مزرعه بیت کوین چیست ؟ + ابزار احداث مزرعه بیت کوین

مزرعه بیت کوین چیست ؟ + ابزار احداث مزرعه بیت کوین
حامد حبیب زاده
تاریخ انتشار 2022-05-23

امروزه بیت کوین و استخراج آن تبدیل به یکی از داغ ترین بحث‌ها در سراسر جهان شده است. بدون شک شما هم در مورد استخراج ارزهای دیجیتال و راه‌اندازی مزرعه بیت کوین شنیده‌اید، اما مزرعه بیت کوین چیست ؟

در این مقاله به توضیح این مساله پرداخته‌ایم تا به شکل کامل با مزرعه استخراج بیت کوین و تجهیزاتی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد آشنا شوید.

منظور از استخراج بیت کوین چیست ؟

قبل از اینکه با مزرعه آشنا شویم، لازم است که در ابتدا مفهوم استخراج یا ماینینگ بیت کوین را درک کنیم. استخراج یکی از راه‌های کسب بیت کوین و ارزهای دیگر است.

این روش در سراسر جهان علاقه‌مندان بسیاری پیدا کرده است و روز به روز شاهد افزایش استخراج کننده های بیت کوین هستیم. اما استخراج بیت ‌کوین چگونه انجام می‌شود؟

مزرعه بیت کوین چیست
استخراج بیت کوین در مزرعه بیت کوین

تولید بیت کوین در قبال انجام یک سری تراکنش‌های پیچیده محاسباتی انجام می‌شود. در استخراج این ارز دیجیتال، در واقع فرایند تراکنش‌های شبکه بیت کوین تایید می‌شود و بیت‌کوین‌های جدید تولید می‌شوند.

برای استخراج هم از دستگاه های مخصوص به نام ماینر بیت کوین استفاده می‌شود. ماینرها سخت‌افزارهایی هستند که معادلات ریاضی گفته شده را حل می‌کنند و به محض حل کردن این معادلات، در ازای آن بیت کوین جایزه می‌گیرند.

لازم به ذکر است که فرایند حل معادلات و استخراج ارزها بسیار دشوار است و ما فقط کلیتی از آن را بیان کردیم.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کاربردهای پرفکت مانی چیست؟

ماینرهای بیشتر برای استخراج بیشتر !

حال که دانستیم استخراج بیت کوین به چه شکل است، در ادامه به توضیح اینکه مزرعه استخراج بیت کوین چیست می‌پردازیم.

با توجه به اینکه فرایند ماینینگ بیت کوین برای افراد مختلف کاری ساده است و فقط نیاز به تجهیزات دارد، بنابراین افراد زیادی را علاقه‌مند به کسب درآمد از این راه کرده است.

فارم بیت کوین چیست
دستگاه ماینر برای استخراج بیت کوین در فارم بیت کوین

در پی این اتفاق، بسیاری از استخراج کننده ها (معدنچی‌های بیت کوین) تصمیم گرفتند برای استخراج بیشتر بیت کوین و کسب درآمد بیشتر، چند دستگاه ماینر را به صورت همزمان استفاده نمایند. این ایده برای افزایش درآمد بسیار ایده خوبی بود، اما با مشکلاتی نیز مواجه شد.

مشکلات استخراج بیت کوین در خانه

اگر با ماینرها آشنایی داشته باشید، می‌دانید که این دستگاه‌ها صدای نسبتا زیادی دارند و همچنین میزان مصرف برق آن‌ها هم زیاد است. این مشکلات موجب می‌شد تا در مکان‌هایی مانند خانه نتوان از تعداد زیادی ماینر به صورت همزمان استفاده کرد.

برای حل این مشکل، معدنچی‌ها تصمیم به اجاره سوله‌های بزرگ گرفتند تا ماینرهای خود را در این مکان‌ها قرار دهند. حال به احتمال زیاد دانسته‌اید که مزرعه بیت کوین چیست.

در ادامه همراه باشید تا با جزئیات بیشتری مزرعه بیت کوین را برایتان شرح دهیم.

مزرعه بیت کوین چیست ؟

“مزرعه بیت کوین” در واقع به تعداد زیادی ماینر گفته می‌شود که در یک مکان مانند سوله در اطراف شهر به کار گرفته می‌شوند تا بیت‌کوین استخراج کنند.

وجه شباهت این مکان با مزرعه در کنار شهر بودن و تولید است. در واقع می‌توان گفت مزرعه بیت کوین مانند مزارع دیگر از چند تولیدکننده (ماینر) تشکیل شده است و محصول آن نیز بیت کوین است.

مزرعه بیت کوین چیست
فارم یا مزرعه بیت کوین چیست

ابزار لازم برای فارم بیت کوین

هرچند استخراج بیت کوین کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما برای احداث مزرعه بیت کوین نیاز به تجهیزات و ملزوماتی داریم که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

  • داشتن دانش کافی و مشورت با تیم باتجربه برای احداث مزرعه استخراج بیت کوین
  • ایجاد کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره بیت‌کوین‌ها در آن
  • نرم‌افزارهای استخراج مانند BTC miner و CG miner
  • سرمایه لازم برای خرید ماینرهای بیت کوین و اجاره (یا خرید) سوله، خرید کابل و تجهیزات محافظ برقی
  • انرژی برق مناسب و کافی
  • تجهیزات مورد نیاز برای تهویه کافی و مناسب در مزرعه بیت کوین
  • دسترسی به اینترنت با سرعت کافی
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
محاسبه تعداد بیت کوین های باقی مانده

اینترنت لازم برای ایجاد مزرعه استخراج بیت کوین

همانطور که می‌دانید برای استخراج بیت کوین نیاز به اینترنت داریم تا ماینرها به شبکه وصل شوند. در عملکرد مزرعه بیت کوین سرعت و حجم اینترنت نیز موثر هستند و نباید قطعی زیاد اینترنت اتفاق بیفتد.

بنابراین در ایجاد مزرعه بیت کوین، توجه به اینترنت مناسب نیز بسیار مهم است.

تجهیزات برقی مورد نیاز برای احداث فارم ماینینگ

می‌توان گفت که مهمترین عاملی که در استفاده از ماینرها مشکل‌ساز است، تامین برق مورد نیاز برای استخراج است.

با توجه به اینکه در بسیاری از کشورها مانند ایران، استفاده از برق خانگی برای استخراج ممنوع است، بنابراین باید از سهمیه برق صنعتی و غیر یارانه‌ای استفاده شود.

بزرگترین فارم بیت کوین ایران
بزرگترین فارم بیت کوین ایران

برای کسب سود مناسب و قانونی، باید میزان استخراج توسط ماینرهایی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم محاسبه شده و همچنین میزان مصرف برق به شکل دقیق محاسبه شود.

علاوه بر تامین برق و هزینه آن، تجهیزات برقی هم برای احداث مزرعه مورد نیاز است. یکی از اصلی‌ترین تجهیزات مورد نیاز در مزرعه استخراج بیت کوین، خنک‌کننده است.

ماینرها گرمای زیادی تولید می‌کنند که برای پردازنده این دستگاه‌ها مضر است؛ بنابراین باید از خنک‌کننده‌های مناسب استفاده شود. این خنک‌کننده‌ها می‌تواند فن یا کولرهای متناسب با تعداد و میزان گرمای تولیدی دستگاه باشند.

کابل‌ها و اتصالات برقی، دیگر تجهیزات الکتریکی مورد نیاز برای احداث فارم بیت کوین هستند.

مزرعه بیت کوین تا چه زمانی کار می کند ؟

عملکرد بیت کوین به شکلی است که استخراج آن به شکل دائمی و با یک سرعت ثابت انجام نمی‌شود؛ معیاری به نام سختی استخراج در این فرایند دخیل است. سختی استخراج به جهت حفظ ثبات بیت کوین ایجاد شده است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
دامیننس بیت کوین چیست ؟ همه چیز درباره دامیننس بیت کوین

سختی استخراج موجب می‌شود که ماینرهایی که قدرت تشکیل بلاک‌ در زمان کمتر از استاندارد در نظر گرفته شده دارند، تا تکمیل شدن این زمان استخراج معطل شوند.

یکی از علل دیگر که سرعت استخراج را کاهش می‌دهد، رویداد «هاوینگ» است. هاوینگ بیت کوین به فرایند نصف شدن تعداد کل بیت کوین ها در هر چهار سال گفته می‌شود.

هاوینگ کمیابی بیت کوین را افزایش می‌دهد. همچنین تعداد کل بیت کوین ها هم محدود است و بنابراین در مدت زمان محدودی استخراج تعداد کل این کوین‌ها به اتمام خواهد رسید.

با توجه به آنچه گفته شد، دانستیم که فرایند استخراج بیت کوین چیست و به چه شکلی انجام می‌شود. ماینرها، دستگاه های استخراج بیت کوین هستند و بر اساس حل یک سری معادله پیچیده محاسباتی بیت کوین استخراج می‌کنند.

سرمایه‌گذاران در این زمینه، چندین ماینر را در یک سوله در اطراف شهر به کار می‌گیرند که اصطلاحا به آن مزرعه بیت کوین گفته می‌شود. ملزومات احداث مزرعه استخراج بیت کوین نیز در انتهای مقاله توضیح داده شد.

در انتها اگر سوالی در این مورد برای خرید بیت کوین دارید، حتما با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید. کارشناسان صرافی ارز دیجیتال اکس اونیکس با حوصله پاسخ شما را خواهند داد.


برچسب ها

به این مطلب امتیاز دهید

3.33 /5
تعداد شمارش آرا : 12

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد