آیا قیمت شیبا اینو به یک سنت خواهد رسید؟

آیا قیمت شیبا اینو به یک سنت خواهد رسید؟

سال 2021-2022 برای ارزهای دیجیتال همانند یک ترن هوایی بود. گاهی قیمت آن‌ها به اوج می‌رسید و بعد با سرعت تمام افت می‌کردند. گاهی نیز برعکس، از کف قیمت با سرعت به بالاترین نقطه می‌رسیدند. همین موضوع فرصت خوبی را برای ارز دیجیتال شیبا اینو به وجود آورد تا در میان تمامی ارزهای بازار خودنمایی کند.

با اینکه در حال حاضر قیمت شیبا اینو در بالاترین حد خود نیست، اما به دلایل بسیاری مورد توجه کاربران قرار دارد. در هر صورت این کوین در حال رشد بسیار در بازار معاملات است و خود را به عنوان گزینه‌ای برای معامله‌گران مطرح می‌کند. اما شیبا اینو چیست و چگونه مسیر خود را به بازار ارزهای دیجیتال بزرگ باز کرد؟ آیا شیبا ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟ آیا قیمت آن به یک سنت خواهد رسید؟ بیایید باهم بررسی کنیم.

شیبا اینو چیست؟

“شیبا اینو کوین” یک ارز دیجیتال است که در ماه اوت سال ۲۰۲۰ توسط یک فرد یا گروهی از افراد با نام مستعار “ریوشی” ساخته شده است. این ارز دیجیتال از میم‌(جک)های اینترنتی الهام گرفته است. نام آن نیز با الهام از نژاد سگ ژاپنی “شیبا اینو” انتخاب شده است.

در اوایل تأسیس این ارز دیجیتال، ارزش بازار و سرمایه بسیار کمی را جذب کرد. اما در آوریل سال ۲۰۲۱، با گسترش بازار ارزهای دیجیتال، به دلیل قیمت پایین و پتانسیل بازگشت بالا برای سرمایه‌گذاری، توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را جلب کرد. این موضوع باعث افزایش تقاضا و ارزش این ارز دیجیتال شد. در ماه مه سال ۲۰۲۱، قیمت “شیبا اینو کوین” به همراه “دوج کوین” به دلیل توجه بسیاری از رسانه‌ها، به بالاترین سطح خود رسید. طبق اطلاعات سایت CoinMarketCap این ارز در تاریخ ۱۰ مه سال ۲۰۲۱ به قیمت ۰٫۰۰۰۰۳۸۸ دلار برای هر واحد از خود رسید.

اما در ماه‌های بعد قیمت “شیبا اینو کوین” به شدت کاهش یافت و پشت سرهم با اصلاح بازار رو به رو شد و بسیاری از سرمایه گذاران سهم خود را فروختند. با وجود این افت قیمت اجتماع شیبا اینو فعال ماند و توسعه دهندگان نسخه‌های جدید و ویژگی‌های جدیدی را برای این کوین ارائه ‌دادند. از جمله ساخت و معرفی صرافی غیرمتمکز DEX به نام ShibaSwap در جولای سال 2021.

در کل کوین شیبا اینو تاریخچه طولانی‌ای ندارد اما محبوبیت آن نشان داده است که حتی ارز دیجیتالی که با الهام از یک “میم اینترنتی” ساخته شده باشد نیز شانس حضور و ورود به دنیای بزرگ ارزهای دیجیتال را دارد.

چند ویژگی شیبا اینو:

 • شیبا اینو یک آلت کوین از دوج کوین است. البته خود دوج نیز آلت کوینی از بیت کوین است.
 • نام انتخابی این کوین از روی نژادی از سگ‌های ژاپنی به همین نام برگزیده شده.
 • تا به امروز به دلیل هجوم طرفداران شیبا اینو به صرافی‌های ارز دیجیتال کل دنیا، ساخته شدن میم‌ها، پشتکار برای حضور در بازار و نام سگ بانمکی که از آن برگرفته شده، پشتیبانی از آن به صورت بسیار زیاد و عجیبی در میان صرافی‌های ارز دیجیتال محبوب شده است.
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
لیست بهترین صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال

شیبا اینو چگونه کار می‌کند؟

مانند دیگر ارزهای دیجیتال شیبا اینو نیز با استفاده از بلاکچین کار می‌کند. بلاکچین آن غیرمتمرکز است و دفاتر توزیعی دارد که تمامی تراکنش‌ها را با استفاده از ارز ثبت می‌کند. این بلاکچین توسط شبکه‌ای از کاربران حفظ می‌شود که با همکاری یکدیگر تراکنش‌ها را تایید اعتبار و ثبت می‌کنند.

یکی از ویژگی‌های اصلی کوین شیبا اینو مکانیزم “توکن سوزی” است. توکن سوزی یعنی بخشی از هر تراکنشی که با این ارز دیجیتال انجام می‌شود از بین می‌رود. همین کار باعث می‌شود که مجموع ذخیره‌ی شیبا در طول زمان کاهش پیدا کند. این مسئله از ایجاد تورم برای این کوین جلوگیری کرده و ارزش آن را افزایش می‌دهد.

شیبا اینو و دوج کوین

با توجه به آنکه شیبا اینو آلت کوینی از دوج کوین است، بنابراین شباهت‌ها و تفاوت‌هایی بین این دو وجود دارد که در اینجا به آن‌ها می‌پردازیم.

شیبا اینو (Shiba Inu) و دوج کوین (Dogecoin) هر دو ارز دیجیتالی هستند که برای اولین بار به عنوان شوخی شروع شده ولی به تدریج به ارزهای دیجیتال محبوب تبدیل شده اند. با این حال، هر دو دارای تفاوت هایی نیز هستند.

 • تاریخچه: اولین ارز دیجیتالی که برای اولین بار به عنوان شوخی شروع شده بود، دوج کوین بود. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۳ توسط Jackson Palmer و Billy Markus ایجاد شد. از طرفی، شیبا اینو در سال ۲۰۲۰ توسط یک کاربر به نام Ryoshi ایجاد شد.
 • محدودیت تعداد: یکی از تفاوت های مهم بین شیبا اینو و دوج کوین تعداد ارزهای قابل استخراج هستند. در حالی که تعداد دوج کوین نامحدود است، تنها ۱۰۰۰ بیلیون شیبا اینو وجود دارد. همچنین، در مورد دوج کوین، هر بلوک حداکثر ۱۰،۰۰۰ دوج کوین را ایجاد می کند، در حالی که در مورد شیبا اینو، هر بلوک ۳۵۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ شیبا اینو را ایجاد می کند.
 • الگوریتم استخراج: دوج کوین از الگوریتم Scrypt برای استخراج استفاده می کند، در حالی که شیبا اینو از الگوریتم ERC-20 برای استخراج استفاده می کند. این تفاوت الگوریتم ها باعث شده است که دوج کوین سریع‌تر از شیبا اینو استخراج شود.

 • حجم بازار: از نظر حجم بازار، دوج کوین بسیار بزرگتر از شیبا اینو است.
 • کاربرد: هر دو شیبا اینو و دوج کوین به عنوان ارزهای دیجیتالی برای پرداخت ها و سرمایه گذاری است. با این حال، دوج کوین در صنعت معاملاتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و روشی برای تبادل ارزهای دیجیتال مثل Bitcoin و Ethereum است.
 • نرخ تغییر قیمت: هر دو ارز دیجیتالی دارای نوسانات قیمت هستند. با این حال، دوج کوین در طول سال ۲۰۲۱ با نوسانات قیمت قابل توجهی همراه بود. در حالی که شیبا اینو اولین بار در اواخر سال ۲۰۲۱ به بازار وارد شد.
 • در کل هر دو شیبا اینو و دوج کوین ارزهای دیجیتالی محبوبی هستند که با شوخی شروع شدند ولی به تدریج به ارزهای دیجیتال معروف تبدیل شدند. این ارزهای دیجیتال همچنین به عنوان رقیب جدی برای ارزهای دیجیتال بزرگتر مانند Bitcoin و Ethereum شناخته می شوند.
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
چگونه یک کیف پول شیبا بسازیم؟ (گام به گام)

اکوسیستم شیبا اینو

“Eco System” در زمینه ارز دیجیتال “شیبا اینو کوین” یعنی مجموعه‌ای از بلاکچین‌های متصل به هم و زیرساخت‌های فنی که ارز دیجیتال “شیبا اینو کوین” را شامل می‌شود. این بخش‌ها از سیستم اکولوژیک “شیبا اینو” شامل موارد زیر هستند:

 1. ShibaSwap : یک صرافی داخلی برای خرید و فروش “شیبا اینو کوین” و ارزهای دیجیتال دیگر، مانند Ethereum و Binance Coin (BNB) و … کاربران می توانند از ShibaSwap استفاده کنند تا به صورت مستقیم با دیگران تبادل ارز دیجیتال انجام بدهند.
 2. NFT marketplace: یک بازار برای خرید و فروش اموال دیجیتال، از جمله کارت های NFT است. NFT ها، “توکن های غیرقابل تعویض” هستند که به طور اختصاصی به صاحبشان تعلق دارند و می‌توانند برای جمع آوری مجموعه های هنری، بازی ها و غیره استفاده شوند.
 3. .Shibaswap Liquidity Pools: شامل کیفیت ارز دیجیتال “شیبا اینو کوین” و سایر ارزهای دیجیتالی که کاربران می توانند در آن سرمایه گذاری کنند. این قسمت شامل شبکه های تبادل شده، مانند Ethereum و Binance Smart Chain است و کاربران می توانند برای معاملات خود از آن استفاده کنند.
 4. ShibaSwap Bone Token: یک توکن دیگر در سیستم اکولوژی “شیبا اینو” که به عنوان پاداش به کاربرانی که در فعالیت‌های ShibaSwap شرکت می‌کنند اختصاص داده می‌شود.

همچنین در اکوسیستم شیبا اینو شبکه اجتماعی ShibArmy وجود دارد که جامعه علاقه‌مندان به شیبا اینو است. اعضای ShibArmy می توانند با همدیگر درباره شیبا اینو و ارزهای دیجیتال دیگر صحبت کرده و ایده های مختلف را با هم به اشتراک بگذارند. توسعه دهندگان نیز به دنبال ایجاد برنامه های کاربردی جدیدی هستند. برخی از این برنامه های کاربردی شامل بازی های ارز دیجیتال، پلتفرم های تبلیغاتی، سیستم‌های تبادل داده‌ و غیره هستند.

یکی دیگر از جذابیت های سیستم اکولوژیک شیبا اینو، حضور سرمایه گذاران است که به دنبال سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال هستند. با توجه به رشد چشمگیر این ارز دیجیتال، بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال کسب سود و افزایش سرمایه خود هستند. بنابراین کاربران دنیای ارز دیجیتال می‌توانند خرید و فروش شیبا را به راحتی انجام دهند.

در کل، سیستم اکولوژیک شیبا اینو یک جامعه پویا از کاربران، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران است که در حال رشد است و باعث شده است که شیبا اینو به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پرطرفدار در جهان شناخته شود. شیبا در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد که از طریق صرافی‌های معتبر داخلی مانند اکس اونیکس می‌توانند به خرید و فروش شیبا بپردازند.

توسعه دهندگان شیبا اینو

تیم توسعه دهنده‌ی پشتیبان شیبا اینو را تقریبا کسی نمی‌شناسد. آن‌ها ترجیح داده‌اند که هویتشان برای عموم مردم ناشناس بماند. البته این موضوع در دنیای ارز دیجیتال غیرمعمول و عجیب نیست. چرا که بیشتر توسعه دهندگان رمز ارزها ترجیح می‌دهند برای داشتن زندگی امن و راحت هویت خود را آشکار نکنند. اما بعضی منتقدان همین موضوع را نقطه ضعفی برای شیبا می‌دانند چرا که تیم توسعه دهنده شفافیت لازم را ندارند و همین ممکن است در آینده موجب به وجود آمدن مشکلاتی خواهد شد.

آیا سرمایه گذاری در شیبا اینو تصمیم درستی است؟

مانند هر سرمایه گذاری دیگری باید قبل از انجام آن تحقیقات انجام دهید و تصمیم را با اطلاعات کامل بگیرید. در حالی که این ارز در ماه‌های اخیر افزایش قیمت زیادی داشته است، اما با این حال نمی‌توان به طور کامل برای سرمایه گذاری تصمیم قطعی گرفت. اما آیا قیمت شیبا به یک سنت می‌رسد؟

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
شیبا اینو یک انباردار ساده را میلیونر کرد!

اگر علاقمند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستید و خطر این بازار را می‌پذیرید، شیبا اینو را هم برای معاملات در نظر داشته باشید تا به پرتفولیوی خود اضافه کنید.

پیش بینی آینده شیبا اینو

پیش بینی آینده هر ارز دیجیتالی مانند شیبا اینو، بسیار دشوار است و نمی توان به دقت پیش بینی کرد که چه اتفاقی برای آن‌ها خواهد افتاد. با این حال، با توجه به تحلیل های مختلف بازار و نمودارهای قیمتی، می‌توان به برخی نکات اشاره کرد:

 • رشد قیمتی: شیبا اینو در سال 2021 با نوسانات قیمت قابل توجهی همراه بود و بیشتر این نوسانات به شکل صعودی بودند. این نشان می دهد که شیبا اینو همچنان مورد توجه سرمایه گذاران و توسعه دهندگان قرار دارد و احتمالاً در آینده نزدیک قیمت آن افزایش خواهد یافت. با این حال، باید توجه داشت که همانند تمام ارزهای دیجیتال دیگر، شیبا اینو نیز با نوسانات قیمتی قابل توجهی همراه خواهد بود.
 • توسعه بیشتر: توسعه دهندگان شیبا اینو برای بهبود عملکرد و افزایش ارزش این ارز دیجیتال، به معرفی بهبودهایی در زمینه هایی مانند امنیت، انتقال سریع و هزینه کمتر ارزهای دیجیتال و غیره مشغول هستند. این بهبودها می توانند در جذب بیشتر سرمایه گذاران و توسعه بیشتر شیبا اینو مؤثر باشند.
 • رقابت با ارزهای دیجیتال دیگر: شیبا اینو با برخی از ارزهای دیجیتال دیگر در رقابت است، به عنوان مثال با دوج کوین و سایر ارزهای مشابه. با توجه به جذابیت شیبا اینو و افزایش روزافزون تعداد توسعه دهندگان و کاربران آن، احتمال افزایش قیمت آن وجود دارد.
 • وضعیت بازار ارزهای دیجیتال: وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در کل نیز می تواند بر روی آینده شیبا اینو تأثیر گذار باشد. به عنوان مثال، افزایش استقبال از ارزهای دیجیتال و رونق بازار این ارزها می تواند بر روی رشد قیمت شیبا اینو تأثیر مثبت داشته باشد. همچنین، مشکلات و نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال نیز می تواند بر روی شیبا اینو و دیگر ارزهای دیجیتال تأثیر منفی داشته باشد.
 • توانایی شیبا اینو در حل مشکلات: یکی از عوامل مهم در تعیین آینده شیبا اینو، توانایی این ارز دیجیتال در حل مشکلات و مسائلی است که بازار ارزهای دیجیتال با آن مواجه است. به عنوان مثال، توانایی این ارز در انجام تراکنش های سریع و با کمترین هزینه ممکن و یا توانایی در حفظ امنیت ارزهای دیجیتال می تواند در جذب بیشتر سرمایه گذاران و تأثیر مثبت بر روی رشد شیبا اینو مؤثر باشد.

قیمت شیبا اینو تا یک سنت

در حالی که همواره احتمال افزایش قیمت شیبا اینو به 1 سنت وجود دارد، همواره به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال با خطرات مخصوص به خود مواجه است. سرمایه‌گذاران همواره قبل از سرمایه‌گذاری باید تحقیقات لازم را انجام دهند، نرخ ریسک پذیری شیبا را پیدا کنند و از حرفه‌ای‌های بازار مشاوره بگیرند تا ریسک کاهش سرمایه خود را به حداقل برسانند.


برچسب ها

به این مطلب امتیاز دهید

3.67 /5
تعداد شمارش آرا : 3

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد