره هوشمند بایننس ماشین مجازی اتریوم (EVM) پیاده‌سازی شده و به کاربران این امکان را می دهد تا برنامه های مبتنی بر شبکه اتریوم مانند کیف پول Metamask را اجرا کنند. در نهایت می توان گفت، هدف اصلی این پلتفرم فراهم کردن فضایی است که با بهره‌گیری از امکانات آن توسعه‌دهندگان برنامه های غیرمتمرکز (DApps) بسازند، و کاربران نیز دارایی های دیجیتالی خود را با ظرفیت زیاد و تأخیر اندک مدیریت کنند.

معایب بایننس اسمارت چین

 • متمرکز بودن: بزرگترین ایراد بایننس اسمارت چین میزان متمرکز بودن آن است. به لطف استفاده از مکانیزم اجماع Proof of Staked Authority (PoSA)، صرافی Binance بیش از حد در اجرای و نگهداری این بلاک چین دخالت داشته و باعث ایجاد نقطه مرکزی بزرگی شده است. می توان گفت هر دو زنجیره BC و BSC بیش از حد به بایننس وابسته هستند.
 • وابستگی بیش از حد به اتریوم: بایننس تلاش زیادی برای کپی کردن شبکه اتریوم انجام داده و این امر انتقال dAppsهای مبتنی بر اتریوم را به BSC آسان کرده است. در نتیجه، BSC نسبت به آنچه از قبلاً در اتریوم معرفی شده نوآوری کمتری دارد. تا زمانی که بایننس روی اجرای نوآوری منحصر به فرد در شبکه BSC  کار نکند، همیشه زیر سایه اتریوم خواهد ماند.
 • توکن های ضد تورمی (Deflationary tokens): بایننس باهدف کاهش تورم شبکه توکن های BNB به طور مرتب می سوزاند. شاید در ابتدا کاهش عرضه که منجر به افزایش قیمت می شود، امری مثبت به نظر برسد، اما این امکان وجود دارد تا در بلند مدت شاهد اثرات منفی آن باشیم. به‌عنوان مثال تقاضای رو به رشد خرید BNB همراه با کاهش عرضه آن می تواند منجر به کاهش قیمت ها و در نتیجه افزایش هزینه های مبادله در شبکه شود.
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
مارکت کپ چیست و مفهوم market cap چه اهمیتی دارد؟
عملکرد بایننس اسمارت چین چگونه است
عملکرد بایننس اسمارت چین چگونه است

عملکرد بایننس اسمارت چین چگونه است ؟

بایننس اسمارت چین یا همان BSC، راه‌حل نوآورانه‌ای برای معرفی قابلیت همکاری و برنامه‌ریزی در Binance Chain بشمار می آید. این شبکه از سیستمی متشکل از 21 اعتبارسنج تشکیل شده و از مکانیسم PoSA استفاده می کند.

در نهایت این ویژگی ها سبب شده تا هزینه های شبکه کاهش پیدا کرده و سرعت انتشار بلوک های جدید افزایش پیدا کند. در ادامه به معرفی و بررسی اصول طراحی BSC و نحوه عملکرد آن می پردازیم.

 • سازگاری با اتریوم

یکی از بهترین راه ها برای درک نحوه عملکرد زنجیره هوشمند بایننس، بررسی چگونگی سازگاری این شبکه با اتریوم است. بدون شک اتریوم، رایج‌ترین و کاربردی‌ترین پلتفرم برای توسعه قراردادهای هوشمند است. BSC با تضمین سازگاری با شبکه اصلی اتریوم فعلی، دسترسی به جامعه و مجموعه برنامه های نسبتاً بالغ موجود در آن را تسهیل می کند.

در نتیجه، زنجیره هوشمند بایننس به راحتی زمینه استفاده از اکثر dApps، ابزارها و اجزای اکوسیستم مبتنی بر اتریوم را فراهم می کند؛ بنابراین، پیاده‌سازی BSC می تواند چشم‌انداز بهتری برای رسیدن به ویژگی های ارتقا یافته اتریوم در آینده ایجاد کند.

 • مستقل بودن بلاک چین

اساساً BSC یک بلاک چین مستقل و یک راه‌حل لایه 2 است که بر روی شبکه اصلی بایننس چین اجرا می شود. بسیاری از عملکردهای بنیادی فنی و بیزینسی موجود در این شبکه به صورت مستقل عمل می کنند.

به‌این‌ترتیب حتی اگر به هر دلیلی عملکرد بایننس اسمارت چین به طور موقت متوقف شود، همچنان این شبکه در دسترس کاربران قرار خواهد داشت.

 • وجود ارتباطات میان زنجیره‌ای بومی

در فرایند طراحی و پیاده‌سازی دو شبکه BC و BSC از طریق یک زنجیره‌ بومی، میان این دو پلتفرم ارتباط ایجاد شده است. هدف اصلی برقراری این ارتباط آن است که توکن های BEP2 موجود در لیست توکن های سازگار در زنجیره هوشمند بایننس، میان دو شبکه بایننس اسمارت چین و بایننس چین انتقال پیدا کنند.

 • اجماع و حکمرانی مرتبط با استیکینگ

یکی دیگر از ویژگی های اصلی BSC، تمرکز بر اجماع مبتنی بر استیکینگ است. بایننس اسمارت چین محیطی‌ را فراهم کرده که بر اساس آن کاربران از طریق استیک کردن نه‌تنها پاداش هایی را دریافت می کنند، بلکه در موارد مربوط به اجماع و حکمرانی شبکه نیز شرکت داده می شوند.

علاوه بر این، در مقایسه با بلاک چین های Proof of Work، شرکت در مسائل حاکمیتی شبکه از طریق مکانیسم استیکینگ انعطاف بیشتر و عملکرد بهتری دارد. از طرفی اجماع مبتنی بر استیکینگ، بدون هیچ مرز و محدودیتی ظرفیت تراکنش ها را نیز بهبود می بخشد.

قوانین اجماع در بایننس اسمارت چین چیست ؟

همان‌طور که اشاره شد، پروتکل اجماع یکی از اجزای اصلی در هدایت عملکرد بایننس اسمارت چین است. با بررسی دقیق این پروتکل می توان به صورت عمیق‌تر نحوه عملکرد BSC را مورد ارزیابی قرار داد. هدف پروتکل اجماع BSC دستیابی به موارد زیر است.

 • کاهش زمان بلاکینگ به 5 ثانیه یا کمتر از آن، در رقابت با شبکه اتریوم
 • کاهش زمان مورد نیاز برای تأیید تراکنش به 1 ثانیه و کمتر از آن
 • کاهش تورم توکن بومی، با پرداخت پاداش بلاک ها از طریق کارمزد تراکنش ها در قالب توکن بومی
 • پشتیبانی از الگوریتم حاکمیتی Proof of Satke مدرن
 • سازگاری عالی با سیستم ها و برنامه های اتریوم

نحوه کار با بایننس اسمارت چین

بر اساس نظر بسیاری از کاربران، مزایای بایننس اسمارت چین سبب شده تا استفاده از امکانات آن، ارزش  ساخت حساب بایننس و خرید توکن BNB را داشته باشد. در راهنمای گام به گام زیر نحوه کار با بایننس اسمارت چین آموزش داده شده است.

ثبت نام در صرافی بایننس

برای ثبت نام در این پلتفرم ابتدا از طریق VPS یا VPN وارد سایت رسمی بایننس شده و مراحل ثبت نام را طی کنید. پس از ساخت حساب کاربری لازم است با ارائه مدارک خواسته شده هویت خود را تأیید کنید. در نهایت نیز لازم است مقداری بیت کوین به کیف پول بایننس خود انتقال دهید.

خرید بایننس کوین BNB

در صرافی بایننس، BNB با بسیاری از رمز ارزهای محبوب جفت شده و برای خرید و فروش در دسترس است. با ورود به پلتفرم Trading صرافی و انتخاب جفت ارز BTC/BNB (یا جفت ارز دلخواه) و طی کردن چند مرحله ساده می توانید مقداری بایننس کوین خریداری کنید.

پیشنهاد میکنیم اگر قصد خرید رمز ارزهایی نظیر بایننس کوین را دارید می‌توانید وارد صفحه خرید بایننس کوین شوید و ضمن مشاهده قیمت لحظه‌ای این رمز ارز برای خرید آن اقدام کنید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
لیست بازی هایی که ارز دیجیتال رایگان می دهند
دانلود کیف پول دیجیتالی پشتیبان بایننس اسمارت چین
دانلود کیف پول دیجیتالی پشتیبان بایننس اسمارت چین

دانلود کیف پول دیجیتالی پشتیبان بایننس اسمارت چین

به منظور انتقال BNB خود به خارج از صرافی بایننس و شروع تعامل با DApps در شبکه BSC، باید یک کیف پول ارز دیجیتال با ویژگی های اتصال دانلود کنید. MetaMask و بایننس اسمارت چین در تراست والت، از محبوب‌ترین گزینه ها هستند، و هر کدام به طور یکپارچه با شبکه BSC متصل می شوند.

پس از انتخاب کیف پول مدنظر، در هنگام ساخت حساب کاربری جدید باید عبارت seed را به طور فیزیکی در جایی یادداشت کنید. از آنجایی که این عبارت تنها راه دسترسی به دارایی های کیف پول شما است، باید در مکانی امن و به دور از دسترس دیگران نگهداری شود.

پس از ایجاد کیف پول، به حساب کاربری خود در صرافی بایننس رفته و مقداری BNB به آدرس کیف پول خود انتقال دهید. در هنگام انجام عملیات، حتماً گزینه Binance (BSC) را به‌عنوان شبکه انتقال، انتخاب کنید.

اتصال کیف پول به بایننس اسمارت چین

در این مرحله اگر انتقال با موفقیت انجام شود، دارایی BNB شما در کیف پول قابل‌مشاهده خواهد بود. بسته به کیف پولی که انتخاب کرده‌اید، شاید لازم باشد شبکه BSC را به صورت دستی اضافه کنید.

به‌عنوان مثال، در کیف پول موبایلی Metamask، شبکه BSC در یک منوی کشویی مربوط به انتخاب شبکه‌ در دسترس است. از آنجایی اتریوم، شبکه پیش فرض این کیف پول است، در صورت رد کردن این مرحله به شبکه بایننس اسمارت چین متصل نخواهید شد.

در نهایت با اتصال کیف پول خود به شبکه BSC به دنیای رو به رشد Centralized DeFi وارد می شوید.

معرفی کیف پول های بایننس اسمارت چین

جهت تعامل با برنامه های کاربردی بایننس اسمارت چین، ابتدا لازم است در یکی از کیف پول های دیجیتالی پشتیبانی شده، حساب کاربری ایجاد کنید. از میان گزینه های موجود  می توان به Math Wallet, Ledger, Bitkeep, ONTO, Safepal, Arkane و TokenPocket اشاره کرد.

 • بایننس اسمارت چین در تراست والت

تراست والت (Trust Wallet) یک کیف پول دیجیتالی گرم و ایمن است که توسط تیم بایننس طراحی شده است. در این کیف پول از رمز ارزهای بسیار متنوعی پشتیانی شده و این امکان فراهم شده تا کاربران دارایی دیجیتالی خود را به صورت هم‌زمان نگهداری و مدیریت کنند.

شما می توانید باتوجه‌به سیستم عامل تلفن همراه خود این کیف پول را از طریق اپل استور یا پلی استور دانلود کنید.

بررسی امنیت و شفافیت در زنجیره هوشمند بایننس

جهت بررسی امنیت یک پلتفرم لازم است چندین عنصر مختلف مانند امنیت کد، Node ها، امنیت خود بلاک چین و اکوسیستم را به طور هم‌زمان مورد بررسی قرار دهیم.

از آنجایی که اکوسیستم BSC از بخش ها و شرکت‌کنندگان متعددی تشکیل شده، این خطر وجود دارد تا هر کدام از آنها مجموعه‌ای از تهدیدات را همراه خود وارد اکوسیستم کنند.

به‌عنوان مثال، کدها، الگوریتم ها، اعتبارسنج ها و پروژه های سخت‌افزاری بر روی بایننس اسمارت چین ساخته شده و افراد و کاربران می توانند از این امکانات استفاده کنند.

بایننس اسمارت چین یک بلاک چین منبع باز بوده و تمام فعالیت های موجود مانند تراکنش ها، برای عموم قابل‌مشاهده است؛ بنابراین، می توان گفت این شبکه شفافیت خوبی دارد و برای اشخاص ثالث و عموم قابل‌دسترسی است.

به‌این‌ترتیب افراد با دانش فنی مورد نیاز می توانند به صورت خط به خط کدها را بررسی کرده و ضعف و تهدیدهای احتمالی موجود در آن را ارزیابی کنند. از طرفی، الگوریتم PoSA استفاده شده در BSC حول 21 اعتبارسنجی منتخب ساخته شده است، این موضوع مانع کنترل بیش از حد بر شبکه و سرکشی اعتبارسنجی های فردی می شود.

در نهایت می توان گفت شبکه بایننس اسمارت چین و الگوریتم های امنیتی بکار رفته در آن بسیار ایمن هستند. تیم های امنیتی نیز به طور مرتب عناصر امنیتی BSC را مورد آزمایش قرار داده و کوچک‌ترین مشکلات نیز به سرعت حل و فصل می شوند.

بایننس اسمارت چین یکی از محصولات صرافی بایننس بوده و به موازات زنجیره بایننس کار می کند. این زنجیره هوشمند، در رقابت با شبکه محبوب اتریوم طراحی و راه‌اندازی شده و با کاهش هزینه های گاز  و افزایش سرعت تراکنش ها محبوبیت خوبی کسب کرده است.

سؤالات متداول درباره بایننس اسمارت چین

تفاوت زنجیره بایننس و بایننس اسمارت چین چیست ؟

این دو محصول بایننس از نظر چند ویژگی اصلی با یکدیگر تفاوت دارند، به‌عنوان مثال، زنجیره بایننس از اثبات سهام واگذار شده (DPoS) استفاده می کند درحالی‌که زنجیره هوشمند بایننس از گواهی اثبات سهام (PoSA) استفاده می کند. همچنین استاندارد استفاده شده در زنجیره بایننس BEP2 و در بایننس اسمارت چین BEP20 است.

تراکنش های بایننس اسمارت چین چه مقدار طول می کشد ؟

سرعت انجام تراکنش ها در زنجیره هوشمند بایننس بسیار افزایش داشته و هر تراکنش کمتر از 3 ثانیه طول می کشد.

آیا بایننس اسمارت چین امنیت کافی را برای کاربران فراهم می کند ؟

شبکه بایننس اسمارت چین و الگوریتم های امنیتی بکار رفته در آن بسیار ایمن هستند. تیم های امنیتی نیز به طور مرتب عناصر امنیتی BSC را مورد آزمایش قرار داده و کوچک‌ترین مشکلات نیز به سرعت حل و فصل می شوند.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد